1. Przeżywamy Niedzielę Najświętszej Trójcy. Dzisiaj kończymy okres spowiedzi wielkanocnej. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ławki w kościele.
2. Od następnej niedzieli nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 i 19.00.
3. W liturgii w tym tygodniu obchodzić będziemy:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej;
– w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w tym dniu będą o godz.: 7.00, 8.30, 9.30, po zakończeniu procesji (ok. godz. 12.10-12.15) oraz o godz. 18.00 i 20.00.
Procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej parafii wyruszy po Mszy św. o godz. 9.30. Trasa procesji przebiega ulicami: Bulwarową, Wojciechowskiego, Mościckiego i Aleją Róż do kościoła. Ołtarze będą: przy liceum, przy bloku 13 na os. Zielonym, przy bloku 27 na os. Sportowym oraz przy szkole podstawowej. Prosimy silnych panów do niesienia figur w czasie procesji. Bardzo prosimy o nie parkowanie samochodów na trasie procesji oraz o udekorowanie swoich domów. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków (szczególnie I komunijne i rocznicowe).
W oktawie Bożego Ciała będziemy się spotykać na Eucharystii o godz. 18.00, po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła,
– w piątek – wspomnienie bł. Józefa Jankowskiego i bł. Józefa Stanka i Towarzyszy, męczenników,
– w sobotę – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
4. Wznawiamy spotkania dla rodziców i rodziców chrzestnych przygotowujące do sakramentu Chrztu św. w sobotę o godz. 19.30.
5. Przez cały miesiąc czerwiec, przed Mszą św. wieczorną, odprawiamy nabożeństwo do Serca Jezusa. Zapraszamy.
6. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00. W każdej chwili można zadzwonić, aby się wyspowiadać i przyjąć Komunię Świętą ((12) 680 38 00, +48 608 287 328).
7. Zapraszamy na wakacyjny wypoczynek do Jeziornej Osady 22 lipca – 1 sierpnia. Wyjazd odbędzie się autobusem lub pociągiem – jeszcze tego nie wiemy. Czekamy na zarządzenia. Ale można rezerwować miejsca, ponieważ mamy zarezerwowany cały ośrodek. Zapisy w kancelarii lub u ks. Proboszcza i ks. Łukasza. Zapisy do końca czerwca.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.
Pierwszym obowiązkiem miłości jest słuchać.