1. Przeżywamy VIII niedzielę zwykłą. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. ofiarą do puszek można będzie wesprzeć 7 letniego Filipa, podopiecznego Stowarzyszenia Charytatywnego Dobrosław. Filip choruje na zespół wad wrodzonych. Chłopiec przeszedł kilka poważnych operacji.
2. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkane Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
3. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. W Środę Popielcową zapraszamy na Msze św. i obrzęd przyjęcia na głowę popiołu o godz. 7.00, 8.00 – Msza św. dla szkoły podstawowej, 9.00, 18.00 i 20.00. Po każdej Mszy św. można będzie kupić książkę abp. Grzegorza Rysia – Rozważania Drogi Krzyżowej i homilie Wielkiego Piątku. Znajdziemy w niej rozważania bpa Rysia oraz grafikę naszej Drogi Krzyżowej.
4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
– w piątek na drogę krzyżową: dzieci – o godz. 16 30, dorosłych – o godz. 17 30, młodzież – o godz. 19.00;
– w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 17.00. Ofiara do puszek przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego.
5. W poniedziałek w liturgii będziemy obchodzili święto św. Kazimierza, Patrona Archidiecezji Krakowskiej.
6. We wtorek, 5 marca, w godz. 15.30 – 17.00 odbędzie się Dzień Otwarty w naszym Liceum Ogólnokształcącym (na ul. Bulwarowej 33) dla kandydatów do klas pierwsszych. Zapraszamy.
7. Młodzież klas VIII zapraszamy na spotkanie przed sakramentem bierzmowania we wtorek na godz. 19.00 do szkoły przy ul. Bulwarowej.
8. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Od godz. 17.00 adoracja w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
9. Społeczność Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 77 na os. Złotego Wieku 36 zaprasza rodziców i dzieci zainteresowane nauką w klasie pierwszej oraz w klasach starszych na Dzień Otwarty Szkoły 23 marca w godz. od 10.00 do 12.00 oraz na zajęcia adaptacyjne w dniach 7 marca i 30 maja w godz. od 17.00 do 18.00. Szczegóły na plakacie.
10. Zapraszamy na „Wakacje z Pallotynami” w dniach 20 – 27 lipca 2019 r. w Jeziornej Osadzie. Szczegóły i informacje są na tablicy ogłoszeń.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłych niedzielnych spotkań oraz opieki Matki Bożej na każdy dzień.
Myśl tygodnia:
Jeśli wolno i wypada mówić, mów o tym, co służy ku zbawieniu.