1. Przeżywamy VIII niedzielę zwykłą. W ubiegłym tygodniu na dalsze prace w kościele zebraliśmy na tacę 6330 zł., w kopertach: 2250 zł. Ks. Łukasz Gołaś SAC zebrał na prowadzone przez siebie dzieła 8000 zł i 100 euro.
 2. Dzisiaj i w Środę Popielcową prowadzona jest zbiórka do puszek na pomoc obywatelom Ukrainy. Prosimy także o informację, czy ktoś ma możliwość przyjąć do siebie uchodźców z Ukrainy lub jest chętny do zaangażowania się w wolontariat. Można także na plebanii składać dary rzeczowe dla potrzebujących z Ukrainy. W gazetce można przeczytać Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 4. W poniedziałek, 28 lutego, zapraszamy do kościoła na spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas siódmych na godz. 19.00.
 5. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Charytatywne Dobrosław przeprowadzi przed kościołem zbiórkę dla 11-letniej Kornelii. Dziewczynka cierpi na zaburzenie rozwoju, autyzm oraz upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym. Kornelia wymaga kosztownej rehabilitacji oraz zajęć sensorycznych. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.
 6. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. W Środę Popielcową zapraszamy na Msze św. i obrzęd przyjęcia na głowę popiołu o godz. 7.00, 8.00 – Msza św. dla szkoły podstawowej, 9.00, 18.00 i 20.00.
 7. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
 • w piątek na drogę krzyżową: dzieci – o godz. 16.30, dorosłych – o godz. 17 30, młodzież – o godz. 19.00;
 • w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 17.00. Ofiara do puszek przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 1. W tym tygodniu będziemy przezywali:
 • w czwartek – I czwartek miesiąca, od godz. 17.00 adoracja w intencji powołań kapłańskich i zakonnych;
 • w piątek – św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej. O godz. 8.00 Msza św. dla szkoły podstawowej. Od godz. 9.00 chcemy odwiedzić chorych. Odwiedziny tylko po zgłoszeniu telefonicznym. Od godz. 17.00 – adoracja i spowiedź;
 • w sobotę – I sobota miesiąca. O godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Po Mszy św. wieczornej czuwanie I sobotnie do godz. 21.00.
 1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu podczas Mszy Św. o godz. 20.00 będzie posługiwać schola Gregoriańska, która wykona śpiew na wejście – introit oraz śpiew na komunię – communio, należące do tradycji liturgicznej Kościoła Katolickiego.
 2. Trwa rekrutacja do klas pierwszych naszej szkoły podstawowej na rok 2022/2023. Zostaną utworzone cztery pierwsze klasy. Szczegóły na stronie szkoły w zakładce Rekrutacja. 4 marca, w ramach tej rekrutacji będzie Dzień otwarty. Szczegóły na stronie internetowej szkoły. Zapraszamy.
 3. Przy gazetkach jest informacja o możliwości przekazania 1% podatku na potrzeby Parafii.
 4. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00.
  Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłych niedzielnych spotkań oraz opieki Matki Bożej na każdy dzień.
  Myśl tygodnia:
  Jeśli wolno i wypada mówić, mów o tym, co służy ku zbawieniu.