1. Dzisiaj przeżywamy XXVI Niedzielę zwykłą. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie posługiwał chór Amadeum, który rozpoczyna kolejny rok pracy Za tydzień po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych. W ubiegłą niedzielę na ławki w kościele zebraliśmy na tacę 5810 zł., w kopertach 4160 zł.
 2. W przyszłą niedzielę będzie Pallotyńska Niedziela Misyjna. Słowo Boże będzie głosił ks. Marek Pasiuk, pallotyn. Po każdej Mszy św. będzie zbierał ofiarę na misje pallotyńskie.
 3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika;
 • we wtorek – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
 • w środę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
 • w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; jest to I czwartek miesiąca, od godz. 17.00 zapraszamy na adoracje i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne;
 • w piątek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów; jest to I piątek miesiąca. Od godz. 9.00 chcemy odwiedzić chorych. Odwiedziny tylko po zgłoszeniu telefonicznym. Od godz. 17.00 – adoracja i spowiedź;
 • w sobotę – I sobota miesiąca. Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie w tym miesiącu nie będzie. Po Mszy św. wieczornej czuwanie I sobotnie do godz. 21.00.
 1. Młodzież klas ósmych przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na spotkanie w poniedziałek tj. 28 września na godz. 19.00 do kościoła.
 2. Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.30. Różaniec dla dzieci przez cały październik o godz. 16.30 w poniedziałki, środy i piątki – serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.
 3. Zapraszamy dzieci i młodzież do aktywnego udziału w naszych wspólnotach parafialnych. Spotkania dla kandydatów na lektorów, ministrantów i kandydatów na ministranta odbywają się w soboty o godz. 11.00. Zbiórka przy zakrystii. Schola spotyka się w niedzielę o godz. 10.00, natomiast na Mszy św. o godz. 11.30 ubogaca swoim śpiewem liturgię.
 4. Zapraszamy wszystkich chętnych do wstąpienia w szeregi działającego w naszej parafii chóru AMADEUM. Szczegółowych informacji udziela Pan organista.
 5. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00. W każdej chwili można zadzwonić, aby się wyspowiadać i przyjąć Komunię Świętą ((12) 680 38 00, +48 608 287 328.
  Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy dobrej niedzieli i wszelkiego błogosławieństwa na każdy dzień.
  Myśl tygodnia:
  Żeby człowieka usłyszeć, wystarczy go wysłuchać, zamiast przesłuchiwać.