1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy, którą przeżywamy w duchu wdzięczności w 1-szą rocznicę konsekracji naszego kościoła. Uroczysta Msza Św. dziękczynna będzie o godz. 11.30. Będzie jej przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Prowincjał Waldemar Pawlik SAC. Po Mszy Św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Także dzisiaj zapraszamy festyn parafialny na boisku szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego. Wspólne świętowanie rozpocznie się o godz. 15.00, a zakończy o godz. 20.00. Podczas festynu zostaną rozlosowane fanty loteryjne. Będzie prowadzona zbiórka pożywienia dla zwierząt ze schroniska a Panowie z Tomaru zaproponują serwis rowerów oraz możliwość jazdy próbnej rowerem elektrycznym.
 3. W przyszłą niedzielę ofiarą do puszki można będzie wesprzeć 13-letnią dziewczynkę, która choruje na bardzo rzadką chorobę kości. Potrzebuje ona stałej rehabilitacji i kosztownego leczenia. Już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
 4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 5. w poniedziałek – uroczystość – rocznica poświęcenia naszego kościoła;
 6. w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; Msze św. w tym dniu będą o godz.: 7.00, 8.30, 9.30, po zakończeniu procesji (ok. godz. 12.10-12.15) oraz o godz. 18.00 i 20.00. 

Procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej parafii wyruszy po Mszy św. o godz. 9.30. Trasa procesji przebiega ulicami: Bulwarową, Wojciechowskiego, Mościckiego i Aleją Róż do kościoła. Ołtarze będą: przy liceum, przy bloku 13 na os. Zielonym, przy bloku 27 na os. Sportowym oraz przy szkole podstawowej. Prosimy panów do niesienia figur w czasie procesji i baldachimu. Bardzo prosimy o nie parkowanie samochodów na trasie procesji oraz o udekorowanie swoich domów. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków (szczególnie I komunijne i rocznicowe).

W oktawie Bożego Ciała będziemy się spotykać na Eucharystii o godz. 18.00, po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła, podczas której będziemy śpiewać litanię do Serca Pana Jezusa. W tych dniach nie będzie nabożeństwa o godz. 17.30.

 • W poniedziałek po wieczornej Mszy Św. spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30
 • Trwa rekrutacja do naszego Liceum im. Królowej Apostołów. Szczegóły na stronie internetowej szkoły. Serdecznie zapraszamy.
 • Orkiestra Parafialna prosi o oddanie głosu na projekt w budżecie obywatelskim na dofinansowanie orkiestry. Przez dwie kolejne niedziele będą przed kościołem zbierane podpisy,

Wszystkim Parafianom, Sympatykom kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia.

 1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro rozpoczynamy okres zwykły w liturgii. Można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: O Stworzycielu, Duchu przyjdź. Po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
 2. W ubiegłą niedzielę na dalsze prace w kościele zebraliśmy na tacę 6363 zł, a w kopertach 1480 zł.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Trójcy. Po Mszy Św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 5. w poniedziałek – święto Najświętszej Marii Panny, Matki Kościoła, dodatkowa Msza św. o godz. 9.00;
 6. w środę – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
 7. w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; jest to I czwartek miesiąca – od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
 8. w piątek – jest to I piątek – od godz. 9.00 chcemy odwiedzić chorych. Od godz. 17.00 – adoracja i spowiedź;
 9. w sobotę – wspomnienie świętych męczenników, Karola Lwangi i towarzyszy. Po Mszy Św. wieczornej czuwanie pierwszosobotnie. Na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie zapraszamy w niedzielę 4 czerwca o godz. 15.00
 10. Wczoraj dzieci ze Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego przyjęły po raz pierwszy sakrament Komunii Św. Otoczmy ich naszą modlitwą.
 11. Jeszcze do środy zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30, a od czwartku 1 czerwca na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 12. Trwa rekrutacja do naszego Liceum im. Królowej Apostołów. Szczegóły na stronie internetowej szkoły. Serdecznie zapraszamy.
 13. Zapraszamy do obejrzenia wystawy figurek wykonanych przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych, która znajduje się przy ołtarzu fatimskim.
 14. Grupa pielgrzymkowa 24 z Mistrzejowic wraz z parafią w Zielonkach zaprasza na 3. Pielgrzymkę Rowerową z Krakowa do Oświęcimia, w sobotę 10 czerwca. Zapisy przez internet. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
 15. 4 czerwca w Niedzielę Trójcy Świętej będziemy dziękować Panu Bogu za dar konsekracji naszego kościoła w pierwszą rocznicę tego wydarzenia. O godzinie 11.30 Uroczystą Mszę Świetą odprawi i Słowo Boże wygłosi Ks. Waldemar Pawlik SAC, przełożony prowincjalny Pallotyńskiej Prowincji Chrystusa Króla. Zapraszamy tego dnia na festyn parafialny na boisku szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego. Wspólne świętowanie rozpocznie się o godz. 15.00, a zakończy o godz. 20.00. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Zbieramy fanty na loterię, które zostaną rozlosowane podczas festynu.
 16. Orkiestra Parafialna prosi o oddanie głosu na projekt w budżecie obywatelskim na dofinansowanie orkiestry. Przez trzy kolejne niedziele będą przed kościołem zbierane podpisy,

Wszystkim Parafianom, Sympatykom kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia.

