1. Przeżywamy VI niedzielę Wielkanocną. Dzisiaj wspominamy nasze mamy z okazji Dnia Matki. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych. W ubiegłym tygodniu na prace w kościele zebraliśmy na tacę 7850 zł., w kopertach 1970 zł. Przy wejściu do kościoła można obejrzeć projekt witraża „Wniebowstąpienie”. Można zostać jego fundatorem.
2. Na Mszy św. o godz. 11.30 zostanie poświęcony witraż „Ukoronowanie NMP’. Jest to dar dzieci I Komunijnych i Bierzmowanych. Zapraszamy na tę uroczystość młodzież, która przyjęła 1 kwietnia sakrament bierzmowania. Natomiast na Mszy św. o godz. 13.00 ks. Bogdan Brodowski będzie obchodził 25-tą rocznicę święceń. Zapraszamy na tę uroczystość.
3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne „dni krzyżowe”). Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.
4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
– w środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
– w piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
– w sobotę – wspomnienie św. Justyna, męczennika. Jest to I sobota miesiąca. Na godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Po Mszy św. wieczornej czuwanie I sobotnie, które będzie trwało do godz. 21.00.
5. Spotkanie przed wyjazdem chorych do Lourdes będzie we wtorek o godz. 19.00 w sali parafialnej.
6. Otrzymaliśmy prośbę o nocleg z 2 na 3 czerwca (z niedzieli na poniedziałek) dla młodzieży z Żytomierza na Ukrainie. Jeżeli ktoś może przyjąć do swojego domu gości, prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
7. Do piątku po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwa majowe.
8. Kandydatów do klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego na ul. Bulwarowej 33 zapraszamy na spotkania w każdy wtorek w godz. 16.00 17.30.
9. HSM i NAS Wanda zapraszają na Wakacyjne Korepetycje Piłkarskie w lipcu. Szczegóły na plakacie.
10. Zapraszamy na wyjazd wakacyjny dzieci i młodzież od III do VIII klasy szkoły podstawowej. Wyjazd odbędzie się w terminie od 29 czerwca do 12 lipca. Wszelkich informacji udziela ks. Sebastian.
11. Zapraszamy na „Wakacje z Pallotynami” w dniach 20 – 27 lipca 2019 r. w Jeziornej Osadzie. Szczegóły i informacje są na tablicy ogłoszeń. W dniach 6 13 października zapraszamy na pielgrzymkę „Miejsca święte Gruzji”, a w dniach 24 28 października na pielgrzymkę do Fatimy. Szczegółowe informacje w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy radosnego świętowania i radości podczas spotkań rodzinnych.
Myśl tygodnia:
W Jezusie Chrystusie zaczęła się już nawet najodleglejsza przyszłość.