1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro rozpoczynamy okres zwykły w liturgii. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Trójcy. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
2. W środę o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie osoby, które chcą się włączyć w przygotowania do uroczystości Bożego Ciała.
3. Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski z dniem 28 maja odwołał dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy świętej. Dyspensa nadal obowiązuje dla: osób w wieku 65 lat i więcej, osób z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.), osób, które czują obawę przed zarażeniem. Szczegóły na naszej stronie i w gazetce.
4. W związku ze zniesieniem ograniczenia liczby osób uczestniczących we Mszy św., od niedzieli 14 czerwca nie będzie dodatkowych Mszy św. o godz. 16.00 i 19.00.
5. Przez cały miesiąc czerwiec, przed Mszą św. wieczorną, odprawiamy nabożeństwo do Serca Jezusa. Zapraszamy.
6. W liturgii w tym tygodniu będziemy przeżywać:
– w poniedziałek – święto Najświętszej Marii Panny, Matki Kościoła;
– w środę – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
– w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; jest to I czwartek miesiąca, od godz. 17.00 modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne
– w piątek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Zapraszamy przez cały dzień (od godz. 8.30 do 18.00) na adorację Najświętszego Sakramentu. Jest możliwość skorzystanie ze spowiedzi, po uprzednim umówieniu się przez telefon. Co godzinę będą biły dzwony na znak błogosławieństwa dla całej parafii. Pragniemy odwiedzić chorych w domach. Odwiedziny po uprzednim umówieniu się przez telefon;
– w sobotę – I sobota miesiąca. Na godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Po Mszy św. wieczornej czuwanie I sobotnie, które będzie trwało do godz. 21.00
7. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
8. Zakończył się konkurs pt. „Razem z Matką Bożą i św. Janem Pawłem II”, który skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zostaną wręczone laureatom nagrody. W konkursie wzięło udział 75 osób.
9. Zapraszamy na wakacyjny wypoczynek do Jeziornej Osady 22 lipca – 1 sierpnia. Wyjazd odbędzie się autobusem lub pociągiem – jeszcze tego nie wiemy. Czekamy na zarządzenia. Ale można rezerwować miejsca, ponieważ mamy zarezerwowany cały ośrodek. Zapisy w kancelarii lub u ks. Proboszcza i ks. Łukasza.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia.
Myśl tygodnia:
Co stary widzi siedząc, tego młody nie dostrzeże nawet stojąc.