1. Przeżywamy XXXII niedzielę zwykłą. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic żywego różańca.
 2. Przeżywamy Niedzielę Misyjną. Słowo Boże głosi ks. Mariusz Zakrzewski, pallotyn, Sekretarz Sekretariatu Misyjnego. Po każdej Mszy św. można złożyć ofiarę na misje prowadzone przez księży pallotynów.
 3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 • we wtorek – święto, rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
 • we środę – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
 • w czwartek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; w tym dniu przypada Narodowe Święto Niepodległości. Msze św. będą w porządku niedzielnym. Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny;
 • w piątek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;
 • w sobotę – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
 1. Zapraszamy na różaniec o godz. 17.30 w intencji naszych bliskich zmarłych podanych nam w wypominkach. Wypominki będą czytane partiami, zatem nie każdego dnia będą wspominani wszyscy podani w wypominkach listopadowych. Jeżeli zauważycie państwo błędy w czytanych wypominkach, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
 2. Osoby, które chcą wziąć udział w dyskusji dot. zagadnień tematycznych Synodu Biskupów zapraszamy na spotkanie we środę o godz. 19.00 do salki parafialnej. Tematy to dyskusji zostały wydrukowane w gazetce parafialnej.
 3. W październiku w Zespole Szkół Specjalnych został ogłoszony konkurs na wykonanie różańca z dowolnych materiałów. Powstały przepiękne prace z różnych przedmiotów takich jak: żołędzie, kasztany, patyczki, płatki śniadaniowe, pianki, czekoladki, folia aluminiowa, styropian itp. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni za swoje prace. Można je obejrzeć przy wejściu do kościoła.
 4. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00.
  Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy dobrego odpoczynku i wszelkich Bożych darów w pracach całego tygodnia. Obchodząc środowe Narodowe Święto Niepodległości życzymy wszystkim, aby Ojczyzna była miejscem rozwoju duchowego i materialnego.
  Myśl tygodnia:
  Uśmiech jest najkrótszą odległością między ludźmi.