1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.30zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy na Godzinę Uwielbienia – adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę śpiewem.
 3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 4. w poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera;
 5. w czwartek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;
 6. w piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
 7. w sobotę – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
 8. Wakacje to czas zmian personalnych. W naszej parafii także będziemy mieli zmianę. Naszą wspólnotę opuści ks. Marian Łagód SAC, który w sierpniu podejmie pracę w diecezji lubelskiej. Już dzisiaj dziękujemy za wszelkie dobro wniesione do naszej wspólnoty parafialnej. Mszę św. dziękczynną za posługę ks. Mariana ogłosimy w późniejszym terminie.
 9. Trwa rekrutacja do naszego Liceum im. Królowej Apostołów. Szczegóły na stronie internetowej szkoły. Serdecznie zapraszamy
 10. W czasie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do 17.30.
 11. Przypominamy, że w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej odbywa się katecheza przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli oraz dobrego wypoczynku wakacyjnego.

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 3. w środę – święto św. Tomasza, Apostoła;
 4. we czwartek – święto – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie; jest to I czwartek miesiąca – od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
 5. w piątek – jest to I piątek – od godz. 17.00 – adoracja i spowiedź. W okresie wakacyjnym nie będziemy odwiedzać chorych w domach. W nagłych przypadkach prosimy o kontakt z parafią;
 6. w sobotę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; jest to I sobota miesiąca – po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na czuwanie pierwszosobotnie.
 7. W męskiej Róży Żywego Różańca brakuje jednego mężczyzny. Chętnych prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii.
 8. Trwa rekrutacja do naszego Liceum im. Królowej Apostołów. Szczegóły na stronie internetowej szkoły. Serdecznie zapraszamy.
 9. W czasie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do 17.30.
 10. Przypominamy, że w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej odbywa się katecheza przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej i ciepłej niedzieli oraz dobrego wypoczynku dla tych, co odpoczywają.

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona na dalsze prace w kościele.
 2. Dzisiaj o godz. 11.30 z Placu Matejki wyruszy Marsz w Obronie Dzieci.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
 4. w poniedziałekśw. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;
 5. w piątek św. Alojzego Gonzagę, zakonnika.
 6. Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
 7. W czwartek o godz. 8.15 będzie Msza Św. na zakończenie roku szkolnego Zespołu Szkół Specjalnych nr 14.
 8. W piątek o godz. 8.00 Msza Św. na zakończenie roku szkolnego dla Liceum im. Królowej Apostołów, a o godz. 9.00 i 10.00 dla Szkoły Podstawowej im. św Wincentego Pallottiego.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii siostrę Lucynę, misjonarkę werblistkę, która pracuje w Kijowie. Po każdej Mszy Św. ofiarą do puszek można będzie wesprzeć dzieło prowadzone przez siostry na Ukrainie
 10. Parafia św. Brata Alberta Chmielowskiego organizuje w dniach 20-28 listopada pielgrzymkę śladami św. Szarbela i świętych libańskich. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 11. Trwa rekrutacja do naszego Liceum im. Królowej Apostołów. Szczegóły na stronie internetowej szkoły. Serdecznie zapraszamy.
 12. Przypominamy, że w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej odbywa się katecheza przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE DLA WIERNYCH
PRZED BEATYFIKACJĄ CZCIGODNEGO SŁUGI BOŻEGO
KSIĘDZA MICHAŁA RAPACZA

W sobotę 15 czerwca w krakowskich Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Michała Rapacza. Publikujemy informacje organizacyjne dla wiernych i duszpasterzy, którzy planują uczestnictwo w uroczystościach.

