1. II niedzielę Wielkiego Postu w Kościele w Polsce przeżywamy już od wielu lat jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Wieczernik szkołą braterstwa misyjnego”. Przed kościołem ofiarą do puszek można wesprzeć Dzieło Pomocy „Ad Gentes”, które w imieniu Kościoła w Polsce pomaga misjom. Można także wysłać SMS-a o treści „MISJE” na numer 72032. Taca za tydzień będzie przeznaczona na dalsze prace w kościele.
  2. W ubiegłym tygodniu Stowarzyszenie Charytatywne Dobrosław zebrało dla 11 letniej Kornelii 1800 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  3. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  • w piątek na drogę krzyżową: dzieci – o godz. 16 30, dorosłych – o godz. 17.30, młodzież – o godz. 19 00.
  • w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 17 00. Po nabożeństwie można do puszek złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu podczas Mszy Św. o godz. 20.00 posługuje schola Gregoriańska, która wykonuje śpiew na wejście – introit oraz śpiew na komunię – communio, należące do tradycji liturgicznej Kościoła Katolickiego.
  2. Na „Wandzie” przebywają kobiety z dziećmi z Ukrainy. Planowane jest zorganizowanie zajęć sportowych dla dzieci z Ukrainy W gazetce można znaleźć informacje dotyczące możliwej pomocy.
  3. W czwartek w ramach adoracji od 17.15 panie będą prowadzić różaniec w intencji kapłanów, naszych rodzin i Ojczyzny.
  4. W czwartek i w piątek o godz. 19.00 zapraszamy na próbę dla kandydatów z klas 8-mych do sakramentu bierzmowania. W sobotę o godz. 19.00 spowiedź dla kandydatów.
  5. Trwa rekrutacja do klas pierwszych naszej szkoły podstawowej na rok 2022/2023. Zostaną utworzone cztery pierwsze klasy. Szczegóły na stronie szkoły w zakładce Rekrutacja.
  6. Przy gazetkach jest informacja o możliwości przekazania 1% podatku na potrzeby Parafii.
  7. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00.
    Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy dobrego przygotowania się do świąt.
    Lepszy sąsiad za murem niż brat za morzem.