1. Przeżywamy XXVIII niedzielę zwykłą. Jest to XXI Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem: „Nie lękajcie się!”. Przed kościołami w całej Polsce będzie odbywać się zbiórka ofiar na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, czyli na inicjatywę budowania „Żywego pomnika Jana Pawła II”. Bóg zapłać za wspomożenie tej inicjatywy. Ofiara na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na dalsze prace w kościele.
  2. W ubiegłym tygodniu podczas kwesty na rzecz osób z upośledzeniem umysłowym zebrano 1481 zł. Serdeczne Bóg zapłać za tą pomoc.
  3. Za tydzień po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
  4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy wspominać:
  5. w środębł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
  6. w piątek – św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła;
  7. w sobotę – św. Jadwigę Śląską.
  8. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie Rycerzy Archanioła Michała.
  9. W naszej gazetce zapraszamy do lektury listu pasterskiego ks. abpa Marka Jędraszewskiego dot. zwołanego przez Ojca Świętego Franciszka Synodu. Osoby, które pragną się włączyć w prace grup synodalnych, które mają powstać w parafii zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
  10. Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.30. Różaniec dla dzieci przez cały październik o godz. 16.30poniedziałki, środy i piątki – serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w żywym różańcu. W róży męskiej brakuje 8 mężczyzn do 20 wymaganych. Chętnych zapraszamy do zakrystii.
  11. Przez cały miesiąc listopad w kościołach prowadzonych przez księży pallotynów codziennie będą odprawiane 24 Msze św. za zmarłych polecanych nam w wypominkach. W naszej parafii zmarłych polecać będziemy w modlitwie różańcowej przez cały miesiąc o godz. 17.30. Wypominki można składać w kancelarii i zakrystii.
  12. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00..

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy pogody ducha i bogatych refleksji w nadchodzącym tygodniu.

Dzięki zgodzie małe rzeczy rosną, przez niezgodę – wielkie upadają.