1. Przeżywamy XXI Niedzielę zwykłą. W ubiegła niedzielę na prace w kościele zebraliśmy na tacę 5850 zł., w kopertach 910 zł.
2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
– w poniedziałek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej;
– we wtorek – wspomnienie św. Moniki;
– w środę – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,
– w czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela,
– w sobotę – już w ramach odpustu i 20-tej rocznicy powstania naszej Parafii zapraszamy na Mszę św. o 18.00, podczas której ks. bp Andrzej Przybylski z Częstochowy poświęci Drogę Krzyżową.
3. Za tydzień, będziemy obchodzić odpust parafialny. Zapraszamy na uroczystą sumę odpustową o godz. 11.30, którą odprawi ks. Zenon Hanas SAC, Prowincjał. Na pozostałych Mszach św. Słowo Boże będzie głosił ks. Marcin Gontarz SAC. Zmiana tajemnic różańca o godz. 11.15 (przed Mszą św. odpustową). W dniu odpustu o godz. 16:00 na stadionie WANDA nasza drużyna parafialna rozegra mecz charytatywny na rzecz Hospicjum św. Łazarza Tym razem przeciwnikiem naszej drużyny, będzie UWAGA…. Pierwszoligowy zespół z naszej Dzielnicy: WANDA Nowa Huta – drużyna Kobiet. Do wylicytowania w przerwie meczu będą między innymi: koszulki piłkarskie z autografami Jakuba Błaszczykowskiego i piłkarzy Wisły Kraków, będą też piłki również z ich autografami. Dla dzieci będzie darmowa zjeżdżalnia. Przez cały dzień będzie można złożyć ofiarę do puszek na rzecz Hospicjum.
4. Zapraszamy wszystkich ministrantów na zbiórkę w przyszłą sobotę o godz. 10.30.
5. W poniedziałek, 2 września, rozpoczynamy rok szkolny. Zapraszamy na Mszę św. dla Liceum im. Królowej Apostołów oraz klas VII i VIII Szkoły Podstawowej na godz. 8.00, dla klas II – VI Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego na godz. 9.00, dla Zespołu Szkół Specjalnych – na godz. 10.15. O godz. 16.00 zapraszamy uczniów klas pierwszych na poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
6. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach: do Fatimy w dniach 24 – 28 października 2019 r., do Gruzji (zmiana terminu: 4 – 11 listopada 2019 r.) i do Ziemi Świętej w dniach 25 stycznia – 1 lutego 2020 r. Foldery znajdują się w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy Bożych darów w pracach całego tygodnia, a dzieciom, młodzieży i pracownikom oświaty dobrego rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
Myśl tygodnia:
Miłość nie liczy się z siłami, wierzy w niemożliwe.