1. Przeżywamy XII Niedzielę zwykłą. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na spłatę ławeczki z ks. kardynałem Franciszkiem. Jeśli ktoś chciałby się znaleźć wśród fundatorów na tablicy przy ks. Kardynale, proszę o kontakt. Dziękujemy tym darczyńcom, którzy już złożyli ofiary na ten cel. Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.
 2. Słowo Boże głosi ks. Jan Adamowicz, pallotyn, misjonarz z Boliwii. Po każdej Mszy Św. można złożyć do puszek ofiarę na prace misyjne prowadzone przez ks. Jana w Boliwii.
 3. Od godz. 15.00 do godz. 20.00 zapraszamy na festyn parafialny na boisku szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego. Podczas festynu zostaną rozlosowane fanty loteryjne.
 4. Przez cały miesiąc czerwiec, przed Mszą św. wieczorną, odprawiamy nabożeństwo do Serca Jezusa. Zapraszamy.
 5. W oktawie Bożego Ciała (do piątku włącznie) spotykamy się na Eucharystii o godz. 18.00, po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła
 6. W tym tygodniu w liturgii w środę obchodzimy:
 • we wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
 • w czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
 • w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
 • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 1. W piątek, 24 czerwca, posługę w naszej parafii kończy ks. Bartosz Olszewski SAC. Ks. Bartoszowi dziękujemy za wspólny czas i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Pocieszenia na drodze kapłańskiej posługi. Od 25 sierpnia ks. Bartosz będzie wikariuszem w Ożarowie Mazowieckim.
 2. W dniach 11-27 lipca w Świętej Katarzynie koło Kielc odbędą się rekolekcje oazowe dla młodzieży po 8 klasie szkoły podstawowej i starszej. Koszt 1200 zł. Informacje i zapisy u ks. Bartosza Olszewskiego SAC, który te rekolekcje poprowadzi. Serdecznie zapraszamy.
 3. Trwa rekrutacja do klas pierwszych naszego liceum na rok 2022/2023. Szczegóły na stronie szkoły. Zapraszamy.
 4. W tym tygodniu będą dodatkowe Msze Św. na zakończenie roku szkolnego. Dla Liceum w piątek o godz. 8.00 a dla Szkoły Podstawowej o godz. 9.00; dla Zespołu Szkół Specjalnych w czwartek o godz. 8.30. Niech ten czas będzie także okazją do spowiedzi św.
  Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłych spotkań rodzinnych, Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia.
  Myśl tygodnia:
  Chleb otwiera każde usta.