1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. Na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej. Od godz. 15.00 do 20.00 tradycyjnie na boisku szkoły podstawowej odbędzie się nasz rodzinny festyn parafialny. Zapraszamy. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
2. Taca przeznaczona jest na dalsze prace w kościele. Przy wejściu do kościoła można obejrzeć projekt witraża „Wniebowstąpienie”. Można zostać jego fundatorem.
3. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
– w środę – św. Ritę z Cassia, zakonnicę;
– w piątek – Najświętszą Maryję Pannę Wspomożycielkę Wiernych.
4. 23 maja (czwartek) o godz. 19.00 na Barce Aquarius obok Jubilatu i Mostu Dębnickiego będzie miała miejsce kolejna edycja Ewangelizacji na Barce. Poprowadzi ją o. Jose Maniparambil. Zapisy na Pallotti.FM
5. W sobotę dzieci ze Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego przyjmą po raz pierwszy sakrament Komunii św.
6. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30 zostanie poświęcony witraż „Ukoronowanie NMP’. Jest to dar dzieci I Komunijnych i Bierzmowanych. Zapraszamy na tę uroczystość młodzież, która przyjęła 1 kwietnia sakrament bierzmowania. Natomiast na Mszy św. o godz. 13.00 ks. Bogdan Brodowski będzie obchodził 25-tą rocznicę święceń. Zapraszamy na tę uroczystość. W dniu będziemy także składali życzenia naszym mamom z okazji Dnia Matki.
7. W gazetce parafialnej można się zapoznać ze słowem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski przed wyborami do parlamentu europejskiego.
8. Przez cały miesiąc maj po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo majowe.
9. Kandydatów do klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego na ul. Bulwarowej 33 zapraszamy na spotkania w każdy wtorek w godz. 16.00 17.30.
10. Zapraszamy na wyjazd wakacyjny dzieci i młodzież od III do VIII klasy szkoły podstawowej. Wyjazd odbędzie się w terminie od 29 czerwca do 12 lipca. Wszelkich informacji udziela ks. Sebastian.
11. Zapraszamy na „Wakacje z Pallotynami” w dniach 20 – 27 lipca 2019 r. w Jeziornej Osadzie. Szczegóły i informacje są na tablicy ogłoszeń. W dniach 6 13 października zapraszamy na pielgrzymkę „Miejsca święte Gruzji”, a w dniach 24 28 października na pielgrzymkę do Fatimy. Szczegółowe informacje w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia.
Myśl tygodnia:
Zwycięzca ma wielu przyjaciół, zwyciężony ma dobrych przyjaciół.