1. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na dalsze prace w kościele.
  2. Dziś o godz. 11.30 zostanie/została odprawiona ostatnia Msza Św. z udziałem dzieci przed przerwą wakacyjną. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzinom z dziećmi, które tak licznie uczestniczyły w tej Mszy Świętej.
  3. W tym tygodniu w liturgii w środę przeżywać będziemy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
  4. W piątek będzie zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy na Msze Św. uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego i młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Apostołów oraz rodziców i nauczycieli.
  5. W sobotę 27 czerwca o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Św. kończąca rok formacyjny Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękujemy ministrantom, lektorom i ceremoniarzom za ich posługę w naszym kościele.
  6. Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa w naszym kościele jest odprawiane o godz. 17.30.
  7. Różaniec za kapłanów w czerwcu jest o godz. 16.50.
  8. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie festynu parafialnego, za ofiarowane ciasta a wszystkim za liczny udział w festynie.
  9. Trwa rekrutacja do naszego Liceum im. Królowej Apostołów. Szczegóły na stronie internetowej szkoły. Serdecznie zapraszamy.
  10. Szkoła Podstawowa im. św. Wincentego Pallottiego poszukuje osób do pracy na stanowisku: higienistka szkolna, sprzątaczka. Więcej informacji w sekretariacie szkoły.
  11. Przez całe wakacje nie będzie wychodziła nasza parafialna gazetka. Jej redaktorowi ks. Łukaszowi dziękujemy za całoroczną pracę i życzymy dobrego wypoczynku.
  12. Przypominamy, że w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej odbywa się katecheza przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia.

  1. Serdecznie zapraszamy na festyn parafialny na boisku Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego. Wspólne świętowanie rozpocznie się o godz. 15.00, a zakończy o godz. 19.00. Na wspólne świętowane przewidziane są: grill, kawiarenka, ciasta, lody, napoje, loteria fantowa, zjeżdżalnia dla dzieci i inne atrakcje – zapraszamy.
  2. W ubiegłym tygodniu na pomoc dla chorego Nikodema Szewczyka zebrano 3278 zł. Serdeczne Bóg zapłać za okazane wsparcie.
  3. W tym tygodniu w środę w liturgii w środę przeżywać będziemy wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  4. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na dalsze prace w kościele.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
  6. Różaniec za kapłanów w czerwcu jest o godz. 16.50.
  7. Trwa rekrutacja do naszego Liceum im. Królowej Apostołów. Szczegóły na stronie internetowej szkoły. Serdecznie zapraszamy.
  8. Przypominamy, że w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej odbywa się katecheza przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.
  9. W ramach profilaktyki zdrowotnej we wtorek, 16 czerwca, o godz. 13.30 w Ambulansie Diagnostycznym na parkingu przy kościele odbędą się badania: osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Szczegóły na plakacie i ulotkach.
  10. Komitet Organizacyjny Marszu dla Życia i Rodziny w Krakowie zaprasza na XII Krakowski Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Polska wymiera. W dzieciach nadzieja”. Marsz rozpocznie się w niedzielę, 21 czerwca, o godz. 11.30 na Placu Matejki.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia.

  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. są zbierane ofiary na pomoc dla chorego chłopca Nikodema Szewczyka, który doznał trwałego i nieodwracalnego uszkodzenia mózgu.
  2. Także dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
  3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
  4. w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej;
  5. w czwartek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła;
  6. w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu zadośćuczynienia: „Najmilszy Jezu”. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
  7. w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
  8. W oktawie Bożego Ciała gromadzimy się na Eucharystii o godz. 18.00, po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła, podczas której śpiewamy litanię do Serca Pana Jezusa. Prosimy panów do niesienia figur i baldachimu w czasie procesji.
  9. Spotkanie przed bierzmowaniem dla młodzieży klas siódmych będzie w środę (tj. 10. czerwca) o godz. 19.00 w kościele
  10. W przyszłą niedzielę, 14 czerwca, serdecznie zapraszamy na festyn parafialny na boisku Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego. Wspólne świętowanie rozpocznie się o godz. 15.00, a zakończy o godz. 19.00. Na wspólne świętowane przewidziane są: grill, kawiarenka, ciasta, lody, napoje, loteria fantowa, zjeżdżalnia dla dzieci i inne atrakcje – zapraszamy. Prosimy także o upieczenie ciast, które umilą nam świętowanie rocznicy poświęcenia naszego kościoła.
  11. Od soboty do końca miesiąca zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
  12. Różaniec za kapłanów w czerwcu jest o godz. 16.50.
  13. Trwa rekrutacja do naszego Liceum im. Królowej Apostołów. Szczegóły na stronie internetowej szkoły. Serdecznie zapraszamy
  14. Przypominamy, że w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej odbywa się katecheza przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia.

