1. Przeżywamy XI Niedzielę zwykłą. Taca w przyszła niedzielę będzie przeznaczona na ławki w kościele.
2. W oktawie Bożego Ciała (do piątku włącznie) będziemy się spotykać na Eucharystii o godz. 18.00, po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Natomiast od soboty zapraszamy przed Mszą św. wieczorną na nabożeństwo do Serca Jezusa.
3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
– w środę – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika;
– w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, można odzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu zadośćuczynienia „Najmilszy Jezu”, z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
– w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
4. Pragniemy bardzo podziękować tym osobom, które złożyły się na kwiaty do ołtarzy i pod krzyże przy kościele. Dziękuję także wszystkim, którzy budowali i ubierali ołtarze, dzieciom komunijnym i rocznicowym oraz ich rodzicom za udział w procesji i sypanie kwiatów, orkiestrze, Chórowi AMADEUM, służbie liturgicznej, niosącym baldachim i feretrony, Policji. Serdeczne Bóg zapłać.
5. Od tej niedzieli nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 i 19.00.
6. W soboty o godz. 19.30 zapraszamy na spotkania dla rodziców i rodziców chrzestnych przygotowujące do sakramentu Chrztu św.
7. Zapraszamy na czerwcową Ewangelizację na Barce. W czwartek, 25 czerwca, o godz. 19.00 spotykamy się na Przystani Wawel – obok Mostu Grunwaldzkiego, aby słuchać Bożej Ewangelii i przyjąć Jezusa jako mojego Pana i Zbawiciela. Spotkanie poprowadzi ks. Marcin Gontarz SAC. Ilość miejsc ograniczona. Koszt – dobrowolna ofiara. Zapisy TYLKO na stronie Pallotyńskiego radia Pallotti.FM www.pallotti.fm
8. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00. W każdej chwili można zadzwonić, aby się wyspowiadać i przyjąć Komunię Świętą ((12) 680 38 00, +48 608 287 328).
9. Szkoła policealna Cosinus pomaga zdobyć wykształcenie młodym i opanować nowy zawód osobom starszym. Istnieje możliwości bezpłatnego kształcenia na kierunkach medycznych i technicznych.
10. Zapraszamy na wakacyjny wypoczynek do Jeziornej Osady 22 lipca – 1 sierpnia. Wyjazd odbędzie się autobusem lub pociągiem – jeszcze tego nie wiemy. Czekamy na zarządzenia. Ale można rezerwować miejsca, ponieważ mamy zarezerwowany cały ośrodek. Zapisy w kancelarii lub u ks. Proboszcza i ks. Łukasza. Zapisy do końca czerwca.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłych spotkań rodzinnych, Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia.
Myśl tygodnia:
Bóg daje nam pokarm, ale go już nie gotuje.