1. W tym tygodniu wspominać będziemy:
 • we poniedziałek – św. męczenników Pawła Mikę i towarzyszy,
 • w piątek – św. Scholastykę, dziewicę;
 • w sobotę – Najświętszą Maryję Pannę Lourdes; jest to Światowy Dzień Chorych Na wszystkich Mszach Św. sakrament chorych, o godz. 9.00 dodatkowa Msza Św. Prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła osobom, które mają trudności z poruszaniem się.
 1. Na spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy w poniedziałek po wieczornej Mszy Św.
 2. Trwa rekrutacja do klas pierwszych w naszej szkole podstawowej. Szczegóły na stronie internetowej szkoły. Serdecznie zapraszamy.
 3. Rodziców i rodziców chrzestnych zapraszamy na spotkanie przed sakramentem chrztu w każdą sobotę o godz. 19.00 do salki parafialnej.
 4. Przypominamy, że w naszym kościele w każdą środę o godz. 17.15 prowadzona jest modlitwa różańcowa w intencji kapłanów.
  Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłych niedzielnych spotkań oraz opieki Matki Bożej na każdy dzień, a nauczycielom i uczniom wypoczynku i opieki Matki Bożej podczas ferii.
 1. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
 • we wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera,
 • w czwartek – święto Ofiarowania Pańskiego. Dodatkowe Msze Św. o godz. 9.00 i 20.00. Na wszystkich Mszach Św. obrzęd poświęcenia gromnic. Jest to także XXVII Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiarą do puszek można wesprzeć zakony kontemplacyjne. To I czwartek miesiąca, od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
 • w piątek – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. To I piątek – od godz. 9.00 chcemy odwiedzić chorych z osiedli Krakowiaków i Zielonego. Od godz. 17.00 – adoracja i spowiedź;
 • w sobotę – to I sobota miesiąca – na godz. 15.00 zapraszamy na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie; po Mszy Św. wieczornej czuwanie pierwszosobotnie, które zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 1. W poniedziałek, 30 stycznia, nasi ministranci wyjeżdżają na ferie do Warszawy. Prosimy o modlitwę w intencji udanego wyjazdu. Przy tej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane ministrantom podczas kolędy, a także w uroczystość Objawienia Pańskiego (za kredę i kadzidło).
 2. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Trwa rekrutacja do klas pierwszych w naszej szkole podstawowej. Szczegóły na stronie internetowej szkoły. Serdecznie zapraszamy.
 4. Rodziców i rodziców chrzestnych zapraszamy na spotkanie przed sakramentem chrztu w każdą sobotę o godz. 19.00 do salki parafialnej.
 5. Przypominamy, że w naszym kościele w każdą środę o godz. 17.15 prowadzona jest modlitwa różańcowa w intencji kapłanów.
  Wszystkim Parafianom Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy radości w sercu i Bożego pokoju.
 1. Przeżywamy uroczystość św. Wincentego Pallottiego, założyciela SAC. Szczególnie zapraszamy na uroczystą Mszę Św. o godz. 11.30, a o godz. 17.00 zapraszamy na koncert chóru Amadeum; w programie kolędy polskie i zagraniczne. Natomiast po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory.
 2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 • we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
 • w środę – święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła;
 • w czwartek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa;
 • w sobotę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
 1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Rodziny, które nie mogły w wyznaczonym czasie przyjąć kolędy, prosimy o zgłoszenia w kancelarii i w zakrystii. Termin od uzgodnienia.
  Dziękujemy wszystkim rodzinom, które nas przyjęły za okazane dobro, życzliwość, serdeczność i wspólnie spędzony czas.
 2. Trwa rekrutacja do klas pierwszych w naszej szkole podstawowej. Szczegóły na stronie internetowej szkoły. Serdecznie zapraszamy.
 3. Rodziców i rodziców chrzestnych zapraszamy na spotkanie przed sakramentem chrztu w każdą sobotę o godz. 19.00 do salki parafialnej.
 4. Przypominamy, że w naszym kościele w każdą środę o godz. 17.15 prowadzona jest modlitwa różańcowa w intencji kapłanów.
