Pielgrzymka– «Miejsca święte Gruzji»
6-13.10.2019

Gruzini od czasów starożytnych są narodem głęboko wierzącym. Gruzja oficjalnie przyjęła chrzest 337 roku po Chrystusie i słała się oficjalnie drugim po Armenii chrześcijańskim państwem na świecie. Chrześcijaństwo od samego początku
zyskało wielką przychylność wśród obywateli. W Gruzji można podziwiać dużą liczbę klasztorów, cerkwi, miejsc świętych, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Tbilisi / Bodbe / Signagi / Weliscyche / Ananuri / Kazbegi / Mccheta / Gori /
Uplistsikhe / Batumi / Kutaisi / Gelati

Dzień 1: Przelot Kutaisi – Kutaisi (50 km.)

Przylot na lotnisko w Kutaisi od 20:40. Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd
w mieście w Kutaisi. Nocleg w Kutaisi.

Dzień 2: Kutaisi – Uplistsikhe – Gori – Tbilisi (270 km.)

Śniadanie w hotelu. Wyjazd na zwiedzanie Uplistsikhe – najstarszego skalnego miasta na terenie Gruzji (II tys. p.n.e.) i jednego z najważniejszych handlowych punktów
na Jedwabnym Szlaku, Po drodze postój w Gori. Możliwość zwiedzania muzeum
J. Stalina. Kolacja Nocleg w Tbilisi.(S, -,K)

Dzień 3: Tbilisi miasto

Śniadanie w Hotelu. Zaczynamy zwiedzać miasta od cerkwi Metechi (XIII w)
(stąd rozciąga się piękny widok na Tbiliskie starówki). Dalej jedziemy kolejką do twierdzy Narikala (IV w), z której mamy przyjemność zobaczyć fantastyczny widok na całe miasto, a z drugiej strony otwiera się widok na ogród botaniczny. Pieszo kontynuujemy drogę do Abanotubani (znane łaźnie siarkowe). Spacerkiem idziemy wąskimi uliczkami tzw. Szardeni (najbardziej popularna ulica w Tbilisi) kończymy zwiedzanie przy Bazyliki Anczyschati – najstarszej cerkwi miasta (VI w). Kolacja w lokalu z show programem. Nocleg w Tbilisi. (Ś, -, K)

Dzień 4: Tbilisi – Bodbe – Signagi – Weliscyche – Tbilisi (270 km.)

Śniadanie. Wyjazd do Kachetijednego z najbardziej znanych regionów Gruzji.
Zwiedzamy Klasztor w Bodbe i miasto Signagi, „miasta wiecznej miłości” – Położona na wzgórzu, w środku rozległej winnej równiny, mur Sighnaghi oferuje spektakularne widoki we wszystkich kierunkach. Tutaj można podziwiać widoki wciśniętej pomiędzy pasmem Głównego Wielkiego Kaukazu i Górami Gomborskimi Równiny Alazani.
Następnie Jedziemy do Welistsikhe gdzie będziemy mieli obiad razem z Degustacją 2x rodzaj wina i wódki. Powrót, nocleg w hotelu w Tbilisi (Ś, O, -)

Dzień 5: Tbilisi – Mtskheta – Kazbegi (170 km)

Śniadanie w Hotelu. Wyjazd do Mccheta – pierwszą stolicą i absolutnym centrum
religijnym Gruzji. Odwiedzamy Monastyr Dżwari (VI w) i Katedrę Sweticchoweli (XI w), gdzie wg: legendzie pochowana jest Szata Chrystusa. Cała Mccheta z jej zabytkami jest wpisana na liście UNESCO.
Dojeżdżamy do miasteczka Kazbegi –
główne miasto w regionie Khewi. Kontynuujemy drogę do Cerkwi Gergeti (XIV w.) samochodami 4×4. Kazbeg (5047 m) III w Gruzji szczyt ze względu na wysokość. Sama góra Kazbeg gruz: „Mkinvartsveri” Tłum: lodowy szczyt. Kolacja i nocleg
w Kazbegi (Ś, -, K)

Dzień 6: Kazbegi – Ananuri – Gelati  – Kutaisi miasto       (300 km.)

Śniadanie. Zwiedzamy twierdzę Ananuri (XVII w.) Z przepięknym widokiem
na jezioro Żinwali. Wyjeżdżamy w kierunku Gelati – z trzema cerkwami i akademii nauk, gdzie studiowali wybitni myśliciele gruzińscy i greccy. Kompleks powstał
w złotych czasach gruzińskiej monarchii. Jego fundatorem był król Dawid Budowniczy – Kompleks wpisany na liście UNESCO. Zwiedzamy Kutaisi miasto.  Kolacja
i nocleg w Guesthousie w Kutaisi. (Ś, -, K)

Dzień 7: Kutaisi  – Batumi Miasto /Ureki  (130 km.)

