1. Przeżywamy VI niedzielę Wielkanocną. Taca przeznaczona jest na nowe ławki w kościele. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na konto Parafii.
2. Gratulujemy ks. Łukaszowi –został on Sekretarzem do spraw Apostolstwa naszej Prowincji.
3. Odprawiane są dwie dodatkowe Msze św. w niedziele o godz. 16.00 i 19.00.
4. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
5. Zachęcamy do kupowania baranków. Tyle zostało nam z 300, które otrzymaliśmy z Caritasu. Ofiary składane za baranki są przeznaczone na pomoc potrzebującym.
6. W tym tygodniu w piątek wspominać będziemy św. Ritę z Cassia, zakonnicę.
7. Prosimy szczególnie młodych ludzi o nawiedzanie kościoła. Przy wejściu został wystawiony tekst litanii loretańskiej zapraszamy do modlitwy jego treścią. Kościół otwarty jest przez cały dzień. Można telefonicznie umówić się na spowiedź, czy przyjęcie komunii św.
8. W gazetce wydrukowany jest list Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Zachęcamy do lektury.
9. Trwa konkurs pt. „Razem z Matką Bożą i św. Janem Pawłem II”, który skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Ma na celu pogłębienia pobożności Maryjnej wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenia do codziennej modlitwy o godz. 17.30 nabożeństwem majowym. Na Facebooku powstało wydarzenie: Majowy chalange – adres: https://www.facebook.com/events/541299209741716/. Możemy tam dzielić się efektami pracy. Szczegóły na stronie internetowej Parafii.
Patronat nad konkursem objęli: ks. bp Janusz Mastalski i Sekretariat ds. Apostolstwa naszej Prowincji.
Bardzo prosimy o nadsyłanie propozycji nagród w konkursie (jedną z nagród będzie film o św. Franciszku). Może ktoś chciałby ufundować dodatkową nagrodę. Otrzymaliśmy już nagrody dla uczestników konkursu: torbo-plecaki i długopis firmy Parker.
10. W tym roku 1% można rozliczać do 1 czerwca. Można przekazać na naszą parafię lub radio.
11. Zapraszamy na wakacyjny wypoczynek do Jeziornej Osady 22 lipca – 1 sierpnia. Wyjazd odbędzie się autobusem lub pociągiem – jeszcze tego nie wiemy. Czekamy na zarządzenia. Ale można rezerwować miejsca, ponieważ mamy zarezerwowany cały ośrodek. Zapisy w kancelarii lub u ks. Proboszcza i ks. Łukasza.
12. Ks. Łukasz bardzo dziękuję w imieniu naszego radia i telewizji za każde przekazane ofiary: te, które zostały przysłane na zrzutkę, konto fundacji czy osobiście. Za wszystkich wspierającym pallotyńskie media, modlimy się w czasie Mszy świętej: w środę o 18.00 i piątek o 15.00
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy radosnego świętowania i radości podczas spotkań rodzinnych.
Myśl tygodnia:
W Jezusie Chrystusie zaczęła się już nawet najodleglejsza przyszłość.