 5. Od poniedziałku 23 stycznia wracają: godziny pracy kancelarii od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 do 17.30 oraz codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od poniedziałku do soboty od godz. 17.30 do 18.00.
  Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa oraz radości w sercu.
 1. Dzisiejsza ofiara na tacę jest przeznaczona na dalsze prace w kościele.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy wspominać św. Wincentego Pallottiego, naszego założyciela. Słowo Boże będzie głosił ks. Marek. Szczególnie zapraszamy na uroczystą Mszę Św. o godz. 11.30, a o godz. 17.00 zapraszamy na koncert chóru Amadeum; w programie kolędy polskie i zagraniczne. Natomiast po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
 • we wtorek – św. Antoniego, opata;
 • w czwartek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
 • w sobotę – św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę.
 1. W tym tygodniu kontynuujemy wizytę duszpasterską. Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.00. Przypominamy, że kancelaria parafialna w czasie kolędy będzie czynna tylko w sobotę po wieczornej Mszy Św.. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców następujących bloków:
  16 stycznia (poniedziałek) od godz. 16.00:
  Zielone: 17, 19 i 20.
  17 stycznia (wtorek) od godz. 16.00:
  Zielone: 21, 22 i 23.
  18 stycznia (środa) od godz. 16.00:
  Zielone: 24, 25 i 26;
  Bulwarowa: blok 31
  19 stycznia (czwartek) od godz. 16.00:
  Bulwarowa: bloki 31a, 31b i 35d oraz 19A, B i C.
  20 stycznia (piątek) od godz. 16.00:
  ul. Bulwarowa: domki, ul. Stadionowa i ul. Odmogile.
  Rodziny, które nie mogły w wyznaczonym czasie przyjąć kolędy:
  Prosimy o zgłoszenia w kancelarii. Termin od uzgodnienia.

  Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa oraz radości w sercu.

Ogłoszenia duszpasterskie na Święto Chrztu Pańskiego

 1. W dniu dzisiejszym kończy się okres Bożego Narodzenia.
 2. Za tydzień taca będzie przeznaczona na dalsze prace w kościele.
 3. W tym tygodniu będziemy kontynuować wizytę duszpasterską. Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.00 oraz w sobotę od godz. 10.00. Kancelaria parafialna w czasie kolędy będzie czynna tylko w soboty po wieczornej Mszy Św. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców następujących bloków:
  9 stycznia (poniedziałek) od godz. 16.00:
  Sportowe: od 18 do 22 i 24.
  10 stycznia (wtorek) od godz. 16.00:
  Sportowe: 23, od 25 do 27.
  11 stycznia (środa) od godz. 16.00:
  Sportowe: od 29 do 36;
  Zielone: 1.
  12 stycznia (czwartek) od godz. 16.00:
  Zielone: od 2 do 6.
  13 stycznia (piątek) od godz. 16.00:
  Zielone: od 7 do 13.
  14 stycznia (sobota) od godz. 10.00:
  Zielone: od 14 do 18.
  Dokładny plan jest w naszych domach.
  Wszystkim Parafianom Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy radości w sercu i Bożego pokoju
 1. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie lub śpiew w kościele hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź w celu uproszenia Bożej mocy na cały rok.
 2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 • w poniedziałek – wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;
 • we wtorek – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus;
 • w czwartek – I czwartek miesiąca; o godz. 17.00 zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji kapłanów.
 • w piątek – uroczystość Objawienia Pańskiego; Msze Św. według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy Św. obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła, które przygotowała nasza młodzież. Ofiarą do puszek możemy wesprzeć inicjatywy podejmowane przez młodzież naszej parafii;
 • w sobotę – I sobota miesiąca. Po Mszy Św. wieczornej rozpoczniemy czuwanie pierwszosobotnie, które zakończymy Apelem Jasnogórskim
 1. Na spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy jutro po wieczornej Mszy Św.
 2. Od środy do piątku zapraszamy na Epifanię. Każdego dnia będziemy rozpoczynać adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30, a po niej uroczysta Msza Św. o godz. 18.00. Środowej Mszy Św. będzie przewodniczył ks. Marek. W czwartek Mszy Św. będzie przewodniczył ks. Proboszcz; a w piątek – w uroczystość Objawienia Pańskiego, ks. Łukasz Gołaś SAC.
