1. Przeżywamy Niedzielę Najświętszej Trójcy. Dzisiaj kończymy okres spowiedzi wielkanocnej. O godz. 13.00 będziemy przeżywać Mszę Św. Prymicyjną ks. Dominika Gaładyka, pallotyna. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie posługiwał chór Amadeum. Po Eucharystii i nabożeństwie fatimskim zapraszamy na koncert dziękczynny na zakończenie roku pracy chóru.
Jest to także Niedziela Radia Pallotti.FM. Drzwi radia są otwarte, zapraszamy na dobrą kawę, można kupić nową książkę z kazaniami abpa Rysia z naszego Kościoła – wydaną specjalnie z okazji 20 lecia naszej Parafii. Zapraszamy do naszego studia i na kiermasz od godz. 8.00, a przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary na Radio. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace w kościele.
2. W liturgii w tym tygodniu obchodzić będziemy:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego,, zakonnika;
– w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w tym dniu będą o godz.: 7.00, 8.30, 9.30, po zakończeniu procesji (ok. godz. 12.00-12.15) oraz o godz. 18.00 i 20.00.
Procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej parafii wyruszy po Mszy św. o godz. 9.30. Trasa procesji przebiega ulicami: Bulwarową, Wojciechowskiego, Mościckiego i Aleją Róż do kościoła. Ołtarze będą: przy gimnazjum, przy bloku 13 na os. Zielonym, przy bloku 27 na os. Sportowym oraz przy szkole podstawowej. Prosimy silnych panów do niesienia figur w czasie procesji. Bardzo prosimy o nie parkowanie samochodów na trasie procesji oraz o udekorowanie swoich domów. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków (szczególnie I komunijne i rocznicowe).
W oktawie Bożego Ciała będziemy się spotykać na Eucharystii o godz. 18.00, po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła,
– w piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
3. Przez cały miesiąc czerwiec, po Mszy św. wieczornej, odprawiamy nabożeństwo do Serca Jezusa. Zapraszamy.
4. Jest jeszcze kilka ostatnich miejsc na wyjazd wakacyjny do Jeziornej Osady w dniach 20 – 27 lipca 2019 r.. Zapraszamy do zakrystii
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.
Myśl tygodnia:
Pierwszym obowiązkiem miłości jest słuchać.