Informacje dla wiernych

 1. Mszy św. z obrzędem beatyfikacji o godz. 11.00 w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie — Łagiewnikach przewodniczyć będzie kard. Marcello Semeraro, prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.
 2. Eucharystię poprzedzi modlitewne czuwanie, które rozpocznie się w bazylice o godz. 10.00.
 3. Bezpłatne karty wstępu rozprowadzone będą za pośrednictwem Księży Dziekanów do wszystkich parafii Archidiecezji Krakowskiej. Dotrą również do tych miejsc spoza diecezji, które wcześniej wyraziły chęć uczestnictwa w beatyfikacji.
 4. W czasie uroczystości beatyfikacyjnych funkcjonować będzie podział na 3 sektory: Bazylika, Sektor 0 oraz Błonia.
 5. Błonia przed bazyliką będą sektorem otwartym, gdzie obowiązywać będzie wstęp bez ograniczeń.
 6. Na błoniach obok bazyliki zostaną ustawione dwa telebimy z transmisją.
 7. Sektor 0 znajdować będzie się przed wejściem głównym do bazyliki.
 8. Możliwość wejścia do bazyliki Bożego Miłosierdzia oraz do sektora 0 będzie od godz. 9.00 do godz. 10.00. Po tej godzinie skorzystać można będzie jedynie z sektora na błoniach przed świątynią.
 9. Parkingi dostępne będą przy ul. Tadeusza Motarskiego, a także przy Sanktuarium św. Jana Pawła II.
 10. Dojście na błonia będzie możliwe od parkingu przy ul. Tadeusza Motarskiego aleją Adolfa Hyły, a także przez Most Miłosierdzia od Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz od stacji PKP przez dziedziniec klasztorny.
 11. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty będzie w konfesjonałach na terenie zadaszonym przed bazyliką dolną.
 1. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy na Godzinę Uwielbienia – adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę śpiewem.
 2. Także dzisiaj serdecznie zapraszamy na Festyn Parafialny z racji rocznicy poświęcenia naszego kościoła Matki Bożej Pocieszenia. Odbędzie się on na boisku Szkoły Podstawowej im. Św. Wincentego Pallottiego. Wspólne świętowanie rozpoczniemy o godz. 15.00, a zakończymy o godz. 20.00 rozlosowaniem głównych nagród. Oprawę muzyczną i animacje zapewni DJ Kris i Zespół w Dobrym Tonie, koncert „Śpiewam, Tańczę i Gram” przygotowała i poprowadzi Pani Beata Marszałek ze swoimi uczniami. Będzie można zobaczyć zabytkowe samochody, firma Tomar Sport umożliwi testowanie rowerów elektrycznych; będą także mieli rowery dziecięce oraz możliwość darmowej regulacji roweru. Przewidziane są różne atrakcje: dla dzieci dmuchańce oraz gry i zabawy, kawiarenka, grill, loteria fantowa, lody i napoje. Fundacja La Fauna tradycyjnie będzie zbierać karmę dla psów i kotów.
 3. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na dalsze prace w kościele.
 4. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
 5. we wtorek św. Barnabę, Apostoła;
 6. w środę błogosławionych: Józefa Jankowskiego, Józefa Stanka i Towarzyszy, męczenników;
 7. w czwartek św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;
 8. w piątekbł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
 9. Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
 10. W sobotę 15 czerwca w krakowskich Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego Ks. Michała Rapacza. Na tablicy ogłoszeń dostępne są informacje organizacyjne dla wiernych, którzy planują uczestnictwo w uroczystościach
 11. Trwa rekrutacja do naszego Liceum im. Królowej Apostołów. Szczegóły na stronie internetowej szkoły. Serdecznie zapraszamy.
 12. Orkiestra Parafialna prosi o głosowanie na projekt zgłoszony do Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Jeszcze dzisiaj po Mszach św. przed kościołem są zbierane głosy
 13. Przypominamy, że w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej odbywa się katecheza przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy na Godzinę Uwielbienia – adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę śpiewem.
 3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 4. w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
 5. we wtorek – uroczystość poświęcenie naszego kościoła;
 6. w czwartek – jest to I czwartek miesiąca – od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
 7. w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia: O, Jezu najsłodszy; z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; jest to I piątek – od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Od godz. 17.00 – adoracja i spowiedź;
 8. w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 9. W poniedziałek na Mszę św. o godz. 18.00, udział w procesji i krótkie spotkanie formacyjne przygotowujące do sakramentu bierzmowania zapraszamy uczniów klas siódmych.
 10. Do piątku włącznie zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00, a po niej na procesję Eucharystyczną wokół kościoła. W tych dniach nie będzie nabożeństwa do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
 11. W czwartek na zakończenie oktawy zapraszamy szczególnie dzieci, które po procesji otrzymają indywidualne błogosławieństwo.
 12. W sobotę zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
 13. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli się na kwiaty do ołtarzy i pod krzyże przy kościele. Dziękujemy także wszystkim, którzy budowali i ubierali ołtarze, dzieciom komunijnym i rocznicowym oraz ich rodzicom za udział w procesji i sypanie kwiatów, orkiestrze, Służbie Liturgicznej Ołtarza, niosącym baldachim i feretrony, Policji za zapewnienie bezpiecznego przejścia procesji i utrzymanie porządku oraz wszystkim za liczny udział w procesji Bożego Ciała.
 14. W sobotę 8 czerwca będzie dzień wielkiej wspólnotowej modlitwy uwielbienia i adoracji naszego Pana. W tym dniu ks. bp Robert Chrząszcz zaprasza Róże Żywego Różańca do Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. O godz. 18.00 będzie Msza św., a po niej adoracja Pana Jezusa do godz. 20.00.
 15. 9 czerwca zapraszamy na festyn parafialny na boisku Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego. Wspólne świętowanie rozpocznie się o godz. 15.00, a zakończy o godz. 20.00. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Zbieramy fanty na loterię, które zostaną rozlosowane podczas festynu. Prosimy także o upieczenie ciast, które umilą nam świętowanie rocznicy poświęcenia naszego kościoła.
 16. Trwa rekrutacja do naszego Liceum im. Królowej Apostołów. Szczegóły na stronie internetowej szkoły. Serdecznie zapraszamy.
 17. Orkiestra Parafialna prosi o głosowanie na projekt zgłoszony do Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Przez 2 kolejne niedziele po Mszach św. przed kościołem będą zbierane głosy.
 18. Przypominamy, że w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej odbywa się katecheza przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych

