1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
2. Dzisiaj na godz. 19.00 zapraszamy do naszego kościoła na Koncert wielkopostny w wykonaniu Chóru i Orkiestry Bazyliki oo. Cystersów w Mogile. Szczegóły na plakacie.
3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
– w piątek na drogę krzyżową: dzieci – o godz. 16 30, dorosłych – o godz. 17.30, młodzież – o godz. 19 00;
– w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 17 00. Po nabożeństwie można do puszek złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
4. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Na wszystkich Mszach św. będzie obrzęd poświęcenia palm, (które będzie można kupić przed kościołem). Odbywa się on zawsze na początku Mszy św., dlatego prosimy o punktualne przybycie. W tym dniu przynosimy nasze skarbonki z jałmużną wielkopostną. Na Mszy św. o godz. 11.30 rozstrzygnięcie Konkursu Palm. Szczegóły na plakacie.
5. W Niedzielę Palmową będziemy przeżywać 13. Nowohucką Drogę Krzyżową. Tradycyjnie pójdziemy od naszego kościoła do Mogiły. Przewodniczyć jej będzie Metropolita Krakowski ks. Abp Marek Jędraszewski. Rozpoczęcie o godz. 19.15. Prosimy o pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia. Potrzebujemy osoby, które poniosą tuby z nagłośnieniem oraz osoby porządkowe. Spotkanie organizacyjne z wydaniem specjalnych identyfikatorów o godz. 17.45 na plebanii w dzień Drogi Krzyżowej. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę i zaproszenie swoich rodzin i znajomych.
6. Przed wejściem do Kościoła u Pań z Żywego Różańca można nabyć baranki z Caritasu.
7. W przyszłą niedzielę Szkoła Specjalna organizuje kiermasz wyrobów świątecznych. Będzie można nabyć kartki świąteczne, palmy, stroiki oraz wyroby spożywcze. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na dofinansowanie pielgrzymki dzieci do Lourdes, która odbędzie się od 9 do 12 maja.
8. Szkoła Podstawowa Specjalna i Szkoła Przysposabiająca do Pracy przy ul. Ułanów 25 serdecznie zaprasza na Dzień Otwarty 13 kwietnia w godz. 10.00 13.00. Będzie możliwość poznania szkoły w czasie jej codziennej pracy. Więcej informacji na ulotkach.
9. Kandydatów do klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego na ul. Bulwarowej 33 zapraszamy na spotkania w każdy wtorek w godz. 16.00 – 17.30.
10. Zapraszamy na wyjazd wakacyjny dzieci i młodzież od III do VIII klasy szkoły podstawowej. Wyjazd odbędzie się w terminie od 29 czerwca do 12 lipca. Wszelkich informacji udziela ks. Sebastian.
11. Zapraszamy na „Wakacje z Pallotynami” w dniach 20 – 27 lipca 2019 r. w Jeziornej Osadzie. Szczegóły i informacje są na tablicy ogłoszeń. W dniach 6 – 13 października zapraszamy na pielgrzymkę „Miejsca święte Gruzji”, a w dniach 24 28 października na pielgrzymkę do Fatimy. Szczegółowe informacje w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy dobrego przygotowania się do świat.
Myśl tygodnia:
Jedna nadzieja daje więcej sił niż dziesięć wspomnień.