 1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Taca przeznaczona jest na dalsze prace w kościele.
 2. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Możne uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: O Stworzycielu, Duchu przyjdź. Po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory Uroczystości Ducha Świętego.
 3. Wspólnota GAUDETE zaprasza do kościoła na czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego w sobotę, 27 maja, które rozpocznie się o godz. 19.30, a zakończy Mszą Św. o godz. 23.00. Szczegółowy plan na plakacie.
 4. W środę, 24 maja, o godz. 19.00 spotkanie przed sakramentem bierzmowania dla uczniów klas siódmych. Odbędzie się ono w szkole podstawowej.
 5. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 6. w poniedziałek – wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy;
 7. w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych;
 8. w piątek –wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera;
 9. w sobotę – święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów, patronki SAC.
 10. Wczoraj 10 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych po raz pierwszy przyjęło Ciało Chrystusa. W sobotę na Mszy Św. o godz. 11 dzieci ze Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego przystąpią do I Komunii Św. Otoczmy ich naszą modlitwą.
 11. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 12. Trwa rekrutacja do naszego Liceum im. Królowej Apostołów. Szczegóły na stronie internetowej szkoły. Serdecznie zapraszamy.
 13. Zapraszamy do obejrzenia wystawy figurek wykonanych przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych, która znajduje się przy ołtarzu fatimskim.
 14. 4 czerwca zapraszamy festyn parafialny na boisku szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego. Wspólne świętowanie rozpocznie się o godz. 15.00, a zakończy o godz. 20.00. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Zbieramy fanty na loterię, które zostaną rozlosowane podczas festynu.
 15. W soboty o godz. 19.00 zapraszamy do salki parafialnej na spotkania przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia.

 1. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu taca będzie przeznaczona na dalsze prace w kościele.
 2. W tym tygodniu we wtorek w liturgii przeżywać będziemy święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika; głównego patrona Polski.
 3. W poniedziałek, 15 maja, zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klas ósmych wraz z rodzicami na spotkanie formacyjne do kościoła na godz. 19.00. Obecność młodzieży obowiązkowa. W środę, 17 maja, o godz. 19.00będzie spowiedź i próba dla tej młodzieży.
 4. W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 ks. bp Robert Chrząszcz udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 5. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 6. Rozpoczyna się rekrutacja do naszego Liceum im. Królowej Apostołów. Szczegóły na stronie internetowej szkoły. Serdecznie zapraszamy.
 7. 4 czerwca zapraszamy na piknik rodzinny na boisku szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego. Wspólne świętowanie rozpocznie się o godz. 15.00, a zakończy o godz. 20.00. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Zbieramy fanty na loterię, które zostaną rozlosowane podczas pikniku.
 8. W soboty o godz. 19.00 zapraszamy do salki parafialnej na spotkania przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia.

 1. Po Mszy Św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W ubiegłą niedzielę Duszpasterskie Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem Umysłowym podczas kwesty zebrało 2900 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
 3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 4. w poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika; głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej;
 5. w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
 6. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 7. Ks. Abp Marek Jędraszewski zaprasza na tradycyjną procesję z Wawelu na Skałkę będzie miała miejsce w niedzielę 14 maja i odsłoni nowy wymiar naszej doczesnej wędrówki religijnej. Uroczysta procesja z udziałem Episkopatu Polski wyruszy z Wawelskiego Wzgórza o godz. 9.00, a zakończy się na Skałce, gdzie przy ołtarzu Trzech Tysiącleci Mszy św. przewodniczył będzie i homilię wygłosi Ks. Bp Jan Kopiec, biskup senior Diecezji Gliwickiej.
 8. W soboty o godz. 19.00 zapraszamy do salki parafialnej na spotkania przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia.

