1. Przeżywamy XXIX niedzielę zwykłą. Jest to także uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. Ofiara na tacę przeznaczona jest na dalsze prace w kościele.
2. Raz w roku ofiara do puszek wspomagamy nasze seminarium w Ołtarzewie. Za tydzień będziemy gościć kapłana i kleryków z seminarium, Po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na utrzymanie i remont seminarium w Ołtarzewie. Bóg zapłać.
3. W poniedziałek na godz. 19.30 zapraszamy do kościoła uczniów klas VIII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
4. We wtorek będziemy obchodzić wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
5. We środę, 23 października, o godz. 19.00 zapraszamy na Ewangelizację na Barce. Kapitanem rejsu będzie ks. Marcello Stanzione, proboszcz włoskiej parafii Santa Maria La Nova a Campagna. Don Stanzione gości w naszej ojczyźnie na zaproszenie Fundacji Świętego Michała Archanioła z okazji X rocznicy powstania w Krakowie pierwszego w Archidiecezji krakowskiej Zastępu Rycerstwa Św. Michała Archanioła.
Spotkanie odbędzie się na Barce Aquarius obok mostu Dębnickiego i Jubilatu. Rejestracja: www.pallotti.fm.
6. Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Od poniedziałku do piątku na godz. 17.00 zapraszamy dzieci. Przez cały tydzień na godz. 17.30 wszystkich parafian.
7. Przez cały miesiąc listopad w kościołach prowadzonych przez księży pallotynów codziennie będą odprawiane 24 Msze św. za zmarłych polecanych nam w wypominkach. W naszej parafii zmarłych polecać będziemy w modlitwie różańcowej przez cały miesiąc o godz. 17.30. Msza św. będzie odprawiona w Dzień Zaduszny, 2 listopada, o godz. 9.00. Wypominki można składać w kancelarii i zakrystii.
8. Zapraszamy do chóru AMADEUM osoby, które wiedzą lub podejrzewają, że umieją śpiewać. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek 21 października o godz. 19:30 w salce na plebanii.
9. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach: do Gruzji 4 11 listopada 2019 r. i do Ziemi Świętej w dniach 25 stycznia – 1 lutego 2020 r. Foldery znajdują się w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy pogody ducha i bogatych refleksji w nadchodzącym tygodniu.
Myśl tygodnia:
Dzięki zgodzie małe rzeczy rosną, przez niezgodę – wielkie upadają.