1. Przeżywamy IV niedzielę Wielkanocną. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
2. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
3. Do czasu zmiany przepisów o liczbie osób mogących jednocześnie przebywać w kościele, będziemy odprawiać dwie dodatkowe Msze św. w niedziele o godz. 16.00 i 19.00.
4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Floriana, męczennika;
– we wtorek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera;
– w środę – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba;
– w piątek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5. W sobotę ks. Grzegorz obchodzi imieniny. Na Mszę św. w jego intencji zapraszamy o godz. 18.00 .
6. W celu pogłębienia pobożności Maryjnej wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenia do codziennej modlitwy o godz. 17.30 nabożeństwem majowym, organizujemy konkurs pt. „Razem z Matką Bożą i św. Janem Pawłem II”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W konkursie należy ująć powiązanie osoby św. Jana Pawła II z Maryją w jednej z trzech form: plastycznej, literackiej lub audiowizualnej. Prace można przekazać do zakrystii, kancelarii lub na pocztę konkursmbp@op.pl do 29 maja. Szczegóły konkursu dostępne na stronie naszej parafii. Zachęcamy do udziału.
Chcąc zachęcić dzieci i młodzież do kreatywnego udziału w konkursie oraz w nabożeństwach majowych i urozmaicić okres kwarantanny domowej na Facebooku powstało wydarzenie: Majowy chalange:
https://www.facebook.com/events/541299209741716/
Dzieląc się tam efektami prac i wspierając modlitwą zmobilizujemy siebie nawzajem do tego, aby wytrwać do końca!
7. W tym roku 1% można rozliczać do końca maja. Można przekazać na naszą parafię lub radio. Blankiety są na stoliku. Jeśli podatnik wcześniej rozliczał 1 procent podatku i przekazywał darowiznę na Pallotti.FM, to urząd skarbowy wyliczy nową wpłatę i przekaże ją na ten sam cel
8. Radio Pallotti.FM rozprowadza maseczki. Koszt materiału i wyszycia to 8 zł. Można je nabyć przy wyjściu z kościoła, w kancelarii i w zakrystii – za dobrowolna ofiarę, wspierając nasze radio i telewizję.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy radosnego świętowania i radości podczas spotkań rodzinnych.
Myśl tygodnia:
Wszystkie wielkości świata nie są tyle warte, co dobra przyjaźń.