1. Dzisiaj przeżywamy XXIV Niedzielę zwykłą. Ofiara na tacę przeznaczona jest na dalsze prace w naszym kościele.
2. Ks. bp Janusz Mastalski rozpoczyna wizytację kanoniczną w naszej Parafii. O godz. 7.00 i 10.00 będą Msze św. dla parafian, sympatyków i gości (osoby starsze). Na godz. 8.30 zapraszamy Róże Żywego Różańca, Radę Parafialną, Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, a na godz. 18.00 wszystkie Wspólnoty naszej Parafii. Słowo Boże na tych Mszach św. będzie głosił Jego Ekscelencja. O godz. 19.00 będzie prezentacja Wspólnot: Wspólnota Nowej Ewangelizacji, Zespół Szkół Pallotyńskich, schola, ministranci i lektorzy, nauczyciele, Wspólnota Rodzin, chór AMADEUM, drużyna piłkarska, PALLOTTI.FM. W poniedziałek ks. Biskup odwiedzi Zespół Szkół Pallotyńskich, Zespół Szkół Specjalnych oraz Domy Pomocy Społecznej na os. Sportowym i Szkolnym.
3. Dzisiaj w Limburgu będzie miała miejsce beatyfikacja ks. Richarda Henkesa, pallotyna. Będzie to pierwsza beatyfikacja w diecezji Limburg. Uroczystościom przewodniczyć będzie przedstawiciel papieża Franciszka, Kardynał Kurt Koch – przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. Transmisję z Beatyfikacji przeprowadzi Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne Pallotti.FM. Już od godziny 13.30 rozpocznie się transmisja z Katedry Limburskiej. Wydarzenie to będzie można słuchać w internecie, na stronie radia www.pallotti.fm, w aplikacji mobilnej Pallotti.FM oraz oglądać na YouTube wpisując w wyszukiwarkę Pallotti.FM.
4. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
– w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa;
– w środę – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski;
– w piątek – wspomnienie św. męczenników Andrzej Kim Taegom, prezbitera i Pawła Chong Hasang i Towarzyszy,
– w sobotę – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
5. Zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów, kandydatów na lektorów oraz chętnych, którzy pragnęliby wstąpić do Służby Liturgicznej, na zbiórkę w każdą sobotę o godz. 10.30.
6. Zapraszamy dzieci i młodzież na zbiórki scholii w każdą niedzielę o godz. 10.00.
7. 12 października, w sobotę, organizujemy 1. Pallotyńskie Forum Ewangelizacyjne „Odpowiedzialni. Nowa Huta+” na Hali Wanda obok stadionu żużlowego.
Zapraszamy serdecznie na to wydarzenie. Do południa szczególnie liczymy na obecność naszych seniorów a po południu młodych, rodzin, wspólnot. Więcej informacji na plakatach i ulotkach. Będziemy na bieżąco informować o tym wydarzeniu.
8. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach: do Fatimy w dniach 24 – 28 października 2019 r., do Gruzji (zmiana terminu: 4 – 11 listopada 2019 r.) i do Ziemi Świętej w dniach 25 stycznia – 1 lutego 2020 r. Foldery znajdują się w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w pracach całego kościoła.
Myśl tygodnia:
Zgięte kolana i złożone ręce są gestami wolnego człowieka.

 

BŁ. RYSZARD HENKES SAC
Pallotyn, męczennik z Dachau

Richard Henkes urodził się w 1900 roku w dużej katolickiej rodzinie. Przez siedem lat uczęszczał do szkoły podstawowej w Ruppach, chcąc zostać misjonarzem. W 1912 r. Został powołany do wojska, ale nie musiał już iść na front. W 1919 r. jako absolwent liceum wstąpił do nowicjatu pallotynów w Limburgu, gdzie w 1925 roku przyjął święcenia kapłańskie. Od 1926 r. pracował jako nauczyciel i wychowawca w różnych szkołach pallotyńskich, najpierw na Zachodzie, zwłaszcza w domu nauki Schoenstatt, a od 1931 r. Na wschodzie, na terenie ówczesnych Niemiec w Katscher (Kietrz), Frankenstein (Ząbkowice Śląskie) i Strandorf (Strahovice, dziś Czechy). Wkrótce po dojściu nazistów do władzy ojciec Henkes wystąpił przeciwko ideologii narodowo-socjalistycznej na kazalnicy i w szkołach za co był prześladowany przez gestapo. Po raz przesłuchano go w 1937 r. z powodu kazania wygłoszonego w jego rodzinnym mieście. Za drugim razem był sądzony przed specjalnym sądem we Wrocławiu za zniesławienie Hitlera. Wyrok nie został jednak ogłoszony na skutek amnestii, ogłoszonej po włączeniu Austrii do Rzeszy Niemieckiej. Po kazaniu w Branitz, w którym przeciwstawił nazistowskich oficerów z męczennikami z czasów rzymskich, ojciec Henkes został aresztowany 8. Marca 1943 w Raciborzu, a stamtąd 10 lipca przewieziony został do obozu koncentracyjnego w Dachau. Także tam, prowadził on życie religijne, dzielił się jedzeniem z innymi i głosił słowo Boże uwięzionym współbraciom. Po wybuchu epidemii tyfusu pod koniec 1944 r., ojciec Henkes zgłosił się na ochotnika, aby dołączyć do pacjentów w swoim bloku 17 i opiekować się nimi. W połowie lutego 1945 r. zaraził się i zmarł w dniu 22 lutego 1945. Po wojnie prochy zostały przywiezione do Limburga przez powracających pallotynów, gdzie odbył się uroczysty pogrzeb.