Wszystkim Parafianom, Sympatykom kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia.

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 2. W ubiegłym tygodniu na dalsze prace w kościele zebraliśmy na tacę 7814 zł., a w kopertach 1770 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 5. w środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
 6. w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; Msze św. w tym dniu będą o godz.: 7.00, 8.30, 9.30, po zakończeniu procesji (ok. godz. 12.10-12.15) oraz o godz. 18.00 i 20.00. 

Procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej parafii wyruszy po Mszy św. o godz. 9.30. Trasa procesji przebiega ulicami: Bulwarową, Wojciechowskiego, Mościckiego i Aleją Róż do kościoła. Ołtarze będą: przy liceum, przy bloku 13 na os. Zielonym, przy bloku 27 na os. Sportowym oraz przy szkole podstawowej. Prosimy panów do niesienia figur w czasie procesji i baldachimu. Bardzo prosimy o nie parkowanie samochodów na trasie procesji oraz o udekorowanie swoich domów. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków (szczególnie I komunijne i rocznicowe).

W oktawie Bożego Ciała będziemy się spotykać na Eucharystii o godz. 18.00, po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła, podczas której będziemy śpiewać litanię do Serca Pana Jezusa. W tych dniach nie będzie nabożeństwa o godz. 17.30.

 • w piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
 • w sobotę – wspomnienie św. Justyna, męczennika; jest to I sobota miesiąca, o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na czuwanie pierwszosobotnie.
 • Jeszcze do środy zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 • W naszej Archidiecezji przeżywamy Kongres Eucharystyczny. W związku z tym przez wszystkie niedziele maja po każdej Mszy św. odbywa się wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Także po Mszy św. południowej od godz. 14.00 do godz. 17.30 będzie wystawiony Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie. Dziś do adoracji Pana Jezusa zapraszamy od godz. 14.00 do 15.00 mieszkańców os. Krakowiaków, od godz. 15.00 do 16.00 mieszkańców os. Sportowego, od godz. 16.00 do 17.00 mieszkańców os. Zielonego, a od godz. 17.00 do 17.30 mieszkańców ulic: Bulwarowa. Odmogile i Stadionowa. W ten sposób chcemy uwielbić Jezusa Chrystusa, który jest obecny wśród nas i na nowo odkryć, jak wspaniałym darem jest adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Wczoraj 77 uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego po raz pierwszy przyjęło Ciało Chrystusa. Do piątku włącznie zapraszamy te dzieci do udziału w Eucharystii w ramach Białego Tygodnia.
 • W sobotę 1 czerwca w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, odbędzie się Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych. Mszy Św., która będzie sprawowana w Bazylice o godz. 12.00 przewodniczył będzie ks. biskup Jan Zając. Zapraszamy! Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 • W sobotę 8 czerwca będzie dzień wielkiej wspólnotowej modlitwy uwielbienia i adoracji naszego Pana. W tym dniu ks. bp Robert Chrząszcz zaprasza Róże Żywego Różańca do Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. O godz. 18.00 będzie Msza św., a po niej adoracja Pana Jezusa do godz. 20.00.
 • 9 czerwca zapraszamy na festyn parafialny na boisku Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego. Wspólne świętowanie rozpocznie się o godz. 15.00, a zakończy o godz. 20.00. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Zbieramy fanty na loterię, które zostaną rozlosowane podczas festynu.
 • Orkiestra Parafialna prosi o głosowanie na projekt zgłoszony do Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Przez 3 kolejne niedziele po Mszach św. przed kościołem będą zbierane głosy.
 • Nasza zaprzyjaźniona pallotyńska Parafia pw. Matki Bożej Królowej Świata w Kisielicach organizuje pielgrzymkę samolotową do Medjugorie w dniach od 7 do 14 września 2024 r. Nasza wspólnota parafialna chce włączyć się w to wydarzenie, dlatego bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Szczegóły na plakacie i u Ks. Łukasza. Zapisy do końca maja pod numer telefonu Ks. Tomasza Stawickiego z Kisielic podany na plakacie oraz w zakrystii i kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
 • Grupa pielgrzymkowa 24 z Mistrzejowic wraz z parafią w Zielonkach zaprasza na 4. Pielgrzymkę Rowerową z Krakowa do Czernej i Alwerni, w sobotę 1 czerwca. Zapisy odbywają się przez internet (grupa24.pielgrzymkakrakowska.pl). Więcej informacji na plakatach.
 • Przypominamy, że w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej odbywa się katecheza przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia.

Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski

  w sprawie prawnej ochrony ludzkiego życia

Deklaracja Dignitas infinita o godności człowieka to dokument Dykasterii Nauki Wiary zaaprobowany przez Ojca Świętego Franciszka, poruszający kluczowe zagadnienia ludzkiego życia. W związku z narastającą w przestrzeni publicznej i działaniach rządu presją dotyczącą zmiany prawnej ochrony życia ludzkiego w kierunku legalizacji zabijania dzieci w łonie matek, pragniemy przypomnieć jednoznaczne i niezmienne stanowisko Kościoła w tej kwestii.

„Kościół nie przestaje przypominać, że «godność każdej istoty ludzkiej ma charakter istotowy i obowiązuje od chwili poczęcia do naturalnej śmierci. Uznanie tej godności jest niezbywalnym warunkiem wstępnym ochrony egzystencji osobistej i społecznej, a także niezbędnym warunkiem tego, by braterstwo i przyjaźń społeczna mogły się urzeczywistniać między wszystkimi narodami na ziemi». Opierając się na tej nienaruszalnej wartości ludzkiego życia, magisterium Kościoła zawsze wypowiadało się przeciwko aborcji. Św. Jan Paweł II pisze o tym: «Wśród wszystkich przestępstw przeciw życiu, jakie człowiek może popełnić, przerwanie ciąży ma cechy, które czynią z niego występek szczególnie poważny i godny potępienia. […] Dzisiaj jednak świadomość jego zła zaciera się stopniowo w sumieniach wielu ludzi. Akceptacja przerywania ciąży przez mentalność, obyczaj i nawet przez prawo jest wymownym znakiem niezwykle groźnego kryzysu zmysłu moralnego, który stopniowo traci zdolność rozróżnienia między dobrem i złem, nawet wówczas, gdy chodzi o podstawowe prawo do życia. Wobec tak groźnej sytuacji szczególnie potrzebna jest dziś odwaga, która pozwala spojrzeć prawdzie w oczy i nazywać rzeczy po imieniu, nie ulegając wygodnym kompromisom czy też pokusie oszukiwania siebie. […]

Właśnie w przypadku przerywania ciąży można się dziś często spotkać z dwuznacznymi określeniami, jak na przykład ‘zabieg’, które zmierzają do ukrycia jego prawdziwej natury i złagodzenia jego ciężaru w świadomości opinii publicznej. Być może, samo to zjawisko językowe jest już objawem niepokoju nurtującego sumienia. Jednak żadne słowo nie jest w stanie zmienić rzeczywistości: przerwanie ciąży jest – niezależnie od tego, w jaki sposób zostaje dokonane – świadomym i bezpośrednim zabójstwem istoty ludzkiej w początkowym stadium jej życia, obejmującym okres między poczęciem a narodzeniem». Nienarodzone dzieci są zatem «najbardziej bezbronne i niewinne ze wszystkich, a dzisiaj odziera się je z ludzkiej godności, aby robić z nimi to, co się chce, pozbawiając je życia i ustanawiając prawa, by nikt nie mógł temu przeszkodzić».  Należy zatem stwierdzić z całą mocą i jasnością, nawet w naszych czasach, że «obrona rodzącego się życia jest ściśle związana z obroną jakiegokolwiek prawa człowieka»” (Deklaracja Dignitas infinita, 47).

W kontekście troski o życie i rozwój dzieci, Rada Stała KEP zachęca wszystkich wiernych do włączenia się w inicjatywę Ojca Świętego Franciszka, który ustanowił pierwsze Światowe Dni Dzieci. Będą one obchodzone 25 i 26 maja 2024 roku. W naszych modlitwach pamiętajmy także o tych dzieciach, którym nigdy nie było dane ujrzeć blasku słońca.

