Dnia 21.09.2018 Parafia M.B. Pocieszenia oraz Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne Pallotti.FM (ul. Bulwarowa 15a) organizuje koncert muzyki chrześcijańskiej pt. ZACHWYCA MNIE MÓJ BÓG! , połączony z uwielbieniem. Ponieważ odbędzie się on w ramach cyklu wydarzeń „Zajrzyj do Huty” chcielibyśmy do jego współtworzenia zaprosić muzyków z całej Nowej Huty.

Na dużej, plenerowej scenie, umiejscowionej w samym centrum Nowej Huty – w Alei Róż – wystąpią zespoły muzyki chrześcijańskiej (m.in. Muode Koty, Hiob, La Pallotina) a towarzyszyć im będzie orkiestra symfoniczna oraz chór, do współtworzenia którego serdecznie Was chcielibyśmy zaprosić.

Zapraszamy osoby które już mają doświadczenie śpiewaniu w chórze, nie są im obce nuty, a chcieliby uczestniczyć w na prawdę niesamowitym wydarzeniu – i zaśpiewać na scenie, na której łącznie znajdzie się ok. 100 wykonawców! 40 osobowa orkiestra symfoniczna, zespół, złożony z gitary elektrycznej, basowej, perkusji oraz instrumentów klawiszowych, soliści – no i chór.

Kierownictwo muzyczne nad całym wydarzeniem sprawuje Miłosz Konarski – nowohucki muzyk, kompozytor, aranżer. Wspólnie wykonamy najpiękniejsze pieśni uwielbieniowe w jego aranżacjach, łącząc dobrą muzykę, modlitwę i lokalny patriotyzm.

Aby uczestniczyć w koncercie, należy odpowiednio wcześnie (do 12 sierpnia ) zgłosić taką chęć do Miłosza Konarskiego ( Miłosz Konarski, milosz@konarscy.com, 508-14-16-12) zawierając poniższe informacje:

1)         Parafia
2)         Nazwa chóru (jeżeli osoby zainteresowane nie śpiewają w żadnym chórze – zostawić puste)
3)         Ilość osób WRAZ Z PODZIAŁEM NA GŁOSY (np. Jan Kowalski – tenor, Krystyna Nowak – alt itd)
4)         Opiekun chóru – imię i nazwisko wraz z telefonem kontaktowym, oraz adresem e-mail (osoba odpowiedzialna za pośredniczenie w kontaktach między organizatorami koncertu a resztą chóru)

KTO MOŻE SIĘ ZGŁOSIĆ DO UCZESTNICTWA W PROJEKCIE?

Członkowie chórów – parafialnych, działających przy ośrodkach kultury, szkołach itd. oraz osoby nie przywiązane na stałe do żadnego zespołu, ale również regularnie śpiewające. To będzie chór złożony z amatorów – ludzi kochających śpiewać, ale wymagamy choć podstawowej umiejętności czytania nut. Będzie ona kluczowa aby przygotować repertuar na cały koncert.

Osoby które zgłoszą chęć udziału w projekcie zobowiązane są uczestniczyć w min. 6 próbach, w tym w próbie generalnej. Próby zaczynają się od początku września, będą odbywać się w salach Szkoły Specjalnej. Poniżej przesyłamy plan prób:

Miejsce podamy w najbliższym czasie, na pewno będzie to w okolicach Kościoła na Bulwarowej.

WRZESIEŃ 2018

3 Poniedziałek 19.00-21.00 Orkiestra