1. Przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Dzisiaj ks. Proboszcz obchodzi imieniny. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 18.00, podczas której będzie posługiwał chór AMADEUM. Zapraszamy o godz. 17.50 na przygotowanie do liturgii. Po Mszy św. zapraszamy na Akatyst ku czci Najświętszej Maryi Panny. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na dalsze prace w kościele.
2. W dzisiejszej gazetce znajduje się List Pasterski Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego na Adwent 2018 roku.
3. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Eucharystia w języku łacińskim, podczas której będzie posługiwał chór AMADEUM. Zapraszamy 10 minut przed Mszą św. na przygotowanie do liturgii. W tym dniu do godz. 13.00 obędzie się kiermasz bożonarodzeniowy, podczas którego można będzie nabyć różne wyroby rękodzielnicze. Dochód przeznaczony jest na pielgrzymkę osób chorych i starszych do Lourdes w dniach 9 – 12 maja 2019 r. Są jeszcze wolne miejsca.
4. Od 16 grudnia będziemy przeżywać parafialne rekolekcje adwentowe. Rekolekcje prowadzić będzie ks. Michał Górski SAC.
5. Przed kościołem Wspólnota Żywego Różańca rozprowadza świece Caritasu.
6. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
– w czwartek – św. Łucję, dziewicę i męczennicę,
– w piątek – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
7. Zapraszamy na Roraty o godz. 6.00, dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
8. Zapraszamy młodzież klasy VIII na spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania we wtorek na godz. 19.00 do szkoły na ul. Bulwarowej. Młodzież klas III gimnazjum zapraszamy na spotkanie przed sakramentem bierzmowania we środę o godz. 19.30 do kościoła.
9. Na święta chcemy przygotować paczki żywnościowe dla potrzebujących. Bardzo prosimy o mąkę, cukier, makaron, olej, ryż, słodycze itp. Prosimy też o zgłaszanie potrzebujących. Paczki chcemy przekazać potrzebującym w środę, 19 grudnia, w godz. 14.00 do 16.00.
10. Zapraszamy na grudniową Ewangelizację na Barce. Spotykamy się 19 grudnia (środa)) o godz. 19.00 na statku Aquarius obok Mostu Dębnickiego. Spotkanie poprowadzi ks. Adam Trzaska, kapelan Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.
11. Zapraszamy na Dobroczynny Bal Sylwestrowy pod hasłem „Pallotyni i Przyjaciele”. Dochód z balu przeznaczony będzie na wyjazd do Lourdes osób chorych. Szczegóły na plakatach. Informacje dodatkowe i zapisy w zakrystii i w kancelarii.
12. Zapraszamy na ferie zimowe młodzież i dzieci od klasy 4 podstawowej do Zakopanego w terminie 12 – 19 stycznia. Wszelkich informacji udziela ks. Sebastian.
13. Zapraszamy również na Rekolekcje w Drodze do Medjugorie 28 kwietnia – 5 maja 2019 r., które poprowadzi ks. Łukasz. Więcej informacji na plakatach oraz naszej stronie internetowej.
Wszystkim parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy dobrego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia oraz wielu łask na cały tydzień.
Myśl tygodnia:
U nas nieraz bywa tak, że im, co mniej święte, tym więcej poświęcone.