1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego. W ubiegłą niedzielę na dalsze prace w kościele zebraliśmy na tacę 7000 zł., w kopertach 1450 zł.
2. 1 kwietnia o godz. 18.00 ks. biskup Damian Muskus udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Otoczmy naszą młodzież modlitwą.
3. W poniedziałek będziemy przeżywali Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. jest możliwość Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
4. W przyszła niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkanocne, które poprowadzi ks. dr Jerzy Czerwień, Proboszcz Parafii Matki Bożej Królowej Polski (Arka Pana). Pamiętajmy, że nastąpi wtedy zmiana czasu z zimowego na letni. Przesuniemy zegarki o jedną godzinę do przodu, czyli wstaniemy o godzinę wcześniej.
5. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
– w piątek na drogę krzyżową: dzieci – o godz. 16.30, dorosłych – o godz. 17.30, młodzież – o godz. 19.00.
– w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 17 00. Po nabożeństwie można do puszek złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
6. Uczniów klas VII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 do szkoły przy ul. Bulwarowej 33.
7. Kandydatów do klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego na ul. Bulwarowej 33 zapraszamy na spotkania w każdy wtorek w godz. 16.00 17.30.
8. Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Krakowie na os. Piastów serdecznie zaprasza kandydatów i rodziców na „Dzień Otwarty” w sobotę, 30 marca, w godz. 11.00 – 16.00. W programie: spotkania z dyrekcją szkoły, nauczycielami i uczniami, prezentacja oferty liceum, zwiedzanie szkoły, pokazy w pracowniach przedmiotowych, konkursy i inne atrakcje. Serdecznie zapraszamy.
9. Zapraszamy na wyjazd wakacyjny dzieci i młodzież od III do VIII klasy szkoły podstawowej. Wyjazd odbędzie się w terminie od 29 czerwca do 12 lipca. Wszelkich informacji udziela ks. Sebastian.
10. Zapraszamy na „Wakacje z Pallotynami” w dniach 20 – 27 lipca 2019 r. w Jeziornej Osadzie. Szczegóły i informacje są na tablicy ogłoszeń. W dniach 6 – 13 października zapraszamy na pielgrzymkę „Miejsca święte Gruzji”, a w dniach 24 – 28 października na pielgrzymkę do Fatimy. Szczegółowe informacje w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłych spotkań rodzinnych i wytrwania w postanowieniach wielkopostnych.
Myśl tygodnia:
Już sama obecność jednego dobrego człowieka czyni świat weselszym i piękniejszym.