 3. Za tydzień święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego.
 4. Na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie zapraszamy w sobotę, 7 stycznia o godz. 15.00
 5. Od jutra rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.00, w tym tygodniu w środę i w czwartek od godz. 15.00 oraz w sobotę od godz. 10.00. Kancelaria parafialna w czasie kolędy będzie czynna tylko w soboty po wieczornej Mszy Św. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców następujących bloków:
  2 stycznia (poniedziałek) od godz. 16.00:
  Krakowiaków: 14, 15, 16 i 19.
  3 stycznia (wtorek) od godz. 16.00:
  Krakowiaków: 17, 20, 21 i 23.
  4 stycznia (środa) od godz. 15.00 (I dzień Epifanii)
  Krakowiaków: 22a.
  5 stycznia (czwartek) od godz. 15.00 (II dzień Epifanii)
  Krakowiaków: 24 do 40 i 42.
  7 stycznia (sobota) od godz. 10.00:
  Krakowiaków: 41 i 45a
  Sportowe: od 1 do 17 (w tym 11, którego zabrakło w planie kolędy)
  Dokładny plan jest w naszych domach.
  Wszystkim Parafianom Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy radości w sercu i Bożego pokoju
 1. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 • w poniedziałek – święto św. Szczepana; pierwszego męczennika; Msze Św. wg porządku niedzielnego. Taca przeznaczona będzie dla Uniwersytetu Papieskiego św. Jana Pawła II.
 • we wtorek – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty; na Mszach Św. będzie święcenie wina;
 • w środę – święto Świętych Młodzianków, męczenników;
 • w piątek – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 1. W czwartek ks. Tomasz będzie obchodził imieniny. Zapraszamy na Mszę Św. w jego intencji o godz. 18.00.
 2. W sobotę na Mszy Św. o godz. 18.00 będziemy dziękować za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa. Można uzyskać odpust zupełny za odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy”.
 3. W ubiegłym tygodniu na dalsze prace w kościele na tacę zebraliśmy 7542 zł, a w kopertach 1940 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
 4. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za przyniesienie darów żywnościowych i rzeczowych.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Po Mszy Św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Już dzisiaj zapraszamy na Epifanię przed Objawieniem Pańskim, którą będziemy przeżywać od 4 do 6 stycznia 2023 roku. Każdego dnia będziemy rozpoczynać adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30, a po niej uroczysta Msza Św. o godz. 18.00.
 7. W styczniu pragniemy odbyć tradycyjną kolędę i odwiedzić mieszkańców naszej Parafii. List i plan kolędy zostały już rozniesione do parafian.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy Bożych świąt. Niech Jezus zamieszka w Waszych domach, zasiada przy Waszym stole i przytula do swego serca

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na dalsze prace w kościele.
 2. Zapraszamy na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 (nie ma Mszy Św. o godz. 7.00), dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
 3. Do piątku 23 grudnia po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory, które będą naszym duchowym przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia
 4. Od środy do piątku można będzie przystąpić do sakramentu pojednania w godz. 16.00 – 18.30. W sobotę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Mszy św. o godz. 18.00 nie będzie. Możliwość spowiedzi od 5.30 do 12.00. Na Mszę Św. Pasterską zapraszamy na godz. 24.00. Taca z tej Mszy Św. będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.
 5. W kościele jest ustawiony kosz, do którego można wkładać przyniesione dary dla potrzebujących, które rozdamy przed świętami jako paczki świąteczne. Dary można przynosić również do kancelarii parafialnej. Można je przynosić do poniedziałku włącznie Jeszcze dzisiaj w kancelarii i zakrystii przyjmujemy zapisy osób, które chciałyby taką paczkę otrzymać. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Wydawanie paczek we wtorek, 20 grudnia, od godz. 12.00 do 14.00.
 6. W poniedziałek, 19 grudnia, zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klas ósmych wraz z rodzicami na spotkanie formacyjne do kościoła na godz. 19.00. Obecność młodzieży obowiązkowa.
 7. Jeszcze w zakrystii i w kancelarii można jeszcze nabyć świece Caritasu i opłatki, Na Mszy Św. o godz. 11.30 harcerze przyniosą światełko pokoju z Betlejem. Światełko to można zabrać do swoich domów.
