1. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na dalsze prace w kościele.
 2. W czwartek przeżywać będziemy święto Katedry św. Piotra, Apostoła.
 3. II niedzielę Wielkiego Postu w Kościele w Polsce przeżywamy już od wielu lat jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przy wyjściu z kościoła ofiarą do puszki można będzie wesprzeć Dzieło Pomocy „Ad Gentes”, które w imieniu Kościoła w Polsce pomaga misjom.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
 5. w piątek na drogę krzyżową: dzieci – o godz. 16.30, dorosłych – o godz. 17.30, młodzież – o godz. 19.00;
 6. w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Ofiara do puszek przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego,
 7. W poniedziałek ks. Łukasz Gołaś SAC zaprasza na spotkanie autorskie, podczas którego będzie prezentował swoją książkę pt. „Stories. Historie”. Spotkanie będzie miało miejsce w naszej świątyni o godz. 19.00. Informacja znajduje się również na plakacie.
 8. Trwa rekrutacja do klas pierwszych w naszej Szkole Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego na rok 2024/2025. Serdecznie zapraszamy na zwiedzanie szkoły i Dzień Otwarty. Szczegóły na stronie szkoły i na stronie parafii.
 9. Brakuje jednej osoby w Róży Żywego Różańca pw. św. Wincentego Pallottiego. Osobę chętną do włączenia się do tej wspólnoty różańcowej prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
 10. Przypominamy, że w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej odbywa się katecheza przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim Parafianom Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy radości w sercu i Bożego pokoju.

 1. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy na Godzinę Uwielbienia – adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę śpiewem.
 2. W poniedziałek z okazji wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowego Dnia Chorego o godz. 9.00 zapraszamy na dodatkową Mszę św., na której będziemy się modlić w intencji osób chorych.
 3. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. W Środę Popielcową zapraszamy na Msze Św. i obrzęd przyjęcia na głowę popiołu o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 20.00. W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz abstynencja.
 4. W sobotę przeżywać będziemy wspomnienie bł. Elżbiety Sanny.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
 6. w piątek na drogę krzyżową: dzieci – o godz. 16.30, dorosłych – o godz. 17.30, młodzież – o godz. 19.00;
 7. w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Ofiara do puszek przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego,
 8. W poniedziałek, 19 lutego, ks. Łukasz Gołaś SAC zaprasza na spotkanie autorskie, podczas którego będzie prezentował swoją książkę pt. „Stories. Historie”. Spotkanie będzie miało miejsce w naszej świątyni o godz. 19:00. Informacja znajduje się również na plakacie.
 9. Przypominamy, że w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej odbywa się katecheza przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim Parafianom Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy radości w sercu i Bożego pokoju.

 1. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W tym tygodniu wspominać będziemy:
 3. w poniedziałekśw. Agatę, dziewicę i męczennicę,
 4. we wtorekświętych męczenników Pawła Mikę i Towarzyszy;
 5. w sobotęśw. Scholastykę, dziewicę.
 6. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. Także w poniedziałek na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na spotkanie formacyjne przygotowujące do sakramentu bierzmowania, zapraszamy uczniów klas siódmych.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy na Godzinę Uwielbienia – adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę śpiewem.
 9. Przypominamy, że w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej odbywa się katecheza przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim Parafianom Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy radości w sercu i Bożego pokoju.

 1. W ubiegłą niedzielę alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie zebrali na potrzeby seminarium 7036,60 zł. Serdeczne Bóg zapłać za te ofiary.
 2. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
 3. w środę – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera,
 4. w czwartek – jest to I czwartek miesiąca, od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
 5. w piątek – święto Ofiarowania Pańskiego. Dodatkowe Msze Św. o godz. 9.00 i 20.00. Na wszystkich Mszach Św. obrzęd poświęcenia gromnic. Jest to także XXVIII Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiarą do puszek można wesprzeć zakony kontemplacyjne. To I piątek –  od godz. 10.00 odwiedzimy chorych. Od godz. 17.00 – adoracja i spowiedź.
 6. w sobotę – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. To I sobota miesiąca – na godz. 15.00 zapraszamy na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie; po Mszy Św. wieczornej czuwanie pierwszosobotnie.
 7. W środę o godz. 19.00 w kościele będzie spotkanie dla klas ósmych przed bierzmowaniem
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 9. Przypominamy, że w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej odbywają się katechezy przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim Parafianom Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy radości w sercu i Bożego pokoju.

 1. Przeżywamy uroczystość św. Wincentego Pallottiego, założyciela SAC. Gościmy przedstawicieli naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie. Słowo Boże głosi ks. Grzegorz Suchodolski SAC, prefekt alumnów w Seminarium. Po każdej Mszy św. alumni zbierają ofiary na potrzeby seminarium. Szczególnie zapraszamy na uroczystą Mszę Św. o godz. 11.30. Natomiast o godz. 19.00 Orkiestra Parafialna zaprasza na koncert noworoczno-kolędowy. Dzisiejsza taca przeznaczona na dalsze prace w kościele.
 2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 3. w poniedziałek – uroczystość św. Wincentego Pallottiego, założyciela SAC;
 4. w środę – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
 5. w czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła;
 6. w piątek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
 7. W poniedziałek na Mszę św. i spotkanie formacyjne przygotowujące do sakramentu bierzmowania, zapraszamy uczniów klas siódmych.
 8. Spotkanie przed bierzmowaniem dla klas ósmych będzie w środę o godz. 19.00 w kościele.
 9. W najbliższą sobotę, 27 stycznia, o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd organizowany przez Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta. Wystąpią: zespół wokalny Capella Marialis z Kościoła Mariackiego wraz z solistami oraz Orkiestra Symfoniczna Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Podczas koncertu będzie można wesprzeć datkiem do puszki pobliskie Hospicjum św. Łazarza. Szczegóły na plakacie.
 10. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską.Rodziny, które nie mogły w wyznaczonym czasie przyjąć kolędy, prosimy o zgłoszenia w kancelarii i w zakrystii. Termin od uzgodnienia.