Podpisali Członkowie Rady Stałej

Konferencji Episkopatu Polski

Jasna Góra, 2 maja 2024

Za zgodność:

Bp Artur G. Miziński

Sekretarz Generalny

Konferencji Episkopatu Polski

Rada Stała KEP poleca, by we wszystkich kościołach w Polsce odczytać powyższe Stanowisko po każdej Mszy Świętej, zamieścić je na stronach internetowych parafii i opublikować w biuletynach parafialnych.

 1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro rozpoczynamy okres zwykły w liturgii. Można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: O Stworzycielu, Duchu przyjdź. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie posługiwał chór AMADEUM, który wykona fragmenty Mszy Paschalnej Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego.Dzisiejsza taca jest przeznaczona na dalsze prace w kościele.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 4. w poniedziałek – święto Najświętszej Marii Panny, Matki Kościoła;
 5. w środę – wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy;
 6. w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
 7. w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
 8. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 9. Wczoraj 13 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych po raz pierwszy przyjęło Ciało Chrystusa. W sobotę na Mszy Św. o godz. 11 dzieci ze Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego przystąpią do I Komunii Św. Otoczmy ich naszą modlitwą.
 10. W naszej Archidiecezji przeżywamy Kongres Eucharystyczny. W związku z tym przez wszystkie niedziele maja po każdej Mszy św. odbywa się wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Także po Mszy św. południowej od godz. 14.00 do godz. 17.30 będzie wystawiony Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie. Dziś Pana Jezusa adorować będą Służba Liturgiczna Ołtarza wraz z rodzicami. Natomiast za tydzień od godz. 14.00 do 15.00 do adoracji zapraszamy mieszkańców os. Krakowiaków, od godz. 15.00 do 16.00 mieszkańców os. Sportowego, od godz. 16.00 do 17.00 mieszkańców os. Zielonego, a do godz. 17.00 do 17.30 mieszkańców ulic: Bulwarowa. Odmogile i Stadionowa. W ten sposób chcemy uwielbić Jezusa Chrystusa, który jest obecny wśród nas i na nowo odkryć, jak wspaniałym darem jest adoracja Najświętszego Sakramentu.
 11. Orkiestra Parafialna prosi o głosowanie na projekt zgłoszony do Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Przez 4 kolejne niedziele po Mszach św. przed kościołem będą zbierane głosy. W zeszłym roku zabrakło nam 64 głosów.
 12. Nasza zaprzyjaźniona pallotyńska Parafia pw. Matki Bożej Królowej Świata w Kisielicach organizuje pielgrzymkę samolotową do Medjugorie w dniach od 7 do 14 września 2024 r. Nasza wspólnota parafialna chce włączyć się w to wydarzenie, dlatego bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Szczegóły na plakacie i u Ks. Łukasza. Zapisy do końca maja pod numer telefonu Ks. Tomasza Stawickiego z Kisielic podany na plakacie oraz w zakrystii i kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
 13. Przypominamy, że w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej odbywa się katecheza przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia.

 1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Godzinę Uwielbienia – adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę śpiewem.
 2. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: O Stworzycielu, Duchu przyjdź. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie posługiwał chór AMADEUM, który wykona fragmenty Mszy Paschalnej Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego.W tym dniu taca będzie przeznaczona na dalsze prac w kościele.
 3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 4. w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy; po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie;
 5. we wtorek – święto św. Macieja, Apostoła;
 6. w czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski;
 7. w sobotę – święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów, patronki SAC.
 8. W sobotę na Mszy Św. o godz. 11.00 12 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych po raz pierwszy przyjmie Ciało Chrystusa. Otoczmy ich naszą modlitwą.
 9. Także w sobotę Wspólnota GAUDETE zaprasza na modlitewne czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20.00, a zakończy po północy wspólnym świętowaniem. Więcej informacji na Facebooku i na plakacie.
 10. W naszej Archidiecezji przeżywamy Kongres Eucharystyczny. W związku z tym przez wszystkie niedziele maja po każdej Mszy św. odbywa się wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Także po Mszy św. południowej od godz. 14.00 do godz. 17.30 będzie wystawiony Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie. Dziś Pana Jezusa adorować będą Wspólnota Kościoła Domowego i Wspólnota GAUDETE. W ten sposób chcemy uwielbić Jezusa Chrystusa, który jest obecny wśród nas i na nowo odkryć, jak wspaniałym darem jest adoracja Najświętszego Sakramentu.
 11. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 12. Przypominamy, że w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej odbywa się katecheza przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia.