1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Adwentu „Gaudete”. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na budowę kościoła. Wszystkie ofiary przeznaczamy na wystrój kościoła.
2. Dzisiaj rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. Michał Górski, pallotyn. Rekolekcje potrwają do wtorku.
3. Msza Św. o godz. 18.00 będzie odprawiona w języku łacińskim podczas której będzie posługiwał chór AMADEUM. O godz. 17.50 zapraszamy na przygotowanie do liturgii. W zakrystii są do nabycia płyty chóru AMADEUM z kolędami i utworami Bożonarodzeniowymi.
4. Dzisiaj przed kościołem do godz. 13.00 odbywa się kiermasz bożonarodzeniowy, podczas którego można nabyć różne wyroby. Dochód przeznaczony jest na pielgrzymkę osób chorych i starszych do Lourdes w dniach 9 – 12 maja 2019 r.
5. Zapraszamy na Roraty o godz. 6.00, dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
6. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych przed świętami. Bardzo prosimy (szczególnie rodziny i sąsiadów chorych) o poinformowanie o naszym przybyciu. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.
7. W środę między godziną 14.00 – 16.00 będą mogły odebrać paczki świąteczne rodziny, które się zapisały. (Przyjmujemy jeszcze dary do paczek.)
8. Zapraszamy młodzież klasy VIII na spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania we wtorek na godz. 19.00 do szkoły na ul. Bulwarowej. Młodzież klas III gimnazjum zapraszamy na spotkanie przed sakramentem bierzmowania we środę o godz. 19.30 do kościoła.
9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy o godz. 18.00 będzie posługiwał chór AMADEUM. O godz. 17.50 zapraszamy na przygotowanie do liturgii.
10. W tym tygodniu spowiedź od poniedziałku do piątku od godz. 17.30. W czasie rekolekcji spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Podczas Mszy św. spowiedzi nie będzie.
11. W zakrystii i przed kościołem można jeszcze nabyć świece Caritasu, opłatki. Od wtorku na ołtarzu będzie światełko z Betlejem. Światełko to można zabrać do swoich domów.
12. Zapraszamy na grudniową Ewangelizację na Barce. Spotykamy się 19 grudnia (środa)) o godz. 19.00 na statku Aquarius obok Mostu Dębnickiego. Spotkanie poprowadzi ks. Adam Trzaska, kapelan Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.
13. Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca „Cor Infants” zbiera środki na operację serca małego Piotrusia. Szczegóły, nr konta i nr SMS na plakatach i ulotkach. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za okazaną pomoc.
14. Zapraszamy na Dobroczynny Bal Sylwestrowy pod hasłem „Pallotyni i Przyjaciele”. Dochód z balu przeznaczony będzie na wyjazd do Lourdes osób chorych. Szczegóły na plakatach. Informacje dodatkowe i zapisy w zakrystii i w kancelarii.
15. Zapraszamy na ferie zimowe młodzież i dzieci od klasy 4 podstawowej do Zakopanego w terminie 12 – 19 stycznia. Wszelkich informacji udziela ks. Sebastian.
16. Zapraszamy również na Rekolekcje w Drodze do Medjugorie 28 kwietnia – 5 maja 2019 r., które poprowadzi ks. Łukasz. Więcej informacji na plakatach oraz naszej.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy radosnych spotkań rodzinnych i Bożej obecności w domach naszych.
Jeden mówi o Jezusie, a my z Nim rozmawiamy.