1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. Jest on okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Roraty to Msza św. wotywna o Matce Bożej. Od jutra będzie odprawiana codziennie o godz. 6.00 (oprócz niedziel), dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Mszy św. o godz. 7.00 nie będzie.
  3. Ze względu na pandemie opłatki i świece wigilijne będzie można kupić w zakrystii i kancelarii.
  4. W tym tygodniu tradycyjnie otrzymacie państwo list z pomysłem na spotkania kolędowe.
  5. Chcemy przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących. Możecie drodzy włączyć się w tę akcję przynosząc do kościoła lub kancelarii produkty żywnościowe, słodycze i prezenty. Przy obrazie Jezusa Miłosiernego będzie wystawiony specjalny kosz.
  6. Za tydzień, 6 grudnia, na Mszy św. o godz. 10.00 nastąpi wprowadzenie w posługę ministranta. Polecajmy Panu Bogu nowych ministrantów.
  7. W gazetce został wydrukowany list ks. abp. Marka Jędraszewskiego na rozpoczynający się Adwent i list zapowiadający peregrynację obrazu Matki Bożej Solidarności Robotników.
  8. Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Będzie je prowadził ks. Łukasz Gołaś SAC. Będą trwały do wtorku włącznie.
  9. W tym tygodniu przypada:
  • w poniedziałek– święto św. Andrzeja, Apostoła;
  • w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, jest to I czwartek miesiąca – od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
  • w piątek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy; I piątek – od godz. 9.00 chcemy odwiedzić chorych. Odwiedziny tylko po zgłoszeniu telefonicznym. Od godz. 17.00 – adoracja i spowiedź;
  • w sobotę – jest to I sobota miesiąca – na godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie; po Mszy św. wieczornej czuwanie I sobotnie do godz. 21.00.
  1. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00. W każdej chwili można zadzwonić, aby się wyspowiadać i przyjąć Komunię Świętą ((12) 680 38 00, +48 608 287 328.
    Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i dobrego przygotowania się do rekolekcji, które będziemy przeżywać od 6 grudnia.
    Kto pierwszy z siebie się zaśmiał, ten zapobiegł ośmieszeniu się.