1. Przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy. Ks. Jan Adamowicz, pallotyn, misjonarz z Boliwii, prowadzi kiermasz misyjny, a za tydzień wygłosi Słowo Boże. Będzie wtedy możliwość złożenia do puszek ofiary na prace misyjne prowadzone przez ks. Jana w Boliwii. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na spłatę ławeczki z ks. kardynałem Franciszkiem. Jeśli ktoś chciałby się znaleźć wśród fundatorów na tablicy przy ks. Kardynale, proszę o kontakt. Zachęcam, gdyż będzie to pamiątka. Dopóki będzie istniał nasz kościół, te tablice będą świadczyć o naszym zaangażowaniu w budowę tej świątyni.
 2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
 • w poniedziałek – wspomnienie bł. św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;
 • we wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
 • w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; Msze św. w tym dniu będą o godz.: 7.00, 8.30, 9.30, po zakończeniu procesji (ok. godz. 12.10 – 12.15) oraz o godz. 18.00 i 20.00.
  Procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej parafii wyruszy po Mszy św. o godz. 9.30. Trasa procesji przebiega ulicami: Bulwarową, Wojciechowskiego, Mościckiego i Aleją Róż do kościoła. Ołtarze będą: przy liceum, przy bloku 13 na os. Zielonym, przy bloku 27 na os. Sportowym oraz przy szkole podstawowej. Prosimy silnych panów do niesienia figur w czasie procesji. Bardzo prosimy o nie parkowanie samochodów na trasie procesji oraz o udekorowanie swoich domów. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków (szczególnie I komunijne i rocznicowe).
  W oktawie Bożego Ciała będziemy się spotykać na Eucharystii o godz. 18.00, po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła,
 • w piątek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 1. Uczniów klas szóstych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy we środę o godz. 19.00 do kościoła.
 2. Przez cały miesiąc czerwiec, przed Mszą św. wieczorną, odprawiamy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy.
 3. Trwa rekrutacja do klas pierwszych naszego liceum na rok 2022/2023. Szczegóły na stronie szkoły.
 4. 19 czerwca zapraszamy na festyn parafialny na boisku szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego. Będziemy się bawić od godz. 15.00 do godz. 20.00. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Zbieramy fanty na loterię, które zostaną rozlosowane podczas festynu.
  Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłych spotkań rodzinnych, Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia.
  Myśl tygodnia:
  Bóg daje nam pokarm, ale go już nie gotuje.