Śniadanie. Wyjazd do Batumi – czarnomorska perła Gruzji, która fascynuje turystów swoimi widokami na morze i góry. Zwiedzanie miasta Batumi: Piazza, Pałac Europy, spacer nad promenadą itd. Czas wolny. Ureki – uzdrowisko nad Morzem Czarnym sama plaża czarna / szara. Bogate dary natury – mały „aksamitny” piasek, magnetyczny robią Ureki miejscem do wypoczynku i leczenia. Kolacja i nocleg w Batumi/Ureki. (S, -, K)

Dzień 8: Batumi/Ureki – Kutaisi Lotnisko (130 km)

Śniadanie. Fakultatywnie: Wizyta w Ogród botanicznym w Batumi -8 Euro lub plażowanie i kąpiel w Morzu Czarnym. Transfer do Lotniska. Wylot do Polski 21:10 (S, -, K)

 Cena: 1870 zl + 470 Euro /os.

Bilet lotniczy na trasie Kraków- Kutaisi- Kraków z bagażem rejestrowym 20 kg.

Transport i Transfery zgodnie z programem.

Opieka pilota i polskojęzycznego przewodnika lokalnego

Zakwaterowanie:

3 noce w Tbilisi; 2 noce w Kutaisi; 1 noce w Kazbegi; 1 noc w Batumi/Ureki;

Wyżywienie HB: 7 x śniadanie w hotelu; 1 x obiad; 6 x obiadokolacja;

Bilety wstępu do zwiedzających obiektów: Upliscyche  (Kolejka)

1 x Degustacja 2 rodzaj wina i czaczy w Welistsiche

Przejazd samochodami 4×4 w Kazbegi;

1 Butelka wody mineralnej codziennie dla każdej osoby;

Cena nie obejmuje: Napojów alkoholowych podczas posiłków; Napiwki dla kierowcy i przewodnika;
Bilety wstępu: Fakultatywnie Ogród botaniczny – 8Euro os.

 

Pielgrzymka– «Fatima»
24-28.10.2019

1 DZIEŃ, Czwartek:  KRAKÓW – LIZBONA – FATIMA

11:00 Transfer na lotnisko w  Krakowie Balicach. 13:15- 16.15 przelot do Lizbony. Zwiedzanie zabytkowych  miejsc Lizbony takich jak: kościół św. Antoniego, – wieża Belem, Pomnik
Odkrywców, Klasztor Hieronimitów. Transfer z Lizbony do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu w Fatimie. Obiadokolacja. Nocleg.

2 DZIEŃ, piątek-: FATIMA – ALJUSTREL – VALINHOS

Śniadanie. Msza św. Nawiedzanie Sanktuarium: Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej małym pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Zwiedzanie wystawy pt „ Z ciemności do światła“ połączone z projekcją filmu nt objawień Maryjnych 1917 roku. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Hiacynty, Franciszka i Łucji. Powrót do hotelu.
Obiadokolacja. 21.30 Udział w modlitwie rózańcowej oraz procesji Maryjnej. Powrót do hotelu.

3 DZIEŃ, sobota: ALCOBACA-NAZARE-BATHALA

Śniadanie. Msza święta. Przejazd do Alcobaca, gdzie znajduje się klasztor cystersów, wybudowany przez  króla Portugalii Alfonsa I po odzyskaniu Portugalii z rąk Saracenów w roku 1137. Przejazd do Nazare -najstarszego Sanktuarium Maryjnego Portugalii, znajdującego się nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego. Przejazd do Bathala: zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej  – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO.

Obiadokolacja. 21.30 Udział w modlitwie rózańcowej oraz procesji Maryjnej. Powrót do hotelu. Nocleg.

4 DZIEŃ, niedziela: FATIMA

Śniadanie. Nawiedzenie Bazyliki Trójcy Przenajświętszej. Zwiedzanie wystawy poświęconej Swiątyni Fatimskiej. 11.00 udział w międzynarodowej Mszy Św. Przejazd do koscioła parafialnego, w którym dzieci fatimskie przyjęły chrzest. Obiadokolacja. 21.30 Udział w modlitwie rózańcowej oraz procesji Maryjnej. Powrót do hotelu. Nocleg.

5 DZIEŃ, poniedziałek: FATIMA – KRAKÓW

Wczesna pobudka. Przejazd na lotnisko w Lizbonie. 6.45 – 11.40 przelot do Krakowa.

 Cena: 1200 zł + 240 euro

Cena obejmuje:

przelot samolotem na trasie Kraków-Lizbona-Kraków z 2 bagażami
podręcznymi o wadze do 10 kg i maksymalnych wymiarach 55x40x20 cm oraz 1 torebka lub mały plecak o maksymalnych wymiarach 40x25x20 cm,
 ubezpieczenie KL i NNW, przejazd z lotniska Lizbona-Fatima-Lizbona, 4 noclegi w hotelu w Fatimie: pokoje 2,3 os z łazienkami

wyżywienie HB (3 śniadania i 3 obiadokolacje w formie bufetu), opiekę pilota-przewodnika Cena nie obejmuje: dopłaty do pokoju 1 os -80 eur, zestawów słuchawkowych – 6 Euro, biletów wstępu oraz przejazd kolejką do kościoła parafialnego ok. 10 Euro. Przy zapisie prosimy o wpłatę zaliczka w wysokości min. 500zł/os oraz podanie następujących danych: imię i nazwisko uczestnika, data urodzenia, adres, nr telefonu
kontaktowego, nr i datę ważności dowodu osobistego lub paszportu. Pozostała kwota w zlotych i euro płatna  do 30 dni przed wyjazdem.