1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych. W ubiegłym tygodniu na pomoc dla obywateli Ukrainy zebraliśmy 16710 zł. Serdeczne Bóg zapłać za okazaną pomoc i solidarność. Część ofiar 10 tyś. zł. przekazaliśmy na konto wspólnoty w Żytomierzu. Resztę na Caritas. W gazetce są umieszczone zdjęcia z Żytomierza oraz konto bankowe na które można bezpośrednio przekazać ofiary dla Żytomierza.
 2. Witamy we wspólnocie parafialnej Diakona Bartosza Olszewskiego SAC, który do końca kwietnia będzie odbywał praktyki duszpasterskie w naszej parafii. Polecajmy Diakona Bartosza pamięci modlitewnej.
 3. Stowarzyszenie Charytatywne Dobrosław prowadzi przed kościołem zbiórkę dla 11-letniej Kornelii. Dziewczynka cierpi na zaburzenie rozwoju, autyzm oraz upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym. Kornelia wymaga kosztownej rehabilitacji oraz zajęć sensorycznych. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.
 4. Szkoła Branżowa i Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Nowej Hucie na Os. Sportowym 28 zaprasza na DNI OTWARTE 12. i 26. marca. Szkoła kształci dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną.
 5. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. Również w poniedziałek o godzinie 19:00 w kościele spotkanie dla kandydatów z klas 8 do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 7. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
 • w piątek na drogę krzyżową: dzieci – o godz. 16 30, dorosłych – o godz. 17 30, młodzież – o godz. 19.00;
 • w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 17.00. Ofiara do puszek przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu podczas Mszy Św. o godz. 20.00 posługuje schola Gregoriańska, która wykonuje śpiew na wejście – introit oraz śpiew na komunię – communio, należące do tradycji liturgicznej Kościoła Katolickiego
 2. Trwa rekrutacja do klas pierwszych naszej szkoły podstawowej na rok 2022/2023. Zostaną utworzone cztery pierwsze klasy. Szczegóły na stronie szkoły w zakładce Rekrutacja.
 3. Przy gazetkach jest informacja o możliwości przekazania 1% podatku na potrzeby Parafii.
 4. W czwartek w ramach adoracji od 17.30 Panie będą prowadzić różaniec w intencji kapłanów , naszych rodzin i ojczyzny.
 5. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00.
  Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłych niedzielnych spotkań oraz opieki Matki Bożej na każdy dzień.
  Myśl tygodnia:
  Lepszy sąsiad za murem niż brat za morzem.