Izrael
Termin:
17.02.2018 do 24.02.2018

PROGRAM RAMOWY PIELGRZYMKI

1 dzień Sobota 17 luty – Wyjazd autokarem na lotnisko w  Kraków/Katowice  odprawa    , wylot czarter   do Tel Awiwu, przejazd do hotelu , obiadokolacja i nocleg

2 dzień ( 18 luty ]. Przejazd autokarem do Ain Karem, zwiedzanie miejsca narodzenia Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia Elżbiety przez Matkę Bożą. Przejazd do Betlejem. Zwiedzanie: Bazylika Narodzenia Pana Jezusa, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

3 dzień 19 luty ): Po śniadaniu wyjazd autokarem do Jerozolimy: Betfage, Góra Oliwna – zwiedzanie kościoła Pater Noster, nawiedzenie kościoła Dominus Flevit tj. miejsca gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą. Zwiedzanie Ogrodu Getsemani – bazyliki Agonii Pana Jezusa, kościoła Grobu NMP. Przejście pod Ścianę Płaczu, Góra Syjon: zwiedzanie Wieczernika i bazyliki Zaśnięcia NMP. Kościół św. Piotra – In Gallicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

4 dzień (20 luty : Po śniadaniu wyjazd autokarem do Jerozolimy: zwiedzanie Starego Miasta. Kościół Litostrotos – miejsce sądu Pana Jezusa. Via Dolorosa – Droga Krzyżowa, bazylika Grobu Świętego na Kalwarii – Golgocie. Kościół św. Anny i Ecce homo. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

5 dzień (21 luty ): Po śniadaniu wyjazd w okolice jeziora Genezaret: Góra Błogosławieństw, Kafarnaum – dom św. Piotra, Tabga – miejsce cudownego rozmnożenia chleba i ryb, kościół Prymatu św. Piotra. Nad jeziorem możliwość zakupienia obiadu – ryby św. Piotra, oraz możliwość rejsu po jeziorze. Następnie Jardenit (Jordan) – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Obiadokolacja i nocleg w Tyberiadzie/ Nazarecie

6 dzień (22 luty ): Po śniadaniu nawiedzenie miejsca pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej. Następnie zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, kościół św. Józefa, wyjazd na Górę Tabor: zwiedzanie kościoła Przemienienia Pańskiego. Przejazd w kierunku Hajfy. Góra Karmel. Przejazd przez Cezareę do Betlejem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

7 dzień (23 luty ): Po śniadaniu wyjazd autokarem do Betanii – grób Łazarza. Następnie przejazd przez Pustynię Judzką, z krótkim postojem w Jerycho. Przejazd nad Morze Martwe z możliwością kąpieli. Fakultatywne zwiedzanie Qumran – miejsca gdzie odnaleziono rękopisy, zawierające teksty biblijne i/lub Masady – twierdzy, będącej symbolem heroicznej walki.

8 dzień (24 luty ): po śniadaniu wyjazd  na lotnisko do Tel Avivu   , odprawa i Przylot do Kraków / Katowice .Transfer autokarem do parafii

Informacje dodatkowe:

W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobiste medytacje.

W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim uzależniony jest od warunków pogodowych w danym dniu.
Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.

Cena pielgrzymki obejmuje:

• Przelot samolotem w obie strony,
  • 7 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach***,
  • Wyżywienie w postaci śniadań (7),  i obiadokolacji (7),
  • Przejazdy w Ziemi Świętej klimatyzowanym autokarem,
  • Opieka pilota,
  • Opłaty lotniskowe i dopłaty do paliwa,

Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) do kwoty 30.000 EUR Transfer klimatyzowanym autokarem z parafii na lotnisko i z lotniska

• Cena pielgrzymki nie obejmuje:
    • Napojów do kolacji,
    • Biletów wstępu, taksówki na górę Tabor i zwyczajowych napiwków.
  • Koszty fakultatywne: rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim (ok. 10 USD), ryba św. Piotra (ok. 18 USD), Masada (ok. 24 USD), Qumran (ok. 8 USD).
  • Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków (100 USD), a także kosztów fakultatywnych regulujemy w Ziemi Świętej u pilota.
  • Dopłata do pokoju jednoosobowego (400 PLN).

• Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libijskich oraz syryjskich.

Ks. Wilmański Wiesław SAC
ul. Bulwarowa 15 A 31-751 Kraków
tel. 608 287 328 wieslaum@interia.pl
Zgłoszenia przyjmujemy do 1 grudnia 2017 r.