1. Przeżywamy XXVIII niedzielę zwykłą. Jest to XIX Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Przed kościołami w całej Polsce odbywają się zbiórki ofiar na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, czyli na inicjatywę budowania „Żywego pomnika Jana Pawła II”. Bóg zapłać za wspomożenie tej inicjatywy. W Arce Pana o godz. 18.00 będzie ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Natomiast w naszej parafii na nabożeństwo fatimskie zapraszamy po Mszy św. o godz. 18.00. Z tego powodu nie będzie różańca przed Mszą św. Ofiara na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na dalsze prace w kościele.
2. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i poprowadzenie przeżytego wczoraj Pallotyńskiego Forum Ewangelizacyjnego „Odpowiedzialni. Nowa Huta+” na Hali Wanda. Dzięki Wam mogliśmy przeżyć wspólnie piękne chwile w braterskiej przyjaźni, zgromadzeni wokół Jezusa Chrystusa.
3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać:
– we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
– w środę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
– w czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
– w piątek – święto św. Łukasza, ewangelisty; o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na Mszę św. w intencji ks. Łukasza.
4. Z okazji Dnia Edukacji w poniedziałek o godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. uczniów Liceum Królowej Apostołów. Natomiast na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich nauczycieli, wychowawców, pracowników szkół. Zapraszamy też nauczycieli, którzy pracują w szkołach poza parafią oraz emerytów. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie w kawiarence. We wtorek na godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. dla Szkoły Podstawowej im. Św. Wincentego Pallottiego.
5. Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Od poniedziałku do piątku na godz. 17.00 zapraszamy dzieci. Przez cały tydzień na godz. 17.30 wszystkich parafian.
6. Przez cały miesiąc listopad w kościołach prowadzonych przez księży pallotynów codziennie będą odprawiane 24 Msze św. za zmarłych polecanych nam w wypominkach. W naszej parafii zmarłych polecać będziemy w modlitwie różańcowej przez cały miesiąc o godz. 17.30. Wypominki można składać w kancelarii i zakrystii.
7. Zapraszamy do chóru AMADEUM osoby, które wiedzą lub podejrzewają, że umieją śpiewać. Spotkania organizacyjne odbędą się w dwa najbliższe poniedziałki: 14 i 21 października o godz. 19:30 w salce na plebanii.
8. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach: do Gruzji 4 11 listopada 2019 r. i do Ziemi Świętej w dniach 25 stycznia – 1 lutego 2020 r. Foldery znajdują się w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy pogody ducha i bogatych refleksji w nadchodzącym tygodniu.
Myśl tygodnia:
Dzięki zgodzie małe rzeczy rosną, przez niezgodę – wielkie upadają.