1. Przeżywamy Niedzielę Najświętszej Trójcy. Dzisiaj kończymy okres Komunii św. wielkanocnej. Na Mszy św. o godz. 11.30 zostanie poświęcony ołtarz Matki Bożej Fatimskiej i Dzieciątka Jezus. Za tydzień po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Gościmy dzisiaj ks. Jarosława Olszewskiego, pallotyna z Żytomierza. Głosi Słowo Boże. Po każdej Mszy św. można złożyć ofiarę na budowę kościoła w Żytomierzu.
 3. Dziękujemy Panu Bogu za dar I Komunii św. Wczoraj 51 dzieci dostąpiło tej radości. Przez cały tydzień zapraszamy dzieci na biały tydzień.
 4. W liturgii w tym tygodniu obchodzić będziemy:
 • w poniedziałek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
 • we wtorek – wspomnienie św. Justyna, męczennika;
 • w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w tym dniu będą o godz.: 7.00, 8.30, 9.30, po zakończeniu procesji (ok. godz. 12.10-12.15) oraz o godz. 18.00 i 20.00.
  Procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej parafii wyruszy po Mszy św. o godz. 9.30. Trasa procesji przebiega ulicami: Bulwarową, Wojciechowskiego, Mościckiego i Aleją Róż do kościoła. Ołtarze będą: przy liceum, przy bloku 13 na os. Zielonym, przy bloku 27 na os. Sportowym oraz przy szkole podstawowej. Prosimy silnych panów do niesienia figur w czasie procesji. Bardzo prosimy o nie parkowanie samochodów na trasie procesji oraz o udekorowanie swoich domów. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków (szczególnie I komunijne i rocznicowe).
  W oktawie Bożego Ciała będziemy się spotykać na Eucharystii o godz. 18.00, po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła,
 • w piątek – I piątek miesiąca – od godz. 9.00 chcemy odwiedzić chorych. Odwiedziny tylko po zgłoszeniu telefonicznym. Od godz. 17.00 – adoracja i spowiedź,
 • w sobotę – I sobota miesiąca – na godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie; po Mszy św. wieczornej czuwanie I sobotnie do godz. 21.00.
 1. Przez cały miesiąc czerwiec, przed Mszą św. wieczorną, odprawiamy nabożeństwo do Serca Jezusa. Zapraszamy.
 2. Trwa rekrutacja do klas pierwszych naszego Liceum im. Królowej Apostołów. W najbliższym roku zostaną utworzone klasy o profilu: językowo-turystycznym, biologiczno-chemicznym, humanistyczno-dziennikarskim. Zapraszamy.
 3. W dalszym ciągu trwa głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego woj. małopolskiego. Prosimy wszystkich, którzy nie skorzystali jeszcze z przywileju, jakim jest wyrażenie woli o przydziale publicznych środków finansowych i oddanie głosu na projekt naszej Orkiestry Parafialnej, po każdej Mszy św. przed kościołem lub za pośrednictwem internetu. Szczegóły na plakacie. Za każdy głos serdeczne podziękowania!
 4. Zapraszamy na wakacyjną Ewangelizację na Barce. Spotykamy się na Przystani Wawel – obok Mostu Grunwaldzkiego w Krakowie o godz. 19.00, aby słuchać Bożej Ewangelii i przyjąć Jezusa jako mojego Pana i Zbawiciela. Najbliższe spotkanie: 17 czerwca (czwartek) 2021 r. o godz. 19.00. Zapisy wyłącznie na stronie pallotti.fm
 5. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00. W każdej chwili można zadzwonić, aby skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć Komunię Św. ((12) 680 38 00, +48 608 287 328).
  Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.
  Myśl tygodnia:
  Pierwszym obowiązkiem miłości jest słuchać.