Gruzini od czasów starożytnych są narodem głęboko wierzącym. Gruzja oficjalnie przyjęła chrzest 337 roku po Chrystusie i słała się oficjalnie drugim po Armenii chrześcijańskim państwem na świecie. Chrześcijaństwo od samego początku zyskało wielką przychylność wśród obywateli Gruzji. W Gruzji można podziwiać dużą liczbę klasztorów, cerkwi, miejsc świętych, które koniecznie trzeba odwiedzić.

4.11.2019 Dzień 1: Przelot Kutaisi – Kutaisi miasto – Mocameta – Bagrati – Kutaisi (50 km.)

Przylot na lotnisku w Kutaisi od 12:10.  Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd
w mieście w Kutaisi. Zwiedzamy Miasto Kutaisi razem z Bazarem lokalnym.
Dojazd, i zwiedzania Klasztoru Mocameta – w tej świątyni znajdują się relikwie
Dawida i Konstantyna Mcheidze. Wizyta w Bagrati 1003r. Kolacja i nocleg w Kutaisi.

5.11.2019 Dzień 2: Kutaisi – Uplistsikhe – Gori – Tbilisi (270 km.)

Śniadanie w hotelu. Wyjazd na zwiedzanie Uplistsikhe – najstarszego skalnego miasta na terenie Gruzji (II tys. p.n.e.) i jednego z najważniejszych handlowych punktów na Jedwabnym Szlaku, Po drodze postój w Gori-przy muzem J. Stalina. Kolacja Nocleg w Tbilisi.

4.11.2019 Dzień 1: Przelot Kutaisi – Kutaisi miasto – Mocameta – Bagrati – Kutaisi (50 km.)

Przylot na lotnisku w Kutaisi od 12:10.  Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd w mieście w Kutaisi. Zwiedzamy Miasto Kutaisi razem z Bazarem lokalnym. Dojazd, i zwiedzania Klasztoru Mocameta – w tej świątyni znajdują się relikwie Dawida i Konstantyna Mcheidze. Wizyta w Bagrati 1003r. Kolacja i nocleg w Kutaisi.

5.11.2019 Dzień 2: Kutaisi – Uplistsikhe – Gori – Tbilisi (270 km.)

Śniadanie w hotelu. Wyjazd na zwiedzanie Uplistsikhe – najstarszego skalnego miasta na terenie Gruzji (II tys. p.n.e.) i jednego z najważniejszych handlowych punktów na Jedwabnym Szlaku, Po drodze postój w Gori-przy muzem J. Stalina. Kolacja Nocleg w Tbilisi.

6.11.2019 Dzień 3: Tbilisi miasto  

Śniadanie w Hotelu. Zaczynamy zwiedzać miasta od cerkwi Metechi (XIII w) (stąd rozciąga się piękny widok na Tbiliskie starówki). Dalej jedziemy kolejką do twierdzy Narikala (IV w), z której mamy przyjemność zobaczyć fantastyczny widok na całe miasto, a z drugiej strony otwiera się widok na ogród botaniczny. Pieszo kontynuujemy drogę do Abanotubani (znane łaźnie siarkowe). Spacerkiem idziemy wąskimi uliczkami tzw. Szardeni (najbardziej popularna ulica w Tbilisi) kończymy zwiedzanie przy Bazyliki Anczyschati – najstarszej cerkwi miasta (VI w). Kolacja w lokalu z show programem. Nocleg w Tbilisi.

7.11.2019 Dzień 4: Tbilisi – Bodbe – Signagi – Weliscyche – Tbilisi (270 km.)

Śniadanie. Wyjazd do Kachetijednego z najbardziej znanych regionów Gruzji. Zwiedzamy Klasztór w Bodbe i miasto Signagi, „miasta wiecznej miłości” – Położona na wzgórzu, w środku rozległej winnej równiny, mur Sighnaghi oferuje spektakularne widoki we wszystkich kierunkach. Tutaj można podziwiać widoki wciśniętej pomiędzy pasmem Głównego Wielkiego Kaukazu i Górami Gomborskimi Równiny Alazani. Następnie Jedziemy do Welistsikhe gdzie będziemy mieli obiad z degustacją lokalnego wina . Powrót, nocleg w hotelu w Tbilisi.

