1. Przeżywamy X Niedzielę zwykłą. W ubiegła niedzielę ks. Jarosław Olszewski, pallotyn, zebrał na budowę kościoła w Żytomierzu 10 106 zł., 5 euro i 200 USD. Serdeczne Bóg zapłać.
 2. W oktawie Bożego Ciała (do piątku włącznie) spotykamy się na Eucharystii o godz. 18.00, po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła.
 3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
 • we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej;
 • w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, można odzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia „O, Jezu najsłodszy”, z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
 • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 1. Pragniemy bardzo podziękować tym osobom, które złożyły się na kwiaty do ołtarzy i pod krzyże przy kościele. Dziękuję także wszystkim, którzy budowali i ubierali ołtarze, dzieciom komunijnym i rocznicowym oraz ich rodzicom za udział w procesji i sypanie kwiatów, orkiestrze, Chórowi AMADEUM, służbie liturgicznej, niosącym baldachim i feretrony, Policji. Serdeczne Bóg zapłać.
 2. Przez cały miesiąc czerwiec, przed Mszą św. wieczorną, odprawiamy nabożeństwo do Serca Jezusa. Zapraszamy.
 3. Jeszcze przez dwa tygodnie można głosować w ramach Budżetu Obywatelskiego na projekt naszej Orkiestry w Budżecie Obywatelskim. Głosowanie poprzez internet lub po każdej Mszy św. Bardzo prosimy o wsparcie Orkiestry w walce o fundusze z Waszych podatków. Serdeczne podziękowania za każdy głos!
 4. Zapraszamy na wakacyjną Ewangelizację na Barce. Spotykamy się na Przystani Wawel – obok Mostu Grunwaldzkiego w Krakowie o godz. 19.00, aby słuchać Bożej Ewangelii i przyjąć Jezusa jako mojego Pana i Zbawiciela. Najbliższe spotkanie: 17 czerwca (czwartek) 2021 r. o godz. 19.00. Zapisy wyłącznie na stronie pallotti.fm
 5. Trwa rekrutacja do klas pierwszych naszego Liceum im. Królowej Apostołów. W najbliższym roku zostaną utworzone klasy o profilu: językowo-turystycznym, biologiczno-chemicznym, humanistyczno-dziennikarskim. Zapraszamy.
 6. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00. W każdej chwili można zadzwonić, aby się wyspowiadać i przyjąć Komunię Świętą ((12) 680 38 00, +48 608 287 328).
  Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłych spotkań rodzinnych, Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia.
  Myśl tygodnia:
  Bóg daje nam pokarm, ale go już nie gotuje.