1. Przeżywamy XXII Niedzielę zwykłą.
 2. Za tydzień, będziemy przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Już w sobotę zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, którą odprawi ks. Jan Reczek; na Mszę św. o godz. 18.00 i czuwanie I-sobotnie. O godz. 19.45 będzie rozważanie, o godz. 20.00 różaniec, natomiast o godz. 20.45 rozpocznie się procesja wokół kościoła z obrazem Matki Bożej Pocieszenia, zakończona apelem jasnogórskim. W niedzielę uroczystą Mszę św. o godz. 11.30 odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. kardynał Stanisław Dziwisz. Zostanie poświęcony ołtarz Matki Bożej Fatimskiej i Dzieciatka Jezus. O godz. 16.00 nasza drużyna rozegra tradycyjnie mecz charytatywny dla Hospicjum Św. Łazarza. Przeciwnikiem będzie drużyna kobiet występująca w 2 lidze centralnej. W trakcie meczu będzie jak zwykle kwesta i licytacja fantów. Do wylicytowania będzie min. koszulka piłkarska Wisły Kraków z autografem Jakuba Błaszczykowskiego, okazjonalna koszulka z autografami piłkarzy Cracovii po zdobyciu pucharu Polski, koszulka drużyny Podbeskidzie Bielsko Biała. Będą markowe wina, atrakcyjny damski, ręcznie robiony drewniany zegarek, ozdoba w stylu skandynawskim – jeleń ze stali nierdzewnej o wymiarach 105 x 80, przelot balonem, album Adama Bujaka „Krzyże Polskie”, płyta z utworami Andrea Bocelli, kolacja w hotelu Holiday Inn Kraków, voucher do wykorzystania w barze Maraska Garden (który znajduje się przy stadionie WANDA), trening personalny wraz z konsultacją i analizą składu ciała oraz trening sztuk walki z doświadczonym trenerem i utytułowanym wice-mistrzem świata w Muay Thai. Będzie też losowanie nagród z loterii fantowej, która będzie w trakcie Festynu Parafialnego. Już dziś zapraszamy na tę uroczystość.
 3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 • w czwartek – jest to I czwartek miesiąca; w tym dniu od godz. 17.00 zapraszamy na adoracje i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne;
 • w piątek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; jest to 1-szy piątek miesiąca. Od godz. 9.00 chcemy odwiedzić chorych. Odwiedziny tylko po zgłoszeniu telefonicznym. Od godz. 17.00 – adoracja i spowiedź;
 1. 1 września w godz. od 16.00 do 20.00 organizujemy na boisku szkolnym Festyn Parafialny. Będą różne zabawy dla dzieci. Chcemy też zorganizować tradycyjna loterię fantową. Prosimy o fanty na loterię.
 2. 1, 2 i 3 września do południa będą Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
 3. W związku z tym, że na terenie całej Polski oraz miasta Krakowa dochodzi do wielu oszustw i prób wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. legendę – na „wnuczka”, „członka rodziny”, „policjanta”, których ofiarami najczęściej padają osoby starsze, krakowska Policja ostrzega i apeluje o czujność i rozsądek w kontaktach z obcymi osobami. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 4. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00.
  Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy Bożych darów. Niech Matka Boża Pocieszenia, nasza patronka, otacza nas płaszczem opieki.
  Myśl tygodnia:
  To serce daje kolor wszystkiemu, co człowiek widzi, słyszy i wie.