Dziękujemy wszystkim rodzinom, które nas przyjęły za okazane dobro, życzliwość, serdeczność i wspólnie spędzony czas.

 • Od poniedziałku 22 stycznia wracają: godziny pracy kancelarii od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 do 17.30 oraz codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od poniedziałku do soboty od godz. 17.30 do 18.00.
 • Przypominamy, że w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej odbywają się spotkania przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa oraz radości w sercu.

 1. Dzisiaj o godz. 19.00 w naszej świątyni odbędzie się na koncert charytatywny kolęd i pastorałek krakowskiego barda Piotra Kardasa. W czasie koncertu można będzie wesprzeć dalsze leczenie Szczepana Rozwadowskiego. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy wspominać św. Wincentego Pallottiego, naszego założyciela. W tym dniu będziemy gościli przedstawicieli naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie. Po każdej Mszy św. alumni będą zbierali ofiary na potrzeby seminarium. Szczególnie zapraszamy na uroczystą Mszę Św. o godz. 11.30. Natomiast o godz. 19.00 Orkiestra Parafialna zaprasza na koncert noworoczno-kolędowy. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na dalsze prace w kościele.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
 4. w środęśw. Antoniego, opata;
 5. w piątek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
 6. W tym tygodniu kontynuujemy wizytę duszpasterską. Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.00 oraz w sobotę od godz. 10.00. W kolędzie pomaga nam ks. Józef Targosz, pallotyn z Wadowic. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców następujących bloków:

15 stycznia (poniedziałek) od godz. 16.00:

Zielone: 14, 16 i 18.

16 stycznia (wtorek) od godz. 16.00:

Zielone: 17, 19 i 20.

17 stycznia (środa) od godz. 16.00:

Zielone: 21, 22 i 23.

18 stycznia (czwartek) od godz. 16.00:

Zielone: 24, 25 i 26;

Bulwarowa: blok 31

19 stycznia (piątek) od godz. 16.00:

Bulwarowa: bloki 31a, 31b i 35d oraz 19A, 19B i 19C.

20 stycznia (sobota) od godz. 10.00:

ul. Bulwarowa: domki (bez 2), ul. Stadionowa i ul. Odmogile.

Rodziny, które nie mogły w wyznaczonym czasie przyjąć kolędy:

Prosimy o zgłoszenia w kancelarii. Termin od uzgodnienia.

 • Przypominamy, że Kancelaria parafialna w czasie kolędy jest czynna tylko w sobotę od godz. 16.00 do 17.30.
 • W soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej odbywają się spotkania przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa oraz radości w sercu.

 1. W dniu dzisiejszym kończy się okres Bożego Narodzenia. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy na Godzinę Uwielbienia – adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę śpiewem.
 3. W tym tygodniu będziemy kontynuować wizytę duszpasterską. Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.00 oraz w sobotę od godz. 10.00. W kolędzie pomaga nam ks. Józef Targosz, pallotyn z Wadowic. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców następujących bloków:

8 stycznia (poniedziałek) od godz. 16.00:

Krakowiaków: od 40 do 45a

Sportowe: od 1 do 12

9 stycznia (wtorek) od godz. 16.00:

Sportowe: 13, 14, 15,16, 17, 22 i 24.

10 stycznia (środa) od godz. 16.00:

Sportowe: 18, 19, 20, 21, 23, 26 i 27.

11 stycznia (czwartek) od godz. 16.00:

Sportowe: 25, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 i 36;

Zielone: 1.

12 stycznia (piątek) od godz. 16.00:

Zielone: od 2 do 6.

13 stycznia (sobota) od godz. 10.00:

Zielone: od 7 do 13.

 • Kancelaria parafialna w czasie kolędy będzie czynna tylko w soboty od godz. 16.00 do 17.30.
 • Przypominamy, że w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej odbywają się spotkania przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim Parafianom Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy radości w sercu i Bożego pokoju

Od 4 do 6 stycznia 2024r. w Parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie, będą miały miejsce obchody Epifanii zapoczątkowane przez św. Wincentego Pallottiego.

Księża Pallotyni zapraszają na godz. 17.30 na Adorację Najświętszego Sakramentu, zaś o 18.00 na Uroczystą Mszę Świętą.

4 stycznia Mszy Świętej będą przewodniczyli duszpasterze parafii, 5 stycznia – ks. Waldemar Pawlik SAC, Przełożony Prowincjalny Pallotynów, 6 stycznia – Metropolita Gdański ks. abp Tadeusz Wojda SAC.

Relacja z Krakowa będzie się pojawiać na stronie Radia Pallotti.FM www.pallotti.fm

Zapraszamy na bezpośrednią transmisję Uroczystości.