1. Przeżywamy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Na wszystkich Mszach św. odbywa się poświęcenia palm. Szkoła Specjalna prowadzi kiermasz wyrobów świątecznych. Można nabyć kartki świąteczne, palmy, stroiki. Dochód przeznaczony jest na pielgrzymkę dzieci do Lourdes. Dzisiaj przynosimy nasze skarbonki z jałmużną wielkopostną.
2. Dzisiaj też zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Nowej Huty. Rozpoczęcie o godz. 19.15 przy naszym kościele, a zakończenie w klasztorze w Mogile. Poprowadzi ją Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski. Spowiedzi przed Mszą św. o godz. 20.00 nie będzie.
3. Przed wejściem do Kościoła u Pań z Żywego Różańca można nabyć baranki z Caritasu.
4. W poniedziałek, wtorek i środę spowiedź będzie w godz. 6.30 – 8.00, 16.00 – 17.55 i po wieczornej Mszy św. do ostatniego penitenta.
5. Zapraszamy na Kwietniową Ewangelizację na Barce na barce Aquarius (obok Mostu Dębnickiego) w Wielki Poniedziałek, 15 kwietnia, o godz. 19.00. Kapitanem rejsu będzie ks. Jan Raczak z Sandomierza. Zapisy na www.pallotti.fm.
6. W środę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach (oprócz osób, które odwiedzamy co miesiąc). Prosimy o zgłaszanie potrzebujących. O godz. 19.30 (po Mszy św. wieczornej) zapraszamy na spotkanie dla rodziców i chrzestnych, których dzieci mają przyjąć sakrament chrztu w czasie świąt.
7. Bardzo serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Triduum Paschalnym i do osobistej adoracji Jezusa w Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę.
8. Kandydatów do klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego na ul. Bulwarowej 33 zapraszamy na spotkania w każdy wtorek w godz. 16.00 17.30.
9. Zapraszamy na wyjazd wakacyjny dzieci i młodzież od III do VIII klasy szkoły podstawowej. Wyjazd odbędzie się w terminie od 29 czerwca do 12 lipca. Wszelkich informacji udziela ks. Sebastian.
10. Zapraszamy na „Wakacje z Pallotynami” w dniach 20 – 27 lipca 2019 r. w Jeziornej Osadzie. Szczegóły i informacje są na tablicy ogłoszeń. W dniach 6 – 13 października zapraszamy na pielgrzymkę „Miejsca święte Gruzji”, a w dniach 24 – 28 października na pielgrzymkę do Fatimy. Szczegółowe informacje w zakrystii i w kancelarii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy wielkich duchowych przeżyć podczas Triduum Paschalnego i radosnego poranka niedzieli wielkanocnej.
Myśl tygodnia:
Trzeba milczeć albo mówić rzeczy lepsze od milczenia.

Triduum Paschalne

Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienie Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa- Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00
– Spowiedź od godz. 16.00
– Liturgia Wielkiego Czwartku rozpocznie się o godz. 18.00
– Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza wystawienia. Adoracja do godz. 24.00
– Odpust zupełny można uzyskać za uczestnictwo w śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem”
Wielki Piątek – pamiątka Męki i Śmierci Jezusa
W tym dniu nie ma Mszy św.
– Obowiązuje post ścisły oraz abstynencja
– Adoracja Najświętszego Sakramentu przy ołtarzu wystawienia od godz. 7.00. Plan adoracji parafian jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.
– O godz. 8.00 zapraszamy na Jutrznię i Godzinę czytań
– Spowiedź w godz. 7.00 – 22.00
– Droga Krzyżowa o godz. 17.30
– Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00.
– Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego
– Adoracja Jezusa w grobie do godz. 24.00. O godz. 21.00 czas dla młodzieży, o godz. 22.00 dla rodzin, o godz. 23.00 dla chóru parafialnego.
– Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone będą na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie
– Rozpocznie się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
– Odpust zupełny można uzyskać za uczestniczenie w Adoracji Krzyża
Wielka Sobota – pamiątka Zmartwychwstania Pańskiego
– Nie ma Mszy św. rano
– Adoracja przy Bożym Grobie od godz. 7.00
– O godz.8.00 zapraszamy na Jutrznię i Godzinę czytań
– Spowiedź w godz. 7.00 – 19.50
– Poświęcenie pokarmów w godz. 9.00 – 16.00. Na poświęcenie prosimy o dary dla biednych. Odbieranie tych darów będzie od godz. 11.00. Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu                                        tych darów i wydawaniu. Chętni zgłaszają się u ks. Proboszcza.
– Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 20.00. Rozpoczniemy poświęcenie ognia i paschału na zewnątrz kościoła, następnie orędzie światła, Liturgia Słowa, poświęcenie wody                                      oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (prosimy o przyniesienie świec na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz naczyń na wodę święconą). Proszę zabezpieczyć świece, aby                                          nie kapały na nową posadzkę.
– Odpust zupełny można uzyskać za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
– Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00
– Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00
– Pozostałe Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.