1. Przeżywamy XII Niedzielę zwykłą. W ubiegła nadzielę zebraliśmy na prace w kościele: na tacę: 4570 zł., w kopertach: 1450 zł.
2. Przez cały miesiąc czerwiec, po Mszy św. wieczornej, odprawiamy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy.
3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
– w poniedziałek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
– w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, można odzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu zadośćuczynienia „Najmilszy Jezu”, z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
– w sobotę – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
4. Chciałbym bardzo podziękować tym osobom, które złożyły się na kwiaty do ołtarzy i pod krzyże przy kościele. Dziękuję także wszystkim, którzy budowali i ubierali ołtarze, dzieciom komunijnym i rocznicowym oraz ich rodzicom za udział w procesji i sypanie kwiatów. Serdeczne Bóg zapłać.
5. W czasie wakacji kancelaria będzie czynna codziennie:
– rano – po Mszy św. porannej w godz. 7.30 – 8.00,
– wieczorem – po Mszy św. wieczornej w godz. 19.00 – 19.30.
6. Jest jeszcze kilka ostatnich miejsc na wyjazd wakacyjny do Jeziornej Osady w dniach 20 – 27 lipca 2019 r.. Zapraszamy do zakrystii.
7. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 6 – 11 sierpnia. Zapisy i szczegółowe informację w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłych spotkań rodzinnych, Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia, a odpoczywającym dobrej pogody.
Bóg daje nam pokarm, ale go już nie gotuje.