 1. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 11.30 nastąpi wprowadzenie w posługę ministranta czterech kandydatów. Polecamy Liturgiczną Służbę Ołtarza naszej modlitwie.
 2. Przed kościołem Duszpasterskie Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem Umysłowym prowadzi kwestę na rzecz osób z upośledzeniem umysłowym. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
 3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 4. w poniedziałek – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika; w tym dniu ks. Marian obchodzi imieniny. Na Mszę Św. w jego intencji zapraszamy o godz. 18.00;
 5. we wtorek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
 6. w środę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Msze Św. będą wg porządku niedzielnego; o godz. 20.00 zapraszamy na Mszę Św. w intencji maturzystów;
 7. w czwartek – wspomnienie św. Floriana, męczennika; jest to I czwartek miesiąca – od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
 8. w piątek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera; jest to I piątek – od godz. 9.00 chcemy odwiedzić chorych. Od godz. 17.00 – adoracja i spowiedź;
 9. w sobotę – święto Świętych apostołów Filipa i Jakuba; to I sobota miesiąca – na godz. 15.00 zapraszamy na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie; po Mszy Św. wieczornej czuwanie pierwszo sobotnie.
 10. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 11. W soboty o godz. 19.00 zapraszamy do salki parafialnej na spotkania przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy radosnego świętowania i radości podczas spotkań rodzinnych.

 1. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 18:00. zapraszamy na Nieszpory
 2. W ubiegłym tygodniu na dalsze prace w kościele zebraliśmy na tacę 7600 zł, a w kopertach 2970 zł.
 3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 4. w poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;
 5. we wtorek – święto św. Marka, ewangelisty. W tym dniu ks. Marekks. Jarosław obchodzą imieniny. Na Mszę św. w intencji ks. Marka zapraszamy o godz. 18.00, natomiast w intencji ks. Jarosława w środę o godz. 18.00;
 6. w sobotę – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.30 nastąpi wprowadzenie w posługę ministranta czterech kandydatów. Polecamy naszą Liturgiczną Służbę Ołtarza modlitwie.
 8. Także w przyszłą niedzielę Duszpasterskie Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem Umysłowym przeprowadzi przed kościołem kwestę na rzecz osób z upośledzeniem umysłowym. Już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
 9. W soboty o godz. 19.00 zapraszamy do salki parafialnej na spotkania przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.
 10. W kancelarii można nabyć album „Kościoły Archidiecezji Krakowskiej – Tysiącletnie dziedzictwo”. W albumie tym jest opisana także nasza parafia. Jest to wydanie w języku polskim i angielskim, zatem może stanowić interesujący prezent dla osób przebywających za granicą. Cena –  130 zł

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego w całym tygodniu pracy.

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy 2. Niedzielę Wielkanocną czyli Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj rozpoczynamy 79. Tydzień Miłosierdzia
 2. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na dalsze prace w kościele.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 18:00. zapraszamy na Nieszpory.
 4. Już niedługo rozpocznie się rekrutacja do naszego Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Apostołów na ul. Bulwarowej 33. Zapraszamy na Dzień Otwarty – 21 kwietnia od godz. 15.30.
 5. Szkoła Policealna Pracowników Służb Medycznych i Społecznych nr 3 im. Hanny Chrzanowskiej w Krakowie zaprasza 21 kwietnia na Dzień Otwarty. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 6. Grupa pielgrzymkowa 24 z Mistrzejowic wraz z parafią w Zielonkach zaprasza na 3. Pieszą pielgrzymkę z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę 22 kwietnia. Zapisy odbywają się przez internet (grupa24.pielgrzymkakrakowska.pl). Więcej informacji na plakacie i ulotkach.
 7. W soboty o godz. 19.00 zapraszamy do salki parafialnej na spotkania przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego w całym tygodniu pracy.

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy najważniejsze święto w roku liturgicznym – Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na dalsze prace w kościele.
 2. Jutro drugi dzień świąt Wielkanocnych. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Tacę przeznaczamy na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
 3. Do następnej niedzieli trwa Oktawa Wielkanocna. W piątek z tej racji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W przyszłą niedzielę przypada święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy sprzątali kościół przed świętami, rozdzielali paczki dla potrzebujących oraz przygotowywali Triduum Paschalne i w nim uczestniczyli.
 6. Wspólnota „MISERICORDIA” zaprasza na seminarium odnowy w Duchu Świętym, które rozpocznie się we wtorek 11 kwietnia w kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich. Szczegóły na plakacie.
 7. Grupa pielgrzymkowa 24 z Mistrzejowic wraz z parafią w Zielonkach zaprasza na 3. Pieszą pielgrzymkę z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę 22 kwietnia. Zapisy odbywają się przez internet (grupa24.pielgrzymkakrakowska.pl). Więcej informacji na plakacie i ulotkach.
 8. Już niedługo rozpocznie się rekrutacja do naszego Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Apostołów na ul. Bulwarowej 33. Zapraszamy na Dzień Otwarty – 21 kwietnia od godz. 15.30
 9. W soboty o godz. 19.00 zapraszamy do salki parafialnej na spotkania przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy pięknych świąt Zmartwychwstania Pańskiego, radosnych spotkań rodzinnych, ciepła na każdy dzień, Bożej mocy w trudnościach oraz miłości najbliższych i przyjaciół.

Myśl tygodnia:

Chrystus zmartwychwstał!  Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!