1. Dzisiaj przeżywamy XXIII Niedzielę zwykłą. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować za tegoroczną pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapraszamy szczególnie tych pielgrzymów, którzy tworzyli grupę z naszej Parafii. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na dalsze prace przy kościele.
2. W ubiegłym tygodniu przed kościołem zebrano na rzesz Hospicjum św. Łazarza 5295,52 zł., natomiast na meczu – 5670,39 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
3. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii ks. bp Janusz Mastalski przeprowadzi wizytację kanoniczną. O godz. 7.00 i 10.00 będą Msze św. dla parafian, sympatyków i gości (osoby starsze). Na godz. 8.30 zapraszamy Róże Żywego Różańca, Radę Parafialną, Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, a na godz. 18.00 wszystkie Wspólnoty naszej Parafii. Słowo Boże na tych Mszach św. będzie głosił Jego Ekscelencja. O godz. 19.00 będzie prezentacja Wspólnot: Wspólnota Nowej Ewangelizacji, Zespół Szkół Pallotyńskich, schola, ministranci i lektorzy, nauczyciele, Wspólnota Rodzin, chór AMADEUM, drużyna piłkarska, PALLOTTI.FM. W poniedziałek ks. Biskup odwiedzi Zespół Szkół Pallotyńskich, Zespół Szkół Specjalnych oraz Domy Pomocy Społecznej na os. Sportowym i Szkolnym.
4. W gazetce parafialnej znajduje się list Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego o obchodach tegorocznego święta Podwyższenia Krzyża Św. W naszym kościele będzie to adoracja po wieczornej Mszy św. w sobotę.
5. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
– w poniedziałek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy;
– w piątek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,
– w sobotę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
6. W sobotę 14 września, w Święto Podwyższenia Krzyża Św., nasza parafia zaproszona jest na odpust do Mogiły na godz. 18.00.
7. Zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów, kandydatów na lektorów oraz chętnych, którzy pragnęliby wstąpić do Służby Liturgicznej, na zbiórkę w każdą sobotę o godz. 10.30.
8. Zapraszamy dzieci i młodzież na zbiórki scholi w każdą niedzielę o godz. 10.00.
9. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach: do Fatimy w dniach 24 – 28 października 2019 r., do Gruzji (zmiana terminu: 4 – 11 listopada 2019 r.) i do Ziemi Świętej w dniach 25 stycznia – 1 lutego 2020 r. Foldery znajdują się w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia.
Myśl tygodnia:
Poznać łatwo w starości, jaki kto był w młodości.

 

PLAN WIZYTACJI KANONICZNEJ
ks. bp Janusz Mastalski
Parafia Matki Bożej Pocieszenia – Księża Pallotyni Kraków
15-16 wrzesień 2019 r.

15 wrzesień (niedziela)

7.00 Msza Święta dla parafian, sympatyków i gości (osoby starsze)
8.30 Msza Święta dla parafian, sympatyków i gości (Róże Żywego Różańca, Rada Parafialna, Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ)
10.00 Msza Święta dla parafian, sympatyków i gości
18.00 Msza Święta dla parafian, sympatyków i gości oraz Wspólnot.
19.00 Prezentacja Wspólnot działających na terenie naszej Parafii: Wspólnota Nowej Ewangelizacji, Zespół Szkół Pallotyńskich, schola, ministranci i lektorzy, nauczyciele, Wspólnota Rodzin. Chór AMADEUM, drużyna piłkarska, PALLOTTI.FM
Zakończenie wizytacji.

16 wrzesień (poniedziałek)

Wizytacja Szkół

9.00 Zespół Szkół Pallotyńskich
9.30 Zespół Szkół Specjalnych
10.30 odwiedziny w DPS na os. Sportowym i szkolnym (możliwa Msza Św.)