  1. Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W archidiecezji krakowskiej kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
  3. w poniedziałek – wspomnienie św. Justyna, męczennika;
  4. w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; Msze św. w tym dniu będą o godz.: 7.00, 8.30, 9.30, po zakończeniu procesji (ok. godz. 12.10-12.15) oraz o godz. 18.00 i 20.00. Można uzyskać odpust zupełny z pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej.

Procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej parafii wyruszy po Mszy św. o godz. 9.30. Trasa procesji przebiega ulicami: Bulwarową, Wojciechowskiego, Mościckiego i Aleją Róż do kościoła. Ołtarze będą: przy liceum ogólnokształcącym, przy bloku 13 na os. Zielonym, przy bloku 27 na os. Sportowym oraz przy szkole podstawowej. Prosimy panów do niesienia figur w czasie procesji i baldachimu. Bardzo prosimy nie parkować samochodów na trasie procesji oraz o udekorowanie swoich domów. We Mszy św. o godz. 9.30 będą uczestniczyć dzieci pierwszokomunijne. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków (szczególnie pierwszokomunijne i rocznicowe).

W oktawie Bożego Ciała będziemy się spotykać na Eucharystii o godz. 18.00, po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła, podczas której będziemy śpiewać litanię do Serca Pana Jezusa. W tych dniach nie będzie nabożeństwa o godz. 17.30, a od jutra do czwartku włącznie nabożeństwa do Serca Pana Jezusa będzie pół godziny przed wieczorną Mszą św.

  • w piątek –jest to I piątek – od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Od godz. 17.00 – adoracja i spowiedź;
  • w sobotę –jest to I sobota – o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, natomiast po Mszy św. wieczornej zapraszamy na czuwanie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  • Jeszcze dzisiaj o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
  • Wczoraj 72 uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego po raz pierwszy przyjęło Ciało Chrystusa. Do piątku włącznie zapraszamy te dzieci do udziału w Eucharystii w ramach Białego Tygodnia.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
  • W niedzielę 14 czerwca serdeczniezapraszamy na festyn parafialny na boisku Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego. Wspólne świętowanie rozpocznie się o godz. 15.00, a zakończy o godz. 19.00. Zbieramy fanty na loterię. Prosimy także o upieczenie ciast, które umilą nam świętowanie rocznicy poświęcenia naszego kościoła
  • Różaniec za kapłanów w czerwcu jest o godz. 16.50.
  • Przypominamy, że w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej odbywa się katecheza przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia.

  1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: O Stworzycielu, Duchu przyjdź. Jutro rozpoczynamy okres zwykły w liturgii.
  2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
  3. w poniedziałek – święto Najświętszej Marii Panny, Matki Kościoła;
  4. we wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza;
  5. w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  6. w piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  8. Wczoraj dziesięcioro uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 14 po raz pierwszy przyjęło Ciało Chrystusa. W sobotę na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.30 uczniowie 3 klasy Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego przystąpią do I Komunii Św. Polecamy uczniów wraz z rodzicami pamięci modlitewnej.
  9. W piątek o godz. 19.00 będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych.
  10. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
  11. Różaniec za kapłanów w miesiącach maju i czerwcu jest o godz. 16.50.
  12. Przypominamy, że w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej odbywa się katecheza przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia.

  1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 13.00 będziemy modlić się w intencji Ks. Proboszcza i Ks. Józefa, którzy w tym roku przeżywają jubileusz 40-lecia święceń kapłańskich. Bardzo serdecznie zapraszamy na tę uroczystość. Polecajmy dostojnych jubilatów pamięci modlitewnej.
  2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na dalsze prace w kościele.
  3. W tym tygodniu w sobotę w liturgii przeżywać będziemy: święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów – patronki SAC.
  4. Spotkanie przed bierzmowaniem dla młodzieży klas siódmych będzie w środę (tj. 20. maja) o godz. 19.00 w kościele.
  5. W sobotę podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzięsiecioro uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 14 przyjmie sakrament I Komunii Św. Prosimy o modlitwę za dzieci oraz ich rodziców.
  6. Wspólnota GAUDETE zaprasza na czuwanie przez uroczystością Zesłania Ducha Świętego w sobotę 23 maja od godz. 20.00. W programie: konferencja, pantomima, modlitwa, Eucharystia i agapa.
  7. Spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodziców będzie w sobotę 23 maja o godz. 19.15.
  8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: O Stworzycielu, Duchu przyjdź.
  9. Także w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30 uczniowie klas czwartych Zespołu Szkół Specjalnych nr 14 oraz Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego będą przeżywać rocznicę I Komunii Św. Osoby niezwiązane z tą uroczystością prosimy o przyjście na Mszę św. w innych godzinach.
  10. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
  11. Różaniec za kapłanów w miesiącach maju i czerwcu jest o godz. 16.50.
  12. Przypominamy, że w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej odbywa się katecheza przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia.

