1. Przeżywamy XXXIII niedzielę zwykłą. Obchodzimy dzisiaj XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki w ramach akcji „Solidarni z Libanem”. Można także wysłać specjalny sms. Szczegóły na plakacie i w ulotkach. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dalsze prace w kościele.
 2. W ubiegłą niedzielę ks. Mariusz Zakrzewski, pallotyn, zebrał na misje prowadzone przez księży pallotynów 5840 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 3. W przyszłą niedzielę, 21 listopada, przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszy Świętej o godz. 11.30 nastąpi wprowadzenie w posługę lektora. Prosimy o modlitwę za nowych lektorów i w intencji wszystkich tych, którzy w naszej parafii służą Panu Bogu przez różne posługi.
 4. Również za tydzień o godz. 19.00 z okazji wspomnienia św. Cecylii zapraszamy na koncert chóru AMADEUM wraz z orkiestrą.
 5. Młodzież klas ósmych zapraszamy na spotkanie przed sakramentem bierzmowania w poniedziałek o godz. 18.45 do kościoła.
 6. W niedzielę 21 stycznia o godz. 10.00 Szkoła Podstawowa nr 98, os. Na Stoku 52, zaprasza na Piknik & Grill dla Szczepana Rozwadowskiego, 11-letniego chłopca, który zmaga się z autoimmunologicznym zapaleniem mózgu. Szczegóły na plakacie. Przed kościołem młodzież będzie prowadziła zbiórkę na ten cel.
 7. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
 • we środę – św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę;
 • w czwartek – bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę;
 • w piątek – bł. Salomeę, zakonnicę;
 • w sobotę – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
 1. Zapraszamy na różaniec o godz. 17.30 w intencji naszych bliskich zmarłych podanych nam w wypominkach. Wypominki będą czytane partiami, zatem nie każdego dnia będą wspominani wszyscy podani w wypominkach listopadowych. Jeżeli zauważycie państwo błędy w czytanych wypominkach, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
 2. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00.
  Wszystkim parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego Błogosławieństwa w podejmowanych pracach.
  Myśl tygodnia:
  Należy być optymistą na początku pracy, a krytycznym na końcu.