1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu. Rozpoczynamy nasze doroczne rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. dr Jerzy Czerwień, Proboszcz Parafii Matki Bożej Królowej Polski (Arka Pana). Za tydzień po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych. Ofiarą na tacę w poniedziałek, we wtorek i w środę będziemy dziękować ks. Jerzemu za poprowadzenie rekolekcji.
2. Jutro podczas Mszy św. o godz. 18.00 ks. biskup Damian Muskus udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Otoczmy naszą młodzież modlitwą. Na spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy za tydzień, 8 kwietnia, po Mszy św. wieczornej do salki parafialnej.
3. Od poniedziałku rozpoczną się rekolekcje dla szkół. Pamiętajmy w modlitwach o naszych dzieciach i młodzieży.
4. Przed kościołem u pań z żywego różańca są do nabycia baranki z Caritasu i kartki świąteczne.
5. W sobotę, 6 kwietnia, masz kościół będzie kościołem stacyjnym. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, której będzie przewodniczył ks. Infułat Archidiecezji Krakowskiej, archiprezbiter bazyliki mariackiej dr Dariusz Raś. Po Mszy św. I wszo sobotnia adoracja do godz. 21.00. O godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
6. Dziękujemy za dar od Koła Pszczelarzy w Kocmyrzowie, którym jest paschał. Został on dzisiaj przekazany naszej Parafii. Przed kościołem można kupić miód.
1. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
– w czwartek – I czwartek miesiąca, od godz. 17.00 adoracja w intencji powołań kapłańskich i zakonnych;
– w piątek – I piątek miesiąca: na godz. 8.00 zapraszamy uczniów szkoły podstawowej na Mszę św.; od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach; od godz. 17.00 spowiedź i adoracja.
7. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
– w piątek na drogę krzyżową: dzieci – o godz. 16 30, dorosłych – o godz. 17.30, młodzież – o godz. 19 00;
– w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 17 00. Po nabożeństwie można do puszek złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
8. Kandydatów do klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego na ul. Bulwarowej 33 zapraszamy na spotkania w każdy wtorek w godz. 16.00 17.30.
9. Zapraszamy na wyjazd wakacyjny dzieci i młodzież od III do VIII klasy szkoły podstawowej. Wyjazd odbędzie się w terminie od 29 czerwca do 12 lipca. Wszelkich informacji udziela ks. Sebastian.
10. Zapraszamy na „Wakacje z Pallotynami” w dniach 20 – 27 lipca 2019 r. w Jeziornej Osadzie. Szczegóły i informacje są na tablicy ogłoszeń. W dniach 6 – 13 października zapraszamy na pielgrzymkę „Miejsca święte Gruzji”, a w dniach 24 28 października na pielgrzymkę do Fatimy. Szczegółowe informacje w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.
Myśl tygodnia:
Kto chce przemawiać do świata, musi najpierw słuchać Pana Boga.