1. Obchodzimy odpust parafialny. Zapraszamy na uroczystą sumę odpustową o godz. 11.30, którą odprawi ks. Zenon Hanas SAC, Prowincjał. Zostaną poświęcone trzy witraże roślinne. Na pozostałych Mszach św. Słowo Boże głosi ks. Marcin Gontarz SAC. Zmiana tajemnic różańca o godz. 11.15 (przed Mszą św. odpustową). O godz. 16:00 na stadionie WANDA nasza drużyna parafialna rozegra mecz charytatywny na rzecz Hospicjum z pierwszoligowym zespołem z naszej Dzielnicy: WANDA Nowa Huta – drużyna kobiet. Do wylicytowania w przerwie meczu będą między innymi koszulki piłkarskie z autografami Jakuba Błaszczykowskiego i piłkarzy Wisły Kraków, będą również piłki z ich autografami. Dla dzieci będzie darmowa zjeżdżalnia. Przez cały dzień będzie można złożyć ofiarę do puszek na rzecz Hospicjum. Dziękujemy za ciasta upieczone na dzisiejszą uroczystość. Zapraszamy przed kościół do wspólnego świętowania.
– we wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
– w czwartek – I czwartek miesiąca; w tym dniu od godz. 17.00 zapraszamy na adoracje i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne,
– w piątek – jest to 1-szy piątek miesiąca. O godz. 8.00 Msza św. dla Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Od godz. 17.00 – adoracja i spowiedź
– w sobotę – I sobota miesiąca. O godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Po Mszy św. wieczornej czuwanie I sobotnie do godz. 21.00.
3. W poniedziałek, 2 września, rozpoczynamy rok szkolny. Zapraszamy na Mszę św. dla Liceum im. Królowej Apostołów oraz klas VII i VIII Szkoły Podstawowej na godz. 8.00, dla klas II – VI Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego na godz. 9.00, dla Zespołu Szkół Specjalnych – na godz. 10.15. O godz. 16.00 zapraszamy uczniów klas pierwszych na poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
4. W przyszła niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować za tegoroczną pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapraszamy szczególnie tych pielgrzymów, którzy tworzyli grupę z naszej Parafii.
5. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
6. Zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów, kandydatów na lektorów oraz chętnych, którzy pragnęliby wstąpić do Służby Liturgicznej, na zbiórkę w każdą sobotę o godz. 10.30.
7. Zapraszamy dzieci i młodzież na zbiórki scholii w każdą niedzielę o godz. 10.00.
8. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach: do Fatimy w dniach 24 – 28 października 2019 r., do Gruzji (zmiana terminu: 4 – 11 listopada 2019 r.) i do Ziemi Świętej w dniach 25 stycznia – 1 lutego 2020 r. Foldery znajdują się w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy Bożych darów. Niech Matka Boża Pocieszenia, nasza patronka, otacza nas płaszczem opieki.
To serce daje kolor wszystkiemu, co człowiek widzi, słyszy i wie.