1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na nowe ławki w kościele.
2. Odprawiane są dwie dodatkowe Msze św. w niedziele o godz. 16.00 i 19.00.
3. Zachęcamy do kupowania baranków. Tyle zostało nam z 300, które otrzymaliśmy z Caritasu. Ofiary składane za baranki są przeznaczone na pomoc potrzebującym.
4. Prosimy szczególnie młodych ludzi o nawiedzanie kościoła. Przy wejściu został wystawiony tekst litanii loretańskiej zapraszamy do modlitwy jego treścią. Kościół otwarty jest przez cały dzień. Można telefonicznie umówić się na spowiedź, czy przyjęcie komunii św.
5. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
– w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy;
– w czwartek – święto św. Macieja, Apostoła;
– w sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.
6. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
Trwa konkurs pt. „Razem z Matką Bożą i św. Janem Pawłem II”, który skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Ma na celu pogłębienia pobożności Maryjnej wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenia do codziennej modlitwy o godz. 17.30 nabożeństwem majowym. Na Facebooku powstało wydarzenie: Majowy chalange (https://www.facebook.com/events/541299209741716/). Możemy tam dzielić się efektami pracy. Szczegóły na stronie internetowej Parafii.
Bardzo prosimy o nadsyłanie propozycji nagród w konkursie (jedną z nagród będzie film o św. Franciszku). Może ktoś chciałby ufundować dodatkową nagrodę.
7. W tym roku 1% można rozliczać do końca maja. Można przekazać na naszą parafię lub radio.
8. Radio Pallotti.FM rozprowadza maseczki. Koszt materiału i wyszycia to 8 zł. Można je nabyć przy wyjściu z kościoła, w kancelarii i w zakrystii – za dobrowolna ofiarę, wspierając nasze radio i telewizję.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia.
Myśl tygodnia:
Zwycięzca ma wielu przyjaciół, zwyciężony ma dobrych przyjaciół.