1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy, którą przeżywamy w duchu wdzięczności w 1-szą rocznicę konsekracji naszego kościoła. Uroczysta Msza Św. dziękczynna będzie o godz. 11.30. Będzie jej przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Prowincjał Waldemar Pawlik SAC. Po Mszy Św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Także dzisiaj zapraszamy festyn parafialny na boisku szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego. Wspólne świętowanie rozpocznie się o godz. 15.00, a zakończy o godz. 20.00. Podczas festynu zostaną rozlosowane fanty loteryjne. Będzie prowadzona zbiórka pożywienia dla zwierząt ze schroniska a Panowie z Tomaru zaproponują serwis rowerów oraz możliwość jazdy próbnej rowerem elektrycznym.
  3. W przyszłą niedzielę ofiarą do puszki można będzie wesprzeć 13-letnią dziewczynkę, która choruje na bardzo rzadką chorobę kości. Potrzebuje ona stałej rehabilitacji i kosztownego leczenia. Już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
  4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
  5. w poniedziałek – uroczystość – rocznica poświęcenia naszego kościoła;
  6. w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; Msze św. w tym dniu będą o godz.: 7.00, 8.30, 9.30, po zakończeniu procesji (ok. godz. 12.10-12.15) oraz o godz. 18.00 i 20.00. 

Procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej parafii wyruszy po Mszy św. o godz. 9.30. Trasa procesji przebiega ulicami: Bulwarową, Wojciechowskiego, Mościckiego i Aleją Róż do kościoła. Ołtarze będą: przy liceum, przy bloku 13 na os. Zielonym, przy bloku 27 na os. Sportowym oraz przy szkole podstawowej. Prosimy panów do niesienia figur w czasie procesji i baldachimu. Bardzo prosimy o nie parkowanie samochodów na trasie procesji oraz o udekorowanie swoich domów. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków (szczególnie I komunijne i rocznicowe).

W oktawie Bożego Ciała będziemy się spotykać na Eucharystii o godz. 18.00, po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła, podczas której będziemy śpiewać litanię do Serca Pana Jezusa. W tych dniach nie będzie nabożeństwa o godz. 17.30.

  • W poniedziałek po wieczornej Mszy Św. spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30
  • Trwa rekrutacja do naszego Liceum im. Królowej Apostołów. Szczegóły na stronie internetowej szkoły. Serdecznie zapraszamy.
  • Orkiestra Parafialna prosi o oddanie głosu na projekt w budżecie obywatelskim na dofinansowanie orkiestry. Przez dwie kolejne niedziele będą przed kościołem zbierane podpisy,

Wszystkim Parafianom, Sympatykom kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia.