1. Dzisiaj przeżywamy XXV Niedzielę Zwykłą. Bóg zapłać za ofiary złożone na tace na budowę kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Woli Zachariaszowskiej. Ks. Michał zebrał 12 tysięcy zł. Bóg zapłać. Na prace w kościele zebraliśmy w kopertach 1750zł. Bóg zapłać.
  2. Za tydzień po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  3. W kalendarzu liturgiczny będziemy obchodzić w tym tygodniu:

– w poniedziałek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera,

w środę – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera,

– w czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika,

w piątek Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

w sobotę –wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

  1. Zapraszamy na zbiórki dla kandydatów na ministrantów w każdą sobotę o godz. 10.00.
  2. Za tydzień w niedzielę godz.. 16.00 odbędzie się Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.
  3. Spotkania, scholi dziecięcej odbywają się w każdą niedzielę o godzinie 10.00. Zapraszamy wszystkich chętnych.
  4. Zapraszamy do dołączenia do wolontariatu SZLACHETNEJ Paczki. Może dołączyć każdy, kto pragnie pomóc najbardziej potrzebującym. Wystarczy ukończone 18 lat.
  5. Radny naszej dzielnicy- Andrzej Kowalik, serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego i poparli jego projekt pt „Jaśniej na Al Róż” mający na celu wymianę oświetlenia pomiędzy ulicami Mościckiego a Bulwarową na głównej alej i prowadzącej do naszego Kościoła. Projekt ten wygrał budżet dzielnicowy i zgodnie z regulaminem wymiana oświetlenia nastąpi w 2018 r.
  6. W dniu 7 października, w pierwszą sobotę tego miesiąca i liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, w ramach ogólnopolskiej akcji modlitewnej o nazwie „Różaniec do Granic” o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny i całego świata, organizujemy wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. W planie spotkania: konferencja, Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu oraz cztery części różańca na wyznaczonym szlaku w pobliżu granicy Polski. Gorąco zachęcamy do udziału w pielgrzymce. Kosz 50 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej

 

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

Myśl tygodnia:

Coś uczynił dobrego, nie żałuj nigdy tego.