1. Przeżywamy XIII niedzielę zwykłą. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 – zmiana tajemnic różańcowych.
2. Bóg zapłać za ofiary złożone na prace w kościele. Spłaciliśmy w czerwcu następną ratę za posadzkę w wysokości 28 tys. zł.
3. Wczoraj wyruszała do Srebrnej Góry grupa dzieci i młodzieży z opiekunami:
ks. Sebastianem i ks. Markiem. Życzymy im dobrego wypoczynku. Otroczmy ten czas ich wypoczynku modlitewną pamięcią.
4. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
– w środę – święto św. Tomasza, Apostoła;
– w czwartek – rocznicę poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie, święto, jest to I czwartek miesiąca, od godz. 17.00 modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne,
– w piątek – jest to I piątek miesiąca, od godz. 17.00 adoracja i spowiedź. W okresie wakacyjnym nie będziemy odwiedzać chorych w domach.
W nagłych przypadkach prosimy o kontakt z księdzem;
– w sobotę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, po Mszy św. wieczornej czuwanie I sobotnie do godz. 21.00.
6. Bardzo serdecznie zapraszamy na 38 Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę z grupą pallotyńską w dniach 6 – 11 sierpnia. Zapisy przyjmujemy w kancelarii lub
w zakrystii.
7. W czasie wakacji kancelaria będzie czynna od poniedziałku do soboty:
– rano – po Mszy św. porannej w godz. 7.30 – 8.00,
– wieczorem – po Mszy św. wieczornej w godz. 18.40 – 19.30.
8. W czasie wakacji nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św.
9. Zapraszamy na Ewangelizacyjny Rejs Statkiem NIMFA – 10 lipca (środa) o godz. 19.00. Kapitanem będzie pallotyn, ks. Krzysztof Freitag. Spotykamy się na statku NIMFA obok Mostu Grunwaldzkiego. Więcej informacji i zapisy na pallotti.fm
oraz w zakrystii.
10. Ks. Łukasz zaprasza na kolejną edycję Pallotyńskich warsztatów medialnych
do Ołtarzewa. Zaproszenie skierowane jest do młodzieży gimnazjalnej i starszej. Termin: 26-30 sierpnia. Koszt uczestnictwa to 100 zł. Informacje u ks. Łukasza.
11. Przez całe wakacje nie będzie wychodziła nasza parafialna gazetka. Całej Redakcji dziękujemy za całoroczną pracę i życzymy miłego wypoczynku
12. Jeżeli ktoś by chciał spędzić wakacje w Jeziornej Osadzie w dniach 20 – 27 lipca, pojawiło się kilka dodatkowych miejsc. Informacje w zakrystii oraz u ks. Łukasza.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłych spotkań rodzinnych, Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia a odpoczywającym dobrej pogody.
Prawda zwalcza nie tylko nieprawdę, ale i tych, co ją głoszą.