1. Dzisiaj przeżywamy XXV niedzielę zwykłą. Taca jest przeznaczona na dalsze prace w naszym kościele. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
 2. Dzisiaj o godz. 11.30 Msza Św. dla lektorów, ministrantów, kandydatów na ministranta, scholii i dla dziewczyn, które chcą śpiewać w naszej scholii. Po Mszy św. spotkanie dla wszystkich w salce parafialnej.
 3. Przed kościołem pani zapisuje na modlitwę w intencji konkretnego kapłana tzw. margaretka.
 4. Zapraszamy do włączenia się w pracę naszego parafialnego chóru AMADEUM, oraz tworzącej się scholi Gregoriańskiej. Spotkanie organizacyjne w najbliższy poniedziałek o godz. 19.00 w salce parafialnej. Szczegółowych informacji udziela również organista.
 5. Zapraszamy na spotkanie przed sakramentem bierzmowania rodziców i młodzież klas ósmych w poniedziałek o godz. 18.45 do kościoła. Natomiast młodzież klas siódmych zapraszamy na spotkanie w poniedziałek, 27 września, o godz. 19.00 do kościoła.
 6. W kalendarzu liturgicznym będziemy przeżywać w tym tygodniu:
   w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
   we wtorek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;
   w czwartek – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
 7. Zachęcamy do lektury Głosu Nowej Huty z 17 września, w którym można m.in. przeczytać o ławeczce z kardynałem Franciszkiem Macharskim, która stanie przy ulicy Bulwarowej, przed naszym kościołem.
 8. Odpowiadając na aktualne potrzeby wiernych powstał pomysł, aby przy naszej parafii utworzyć Wspólnotę Małżeństw. Byłaby to okazja do wspólnego dzielenia się doświadczeniami życia rodzinnego w duchu wiary. Jest to również okazja by wspólnie zrobić coś dla wzajemnego dobra i zbudowania zwłaszcza w roku beatyfikacji wielkiego patrona Rodzin Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Wszystkie małżeństwa, które chciałyby zaangażować się w to dzieło zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin w niedzielę, 26 września, na godz. 18.00. Po niej spotkanie w salce parafialnej. Wszelkich informacji udziela ks. Łukasz Sobolewski SAC.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia swoją modlitwą młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po każdej Mszy św. będzie także możliwość złożenia ofiary do puszek, która przeznaczona zostanie na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie. W tym dniu będzie także przeprowadzone badanie niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes).
 10. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00.
  Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
  Myśl tygodnia:
  Coś uczynił dobrego, nie żałuj nigdy tego.