1. Obchodzimy odpust parafialny. Słowo Boże głosi ks. Łukasz Dzwolak SAC, nasz współbrat, który będzie studiował w Krakowie i jest w naszej wspólnocie. O godz. 11.15 zmiana tajemnic różańcowych. Uroczystą Mszę św. o godz. 11.30 odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. kardynał Stanisław Dziwisz. Zostanie poświęcony ołtarz Matki Bożej Fatimskiej i Dzieciatka Jezus. O godz. 16.00 nasza drużyna rozegra tradycyjnie mecz charytatywny dla Hospicjum Św. Łazarza. Przeciwnikiem będzie drużyna kobiet występująca w 2 lidze centralnej. W trakcie meczu będzie jak zwykle kwesta i licytacja fantów. Do wylicytowania będzie min. koszulka piłkarska Wisły Kraków z autografem Jakuba Błaszczykowskiego, okazjonalna koszulka z autografami piłkarzy Cracovii po zdobyciu pucharu Polski, koszulka drużyny Podbeskidzie Bielsko Biała. Będą markowe wina, atrakcyjny damski, ręcznie robiony drewniany zegarek, ozdoba w stylu skandynawskim – jeleń ze stali nierdzewnej o wymiarach 105 x 80, przelot balonem (wartość 500 zł.), album Adama Bujaka „Krzyże Polskie”, płyta z utworami Andrea Bocelli, kolacja w hotelu Holiday Inn Kraków, voucher do wykorzystania w barze Maraska Garden (który znajduje się przy stadionie WANDA), trening personalny wraz z konsultacją i analizą składu ciała oraz trening sztuk walki z doświadczonym trenerem i utytułowanym wice-mistrzem świata w Muay Thai. Będzie też losowanie nagród z loterii fantowej, która będzie w trakcie Festynu Parafialnego. Przed kościołem zapraszamy na tradycyjny poczęstunek.
 2. Przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej i Dzieciątka Jezus został postawiony projekt ławeczki z ks. Kard. Franciszkiem Macharskim. Ks. Kardynał trzyma w rękach obraz Matki Bożej Pocieszenia na pamiątkę erygowania naszej Parafii. Pomnik zostanie postawiony przed kościołem.
 3. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Afgańczykom.
 4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W środę będziemy obchodzić święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 6. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do zaangażowania się w działalność naszej scholi parafialnej a także do Liturgicznej Służby Ołtarza czyli ministrantów. Pierwsze spotkanie dla wszystkich chętnych by służyć w naszej parafii odbędzie się w niedzielę, 19 września, po Mszy świętej o godz. 11.30 w salce parafialnej. Serdecznie zapraszamy. Wszelkie pytania można kierować do ks. Łukasza Sobolewskiego SAC. W przypadku uczniów z naszych szkół pallotyńskich możliwy kontakt bezpośrednio w szkole bądź przez dziennik elektroniczny.
 7. Odpowiadając na aktualne potrzeby wiernych powstał pomysł, aby przy naszej parafii utworzyć Wspólnotę Małżeństw. Byłaby to okazja do wspólnego dzielenia się doświadczeniami życia rodzinnego w duchu wiary. Jest to również okazja by wspólnie zrobić coś dla wzajemnego dobra i zbudowania zwłaszcza w roku beatyfikacji wielkiego patrona Rodzin Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Wszystkie małżeństwa, które chciałyby zaangażować się w to dzieło zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin w niedzielę, 26 września, na godz. 18.00. Po niej spotkanie w salce parafialnej. Wszelkich informacji udziela ks. Łukasz Sobolewski SAC
 8. Zapraszamy na lotniczą pielgrzymkę do Lourdes z Janem Pawłem II „Idźcie pić do źródła…” w dniach 19-22 września. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek po wieczornej Mszy św.
 9. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00.
  Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia. Niech Matka Boża Pocieszenia, nasza patronka, otacza nas płaszczem opieki.
  Myśl tygodnia:
  Poznać łatwo w starości, jaki kto był w młodości.