8.11.2019  Dzień 5: Tbilisi – Mtskheta – Kazbegi (170 km)

Śniadanie w Hotelu. Wyjazd do Mccheta – pierwszą stolicą i absolutnym centrum religijnym Gruzji. Odwiedzamy Monastyr Dżwari (VI w) i Katedrę Sweticchoweli (XI w), gdzie wg: legendzie pochowana jest Szata Chrystusa. Cała Mccheta z jej zabytkami jest wpisana na liście UNESCO. Dojeżdżamy do miasteczka Kazbegi – główne miasto w regionie Khewi. Kontynuujemy drogę do Cerkwi Gergeti (XIV w.) 4×4 lok. Samochodami. Kazbeg (5047 m) III w Gruzji szczyt ze względu na wysokość. Sama góra Kazbeg gruz: „Mkinvartsveri” Tłum: lodowy szczyt. Kolacja i nocleg w Kazbegi (Ś, -, K)

9.11.2019 Dzień 6: Kazbegi – Ananuri – Gelati  – Kutaisi miasto (300 km.)

Śniadanie. Zwiedzamy twierdzę Ananuri (XVII w.) Z przepięknym widokiem na jezioro Żinwali. Wyjeżdżamy w kierunku Gelati – z trzema cerkwiami i akademii nauk, gdzie studiowali wybitni myśliciele gruzińscy i greccy. Kompleks powstał w złotych czasach gruzińskiej monarchii. Jego fundatorem był król Dawid Budowniczy – Kompleks wpisany na liście UNESCO. Zwiedzamy Kutaisi miasto.  Kolacja i nocleg w Kutaisi.

10.11.2019 Dzień 7: Kutaisi – Batumi Miasto – Kutaisi (300 km.)

Śniadanie. Przejazd do Batumi stolicy rejonu Adżarii i malowniczo położonej nad Morzem Czarnym. Zwiedzanie najpiękniejszego miasta Batumi: Piazza, Pałac
Europy, spacer nad promenadą i w Bulwarze. Czas wolny. Kolacja i nocleg
w Guesthousie w Kutaisi.

11.11.2019 Dzień 8: Kutaisi  Wylot (40 km.)

Śniadanie. Transfer do Lotniska. Wylot 12 :45

Cena: 1700 zl + 450 Euro /os.

 Cena obejmuje: Bilet Lotniczy na trasie Kraków-Kutaisi-Kraków, bagaż podręczny (40 x 30 x 20 cm) w kabinie, umieszczony pod fotelem. Podręczna walizka na kółkach (55 x 40 x 23 cm) w kabinie, 20-kg bagaż rejestrowany. ransfery autokarowe zgodnie z programem; Opiekę pilota i  przewodnika w języku polskim; Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami. 3 noce w Tbilisi; 3 noce w Kutaisi; 1 noc w Kazbegi; Wyżywienie HB: 7 x śniadanie w hotelu; 1 x obiad; 6 x kolacja; Bilety wstępu do zwiedzających obiektów: Upliscyche  (Kolejka), Degustacja wina i czaczy w Welistsiche, Przejazd samochodami 4×4 w Kazbegi; Butelka wody mineralnej codziennie dla każdej osoby; Cena nie obejmuje: Napojów alkoholowych do posiłków; Napiwki dla kierowcy i przewodnika.

Bliższe informacje i zapisy:

Parafia Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie
ul. Bulwarowa 15a
31-751 Kraków

Telefon: 12 680 38 00
ks. Wiesław Wilmański 608 287 328
ks. Łukasz Gołaś SAC 513 427 289

Biuro Podróży ViaTravel Mariusz Surzyn

Biuro otwarte pn-pt: 08.00 -16.00

  Ul. Krakowska 140a (Ipiętro), 34-120 Andrychów   NIP 551-179-55-75

tel./fax.  33 875 76 12   kom. 502 261 340

www.viatravel.pl e-mail:biuro@viatravel.pl

Nr konta bankowego: ING Bank Śląski 63 1050 1100 1000 0023 1665 6848

Wpis do rejestru organizatorów turystyki: Z/41/2007

Gwarancja ubezpieczeniowa na rzecz klientów Signal-Iduna: M514721