  1. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
  2. w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy;
  3.  w czwartek – święto św. Macieja, apostoła;
  4. w sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.
  5. Zbiórka dla ministrantów i lektorów będzie w sobotę 16 maja o godz. 11.00 w zakrystii.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 13.00 będziemy modlić się w intencji Ks. Proboszcza i Ks. Józefa, którzy w tym roku przeżywają jubileusz 40-lecia święceń kapłańskich. Bardzo serdecznie zapraszamy na tę uroczystość. Polecajmy dostojnych jubilatów pamięci modlitewnej
  7. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
  8. Różaniec za kapłanów w miesiącach maju i czerwcu jest o godz. 16.50
  9. Przypominamy, że w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej odbywa się katecheza przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.
  10. W niedzielę 24 maja br. Odbędzie się na Jasnej Górze 7. Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet pod hasłem „Posłane by nieść światło”, a jego duchową patronką bł. Natalia Tułasiewicz. Wydarzenie rozpocznie się      o godzinie11.30. Punktem centralnym będzie Eucharystia w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. Zapraszamy Panie do udziału w tym modlitewnym spotkaniu.

Plan spotkania:

11.30  – (sala o. Kordeckiego) zawiązanie wspólnoty

12.10 – konferencja – Bóg rzekł i stała się światłość, s. dr hab. Joanna Nowińska

12.50 – świadectwo: Marta Mędrek, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji w Lublinie

13.10  – Modlitwa uwielbienia i modlitwa posłania

14.00  – Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem                

          bp.  Wiesława Szlachetki z aktem zawierzenia kobiet Matce Bożej (Kaplica Cudownego Obrazu)

16.15  – Modlitwa Różańcowa

Wszystkim Parafianom, Sympatykom kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia.

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych, natomiast o godz. 20.00 będzie Msza św. w intencji maturzystów
  2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
  3. w poniedziałek – święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa;
  4. we wtorek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera;
  5. w środę – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba;
  6. w czwartek – jest to I czwartek miesiąca – od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
  7. w piątek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej; z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
  8. w sobotę – o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
  9. Różaniec za kapłanów w miesiącach maju i czerwcu będzie o godz. 16.50.
  10. W przyszłą niedzielę, 10 maja, w Krakowie odbędą się uroczystości ku czci św. Stanisława BM. Tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę wyruszy o godz. 9.00, a Eucharystii przy Ołtarzu Trzech Tysiącleci przewodniczył będzie metropolita krakowski, kard. Grzegorz Ryś.
  11. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
  12. Przypominamy, że w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej odbywa się katecheza przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia.

  1. Wczoraj ks. Jarosław przeżywał swoje imieniny. Na Mszę św. w jego intencji zapraszamy w poniedziałek o godz. 18.00.
  2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
  3. w środę – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy;
  4. w piątek – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika; jest to I piątek – od godz. 9.00 odwiedzimy chorych; od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi;
  5. w sobotę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. będą wg porządku niedzielnego. Na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie zapraszamy w sobotę 9 maja o godz. 15.00.
  6. Spotkanie przed bierzmowaniem dla młodzieży klas siódmych będzie w środę (tj. 29. kwietnia) o godz. 19.00 w kościele.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych, natomiast o godz. 20.00 będzie Msza św. w intencji maturzystów.
  8. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
  9. Przypominamy, że w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej odbywa się katecheza przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy radosnego świętowania i radości podczas spotkań rodzinnych.

  1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. dr Jakuba Mateję. Przybliży on nam sylwetkę Sługi Bożego ks. Józefa Kurzei, którego proces beatyfikacyjny na etapie diecezji został zakończony.
  2. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na dalsze prace w kościele.
  3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
  4. w czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;
  5. w sobotę – święto św. Marka, ewangelisty. W tym dniu ks. Marekks. Jarosław obchodzą imieniny. Na Mszę św. w intencji ks. Marka zapraszamy w sobotę o godz. 18.00, natomiast w intencji ks. Jarosława w poniedziałek, 28 kwietnia, także o godz. 18.00.
  6. Zbiórka dla kandydatów, ministrantów i lektorów w sobotę 25 kwietnia o godz. 11.00 w zakrystii.
  7. W przyszłą niedzielę, 26 kwietnia, podczas Mszy św. o godz. 11.30 nastąpi błogosławieństwo kandydatów do posługi ministranta. Polecajmy modlitwie nowych ministrantów, ich rodziny oraz całą Liturgiczną Służbę Ołtarza naszej parafii.
  8. Przypominamy, że w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej odbywa się katecheza przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.
  9. Publiczne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Salezjanek im. św. Dominika Savio w Krakowie na os. Jagiellońskim 17 zaprasza uczniów klas ósmych i ich rodziców na dzień otwarty w sobotę, 25 kwietnia, w godz. od 9.00 do 12.00.Więcej informacji na plakacie.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego w całym tygodniu pracy.