 8. Przed wieczerzą wigilijną pamiętajmy o wspólnej modlitwie i odczytaniu fragmentu Ewangelii św. Łukasza rozdział 2. Niech w ten wieczór nikt nie będzie sam.
 9. W styczniu pragniemy odbyć tradycyjną kolędę i odwiedzić mieszkańców naszej Parafii. List i plan kolędy zostały już rozniesione do parafian.
 10. Szkoła Podstawowa im. Św. Wincentego Pallottiego poszukuje osoby na stanowisko konserwatora. Informacje w sekretariacie szkoły.
 11. Rodziców i rodziców chrzestnych zapraszamy na spotkanie przed sakramentem chrztu wyjątkowo w piątek po wieczornej Mszy Św. do salki parafialnej
  Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy radosnych spotkań rodzinnych i Bożej obecności w domach naszych.
 1. Przed kościołem ma miejsce kiermasz bożonarodzeniowy przygotowany przez Harcerki z 207 KDH (Krakowskiej Drużyny Harcerek) „Żagiew” A po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo Akatystu ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 2. Zapraszamy na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 (nie ma Mszy Św. o godz. 7.00), dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
 3. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na dalsze prace w kościele.
 4. Od soboty 17 grudnia do piątku 23 grudnia po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory, które będą naszym duchowym przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia
 5. W kościele jest ustawiony kosz, do którego można wkładać przyniesione dary dla potrzebujących, które rozdamy przed świętami jako paczki świąteczne. Dary można przynosić również do kancelarii parafialnej. W kancelarii i zakrystii przyjmujemy zapisy osób, które chciałyby taką paczkę otrzymać. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 6. W kancelarii i zakrystii można już nabywać opłatki oraz wigilijne świece Caritas.
 7. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
 • w poniedziałek – Najświętszą Maryję Pannę z Guadalupe;
 • we wtorek – św. Łucję, dziewicę i męczennicę;
 • w środę – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
 1. Szkoła Podstawowa im. Św. Wincentego Pallottiego poszukuje osoby na stanowisko konserwatora. Informacje w sekretariacie szkoły.
 2. Rodziców i rodziców chrzestnych zapraszamy na spotkania przed sakramentem chrztu w każdą sobotę o godz. 19.00 do salki parafialnej
  Wszystkim parafianom, sympatykom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na cały nadchodzący tydzień.
 1. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje adwentowe. Prowadzi je ks. Emilian Sigiel pallotyn z Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego w Ząbkach. Będziemy je przeżywać w duchu: „Z Maryją do Betlejem”. Od poniedziałku do środy Msze Św. z nauką ogólną o godz. 6.00, 9.00 i 18.00, a o godz. 16.30 z nauką dla dzieci. W środę, na zakończenie rekolekcji, ksiądz rekolekcjonista będzie zbierał ofiary na dzieła prowadzone przez Pallotyński Sekretariat ds. Misji.
 2. Zapraszamy na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 (nie ma Mszy Św. o godz. 7.00), dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
 3. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie miał miejsce kiermasz bożonarodzeniowy przygotowany przez Harcerki z 207 KDH (Krakowskiej Drużyny Harcerek) „Żagiew” A po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo Akatystu ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 4. W kościele jest ustawiony kosz, do którego można wkładać przyniesione dary dla potrzebujących, które rozdamy przed świętami jako paczki świąteczne. Dary można przynosić również do kancelarii parafialnej. W kancelarii i zakrystii przyjmujemy zapisy osób, które chciałyby taką paczkę otrzymać. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 5. W kancelarii i zakrystii można już nabywać opłatki oraz wigilijne świece Caritas.
 6. W poniedziałek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 • we wtorek– wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;
 • w środę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
 • w czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy w tym dniu na Adorację Najświętszego Sakramentu w godzinie łaski czyli od godz. 12.00 do 13.00 i pół godziny po wieczornej Mszy Św.
 1. Przez cały grudzień różaniec za kapłanów w naszym kościele w każdą środę o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy.
  Wszystkim parafianom, sympatykom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na cały nadchodzący tydzień.