1. Gościmy dzisiaj kapłana i kleryków z naszego seminarium w Ołtarzewie. Po każdej Mszy św. można złożyć ofiarę na utrzymanie i remont seminarium. Bóg zapłać za okazane wsparcie. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na dalsze prace w kościele w ubiegłą niedzielę. Zebraliśmy na tacę: 5900 zł., w kopertach: 870 zł.
2. Za tydzień po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy:
– w poniedziałek – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza;
– w piątek – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. odprawiane będą jak w każdą niedzielę. O godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. w Grębałowie, po której ruszy procesja na cmentarzu; jest to także I piątek – od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec za zmarłych. Ze względu na dzisiejszą uroczystość, chorych w domach odwiedzimy: na Osiedlu Krakowiaków w czwartek 31 października, natomiast na Osiedlach Sportowym i Zielonym w piątek 8 listopada;
– w sobotę – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) – za naszych zmarłych, podanych w wypominkach, modlić się będziemy podczas Mszy św. o godz. 9.00, a także przez cały miesiąc podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.30; jest to I sobota miesiąca – po Mszy św. wieczornej czuwanie I sobotnie do godz. 21.00. Na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie zapraszamy w sobotę 9 listopada na godz. 15.00.
4. Uczniów klas 7-mych przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy w poniedziałek, 28 października, na godz. 18.00 do Liceum im. Królowej Apostołów przy ul. Bulwarowej 33.
5. Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Od poniedziałku do czwartku na godz. 17.00 zapraszamy dzieci, a na godz. 17.30 wszystkich parafian.
6. Przez cały miesiąc listopad w kościołach prowadzonych przez księży pallotynów codziennie będą odprawiane 24 Msze św. za zmarłych polecanych nam w wypominkach. Wypominki można składać w kancelarii i zakrystii.
7. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach: do Gruzji 4 11 listopada 2019 r. i do Ziemi Świętej w dniach 25 stycznia – 1 lutego 2020 r. Foldery znajdują się w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.
Myśl tygodnia:
Czas to bogactwo, którego nie można zaoszczędzić: trzeba je wydawać.