1. W dniu dzisiejszym obchodzimy najważniejsze święto w roku liturgicznym – Zmartwychwstanie Pana Jezusa.
 2. Jutro drugi dzień świąt Wielkanocnych. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Tacę przeznaczamy na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
 3. Do następnej niedzieli trwa Oktawa Wielkanocna. W piątek z tej racji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 5. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 6. w czwartek – jest to I czwartek miesiąca – od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
 7. w piątek – jest to I piątek – od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Od godz. 17.00 – adoracja i spowiedź;
 8. w sobotę – to I sobota miesiąca – na godz. 15.00 zapraszamy na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie; po Mszy Św. wieczornej Nowenna do Miłosierdzia Bożego i czuwanie pierwszosobotnie.
 9. Do czwartku po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy na Nowennę do Miłosierdzia Bożego, natomiast w piątek Nowenna będzie na Mszy Św. o godz. 15.00.
 10. W przyszłą niedzielę przypada święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy sprzątali kościół przed świętami, rozdzielali paczki dla potrzebujących oraz przygotowywali Triduum Paschalne i w nim uczestniczyli.
 11. Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta i Parafia Miłosierdzia Bożego zapraszają w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 do kościoła Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich na koncert paschalny. Szczegóły na plakacie.
 12. Zespół Szkół Specjalnych nr 14 w Nowej Hucie na os. Sportowym 28 zaprasza na Dzień Otwarty w sobotę 6 kwietnia. Szkoła kształci młodzież z niepełnosprawnością intelektualną. Szczegóły na plakacie.
 13. Grupa pielgrzymkowa 24 z Mistrzejowic wraz z parafią w Zielonkach zaprasza na 4. Pieszą pielgrzymkę z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 12 i 13 kwietnia. Zapisy odbywają się przez internet (grupa24.pielgrzymkakrakowska.pl). Więcej informacji na plakacie.
 14. Przypominamy, że w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej odbywa się katecheza przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy pięknych świąt Zmartwychwstania Pańskiego, radosnych spotkań rodzinnych, ciepła na każdy dzień, Bożej mocy w trudnościach oraz miłości najbliższych i przyjaciół.

Myśl tygodnia:

Chrystus zmartwychwstał!  Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!