1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Po każdej Mszy św. można wesprzeć ofiarą do puszek 7 letniego Filipa, podopiecznego Stowarzyszenia Charytatywnego Dobrosław. Filip choruje na zespół wad wrodzonych. Chłopiec przeszedł kilka poważnych operacji.
2. Dziś przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają książkę z Drogą Krzyżową abp. Grzegorza Rysia. Bóg zapłać za złożone przy tym ofiary.
3. Ks. Abp Marek Jędraszewski skierował do nas pasterskie słowo w liście na Wielki Post 2019 roku. Zachęcamy do przeczytania listu w gazetce parafialnej.
4. Spotkanie przed bierzmowaniem dla klas VIII we wtorek o godz. 19.00 w szkole przy ul. Bulwarowej.
5. Kandydatów do klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego na ul. Bulwarowej 33 zapraszamy na spotkania w każdy wtorek w godz. 16.00- 17.30
6. W sobotę 16 marca od 9.00-13.00 w redakcji Radia pallotti.FM (pod kościołem) będzie możliwość rozliczenia PIT i przekazania 1% na naszą Fundację nowohuckie.PL. Osoby, które chcą być rozliczone elektronicznie, muszą przynieść rozliczenie PIT-37 za 2017 r. oraz otrzymany PIT-11 za 2018 r. Emeryci, renciści, którzy chcą przekazać 1% na Fundację przynoszą tylko PIT otrzymany z ZUS.
7. Zapraszamy na marcową Ewangelizację na Barce, 15 marca (piątek) o godz.19.00 na Barkę Aquarius obok Jubilatu. Spotkanie poprowadzi ks. Łukasz Brus z Lublina.
8. Ks. Abp Marek Jędraszewski ogłosił decyzję o rozpoczęciu procesu kanonizacyjnego Sługi Bożego Jánosa Esterházego w naszej Archidiecezji. Treść edyktu jest na tablicy ogłoszeń.
9. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
– w piątek na drogę krzyżową: dzieci – o godz. 16 30, dorosłych – o godz. 17 30, młodzież – o godz. 19.00.
– w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 17.00. Ofiara do puszek przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego.
10. Zapraszamy na „Wakacje z Pallotynami” w dniach 20 – 27 lipca 2019 r. w Jeziornej Osadzie. Szczegóły i informacje są na tablicy ogłoszeń i w folderach informacyjnych.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy dobrego przygotowania się do świat.
Lepszy sąsiad za murem niż brat za morzem.